Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yaprak Üfleyicinizin 12 Farklı Kullanımı

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Yaprak Üfleyicinizin 12 Farklı Kullanımı

AAV2XPX.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Vakum Filtrelerini Temizlemek

Dükkan vakum filtrelerini kol mesafesinde tutar ve hava hortumu başlığımla onları üflerdim - ideal olarak bir esinti olduğunda, böylece toz rüzgardan aşağı doğru esecekti. Ama yine de her yaptığımda toz içinde kaldım. Şimdi filtreyi ayağımla tutuyorum ve yaprak üfleyiciyle üfliyorum. Bu yöntemle çok daha temiz kalıyorum.

AARjJgw.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Ahşap dükkanı / Marangozhane temizliği

Yılda birkaç kez, tozla kaplı dükkanımı havaya uçururum. İlk önce kapıları açıyorum ve kapılara birkaç kutu fan yerleştiriyorum, dışarı hava üflüyor. Sonra elektrikli el aletlerindeki tüm patlama kapılarını açıp toz toplayıcıyı çalıştırıyorum. Toz maskemi, koruyucu gözlüklerimi ve işitme korumamı taktım ve sonra dükkânın arkasından başlayıp kapılara doğru ilerleyerek yaprak üfleyiciyle kafayı yedim. Bankların altı ve üstü, raflar, hava toplama kanalları ve tavan lambaları - her şey havaya uçar. Dışarıya üflenmeyen toz, üfledikten sonra yaklaşık 20 dakika çalıştırdığım toz toplayıcıya emilir. Artı: Bir profesyonel gibi yapraklarla başa çıkmak için bu 14 ipucuna göz atın.

AAV3tR3.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Herhangi bir Makine Temizliği

Çim biçme makinesi güvertesinin üstünde toplanan çim, kasnakların altına girer ve tahrik millerinin etrafına sarılır. Sorun haline gelmeden önce üfleyin.

AAV3oXW.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Lekesiz Araba Yıkama

İster self servis oto yıkamaya gidin, ister arabanızı evde sürün, duruladıktan sonra fönle kurutun ve arabanız lekesiz olacaktır. Çatıdan başlayın ve aşağı inin. Bu arada, bir otomobil parçaları mağazasından alınan araba yıkama deterjanı kullanırsanız, bulaşık deterjanı veya diğer ev temizleyicileri kullanmaktan çok daha iyi sonuçlar alırsınız.

BB19gS3P.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Tavan / Alt Yüzey Patlatma

Tüm örümcek ağlarından kurtulmak için altlarınızı patlatırken bir şey daha yapın. Alüminyum alt yüzeylerinizdeki (veya kontrplak alt yüzeyleriniz varsa dikdörtgen ekranlardaki) deliklerdeki tüm tozu özenle üfleyin. Toz, tavan arasına giren hava akışının bir kısmını engelleyebilir ve bu hava akışı, yazın tavan arasını daha serin tutmak ve kışın buz barajlarını önlemek için önemlidir.

AAV3oXZ.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Hafif Kar ve Yaprak Temizliği

Arabam hafif kar veya yapraklarla kaplıysa, sadece yaprak üfleyici ile üflerim. Aynı şeyi güvertemde ve dükkânımın giriş kapısı çatısında yapraklar sıkıştığında yapıyorum.

AAV3tRi.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Araba İçin Temizliği

Arabalarımda çok sayıda inşaat aleti ve dolayısıyla enkaz taşıyorum (iki uzun yıldır bir kamyonet yok). Bu yüzden büyük bir genel temizlik yapmak için yaprak üfleyicimi kullanıyorum. Arkayı, zemini, çizgiyi - her şeyi havaya uçuruyorum. Hatta kilimleri çıkarıp havaya uçuruyorum. Tam olarak bir arabayı "detaylandırmak" değil, ancak benim gibiyseniz ve golf izlemeyi tercih ediyorsanız, arada bir yaratıcı olmanız gerekir.

AAV2XQ7.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Yağmurdan sonra...

Bu gece güvertede açık havada yemek yemek ister misin? Sandalyelerin ve masanın suyunu üfleyin, böylece ıslanma endişesi duymadan arkadaşlarınız ve ailenizle akşamın tadını çıkarabilirsiniz.

AAV3fJg.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Ateşi Harlamak İçin

Aceleyle ateşi yakmanız mı gerekiyor? Büyük bir oksijen dozu verin. Plastik başlığı eritecek kadar yaklaşmayın ve koruyucu gözlük taktığınızdan emin olun.

AAV3jXQ.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Üfleyici Uzatıcı

Üfleyiciniz ve bu kullanışlı eklentilerle oluklarınızı kolayca patlatabilirsiniz. Ataşmanların bir araya getirilmesi ve çoğu büyük gaz ve elektrikli üfleyici markasına uyması kolaydır. Ayrıca, tüm alet çok hafiftir.

AAV3tRF.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Yaprak Üfleyici Güvenlik İpuçları:

İşitme koruması kullanın. Daha yeni yaprak üfleyiciler genellikle 75 desibelin altında derecelendirilir, ancak bu, makineden 50 fit uzaktaki gürültü seviyesine bağlıdır. Makinenin hemen önündeki gürültü seviyesi kolayca 100 desibele yaklaşabilir - kalıcı işitme kaybına neden olacak kadar yüksek.

Göz koruması kullanın. Yaprak üfleyiciler tozu, kiri ve kayaları tekmeler.

Yakıt doldurmadan önce makineyi 15 dakika soğumaya bırakın. Sıcak bir motordan gelen ısı, siz depoyu doldururken gaz buharlarını tutuşturabilir.

AAV3oYq.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Üfleyici/Vakum Çalıştırma İpuçları:

Dallar, bahçe malçları ve peyzaj taşları çarka zarar verebilir, bu nedenle bahçenizi araştırın ve vakum özelliğini kullanmadan önce bu nesneleri çıkarın.

Kuru yaprakları parçalarken ve omuz çantasını boşaltırken toz maskesi takıyor musunuz? Parçalama çok fazla toz toplar.

Kaynak: The Family Handyman

yaprak-ufleyici.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.