Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Nota okuyamayan ünlü müzisyenler

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Nota okuyamayan ünlü müzisyenler

AAUSpje.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Michael Jackson

Michael Jackson'ın genç yaşta şarkı söylemesine rağmen, müzik okumayı asla öğrenmediği bildirildi! Bunun yerine her şeyi söylerdi, bu da zengin vokal stilini geliştirmesinde tartışmalı bir rol oynadı.

Ona bir melodi geldiğinde, sadece bir teyp alır ve onu söyler, daha sonra fikirlerini yazacak ve stüdyodaki enstrümanlara yeniden kaydedecek müzisyenlerle paylaşacağı bir capella demoları yaratırdı. okuma ve yazma bölümünü atlayarak, Mic raporları.

AAUSk47.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Paul McCartney

Bu ünlü Beatle, pop rock tarihindeki en ikonik şarkılardan bazılarının yaratılmasına yardımcı oldu, ancak uzun ve verimli kariyeri boyunca, sadece okumayı veya yazmayı öğrenmeyi gerektiği gibi görmedi.

Bir röportajda, kendisi ve müzik okuyamayan diğer Beatles'ın sesleri birlikte bulacağını ve hangi akorları çalacaklarını ve melodinin nasıl gittiğini bildikleri sürece, asla yapmadıklarını söyledi. yazma veya okuma ihtiyacı hissedersiniz.

AAUShtR.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Jimi Hendrix

Jimi Hendrix, rock tarihindeki en büyük gitarist olarak selamlanıyor ve yine de onun müzikle ilişkisi, bugün onun yeteneklerine talip olan pek çok kişiden farklıydı. Gerçekten de Hendrix, şöhret yolunda müzik teorisini öğrenmedi.

Bunun yerine, gitar çalmayı kulaktan kulağa öğrenen kendi kendini yetiştirmiş bir müzisyendi. Aynı zamanda sinesteziye de sahipti ve müziği renkler olarak görüyordu, bu yüzden materyalinin çoğunu yazmak için buna ve hayal gücüne güvenirken, aynı zamanda büyük miktarda doğaçlama yaptı.

AAUSmmT.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Lionel Richie

Hit yapımcısının, büyükannesinin çalmasını izleyerek, kulaktan notları alarak piyano çalmayı öğrendiği, ancak asla müzik okumayı veya yazmayı öğrenmediği bildirildi.

Richie, Us Weekly'e “Nasıl müzik okuyacağımı veya yazacağımı bilmiyorum” dedi. “Kariyerimi şarkı söyleyerek geçirmeseydim, peyzaj mimarı veya iç mimar olurdum” diye ekledi.

AAUSk4Y.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Elvis Presley

Bu doğru, Rock and Roll Kralı notaları okuyamadı! Hiçbir zaman resmi bir müzik eğitimi almamış, sadece doğal bir eğilime sahip olduğu için şarkılarını asla yazmamıştır.

Bunun yerine, Presley her şeyi kulaktan öğrendi. Meslektaşları, bir enstrümanı alıp sezgisel olarak çalabildiğini ve bir şarkıyı sadece bir kez dinledikten sonra tekrar çalabildiğini söyledi.

AAUSrEs.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Prince

Prince, döneminin en sevilen ve üretken müzisyenlerinden biri ve 27 enstrüman çalmayı bilmesine rağmen nota okuyamadığı söyleniyor.

Ünlü olarak gitar ve piyano çalmayı kendi kendine öğrendi ve çok sayıda hit şarkı yapmasına rağmen, çoğu kişi onun sadece akorları, gamları ve aralıkları kulaktan tanımlayabildiğini söylüyor.

AAUS9YX.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Bob Dylan

Halk efsanesi Bob Dylan'ın şarkı tarzı, onun her notasını kesinlikle inceleyen pek çok müzisyene ilham verdi, ancak Dylan'ın kendisinin nota okumayı öğrenmeyi hiçbir zaman gerekli görmediği bildirildi.

Müziğinin her zaman şiirsel sözleri etrafında toplandığını düşünürsek, bu çok garip görünmüyor, bu yüzden bir tür okuma ve yazma her zaman diğerinden önce geldi.

AAUSmnl.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Miles Davis

Miles Davis muhtemelen zamanımızın en yenilikçi ve ünlü caz müzisyeni ve 1940'larda resmi müzik teorisini öğrenmek için Juilliard'a kaydolmasına rağmen, ayrılmaya karar verdiği bildirildi.

Teoriden çekinmesinin nedeni, bunun yaratıcılığını sınırladığını hissetmesiydi; bu, okulu bıraktıktan sonra dünyanın şimdiye kadar duyduğu en inanılmaz caz müziklerinden bazılarını kaydetmeye devam ettiği için doğru gibi görünüyor.

AAUSdtI.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Eric Clapton

Eric Clapton gitar becerileriyle ünlüdür, ancak otobiyografisinde rahmetli Aretha Franklin ile sahneye çıkmaktan gergin olduğunu çünkü herkesin notalara baktığını ve nasıl okunacağını bilmediğini söylemiştir. Franklin'in nota okumayı da bilmediği söylense de!

Clapton, teoriyi resmi olarak öğrenmek yerine gitarı, duyduğuyla kendi oyununu eşleştirene kadar tekrar tekrar blues müzik dinleyerek öğrendi.

AAUSfLg.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Eddie Van Halen

Geç glam-rock efsanesi Eddie Van Halen aslında çocukken piyano derslerine gitti, ancak piyano öğretmenini nota okuyabildiğini düşünerek kandıracağını iddia etti, bu arada aslında sadece kulaktan öğrendi.

Kısa bir süre sonra ve Eric Clapton'ı duyduktan sonra rock müzikle büyülendi ve Clapton'ın yöntemine benzer şekilde gitarı Clapton'ın notalarını nota çalarak öğrendiği bildirildi.

AAUSduj.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Taylor Swift

Tartışmasız günümüzün en ünlü pop-country sanatçılarından biri olan Taylor Swift, 17 yaşında hızla ün kazandı ve o zamandan beri listelere hükmetmeye devam ediyor. Ancak Swift, bir Rolling Stone röportajında müzik okumadığını açıkladı.

2009'da outlet'e “Müzikte uzmanlaşmazdım çünkü müzik benim için teknik hale geldiğinde, o kısmından hoşlanmıyorum” dedi. “Müzik okuyamıyorum. biraz yapabilirim. Benim için müzik okuduğun zaman matematiğe dönüşüyor. Gideceği gibi gitmesini seviyorum. Tekniğe olduğu kadar onun duygusuna da meraklı değilim.”

AAUS40a.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Stevie Wonder

Tabii ki Stevie Wonder esasen tüm hayatı boyunca kördü, ama braille müziği okumayı da asla öğrenmedi.

Bazıları, notalar yerine gerçek seslere yaptığı vurgu nedeniyle böylesine dahi bir besteci ve piyanist olabildiğini iddia ediyor. Muhtemelen onun da bu kadar şaşırtıcı bir şekilde doğaçlama yapmasına izin veren şey bu.

Kaynak: StarsInsider

clef-4994941.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.