Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Evinizde Streç Film Kullanmanız Gereken En Önemli Yer


Admin

Önerilen İletiler

  • Admin

Evinizde Streç Film Kullanmanız Gereken En Önemli Yer

Okul veya iş için o öğle yemeklerini hızlı bir şekilde tamamlamanın bir yolunu ararken ve görünürde kap yoksa, kendinizi streç filme uzanırken bulabilirsiniz. 1930'larda Dow Chemical Lab çalışanı Ralph Wiley tarafından tesadüfen keşfedilen Streç film, esasen, National Geographic'e göre Wiley'nin çalıştığı beherlerin içlerine yapışmış bulduğu poliviniliden klorür adı verilen kimyasal bir yan üründür.

Artık kalıntının birbirine çok iyi bağlandığını, ne havanın ne de suyun geçemediğini buldu. Özelliklerinin daha da geliştirilmesinden sonra, plastik sargı, 1950'ler ve 1960'lar boyunca Amerikan mutfaklarına Saran Wrap adı verilen bir ürün şeklinde girdi. Bu streç film, havanın veya suyun onunla temas etmesini engelleyerek ve bozulmasına neden olarak gıdaların uzun süre korunmasına yardımcı oldu.

AAZuRjy.img?w=768&h=431&m=6

Bununla birlikte, modern günlerde, bu plastiklerin kompostlanabilir bileşenleri ve geri dönüştürülememeleri ile çevremiz üzerinde nasıl önemli bir olumsuz etkiye sahip olduğuna ilk elden tanık olduk. Mümkün olduğunda, plastik ambalaj gibi ürünleri kullanmayı bırakmak ve bunun yerine cam kaplar, silikon gıda torbaları ve balmumu sargıları gibi geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilir alternatifleri kullanmak idealdir. Bununla birlikte, çoğumuzun mutfağında hala birkaç plastik sargı rulosu var ve bunları kullanmanın başka akıllı yollarına ihtiyacımız var. İşte size yardımcı olacak bazı kullanışlı ipuçları.

Film Streç ile Muzları Daha Uzun Süre Taze Tutun

AAZuYQ0.img?w=768&h=431&m=6

Hepimiz mağazadan eve güzel bir sarı muz demeti getirdik ve onları yemeden önce kahverengi lekelerle kaplanmalarını huşu içinde izledik. Pek çok kişinin bilmediği basit ama etkili bir numara, olgunlaşma (ve dolayısıyla lekelenme ve esmerleşme) sürecini yavaşlatarak muzları taze tutmak için streç film kullanmaktır. Muzları mağazadan eve getirir getirmez, sapların etrafına küçük bir parça streç film sarın. Business Insider'a göre bu, doğal etilen gazının muza yayılmasını durduracak ve bu da onun hızla olgunlaşmamasına neden olacak.

Ancak plastik ambalaj sadece gıdaları taze tutmak için değildir; Bu kullanışlı ürünü kullanmanın başka birçok yolu var. Büyük bir hareket planladığınızda, çatal bıçaklarınızı ayrı ayrı sarmak, onları düzenli ve çiziksiz tutabilir. Dondurucuda yanmış dondurmadan sıkıldıysanız, plastik ambalaj bu konuda da yardımcı olabilir. Keyfini çıkardıktan sonra, ancak dondurucuya geri koymadan önce, dondurmanın yüzeyini yumuşakken düzeltin, ardından yüzeye temas edecek şekilde streç film üzerine yayın. Today'e göre bu, soğuk havanın dondurmaya ulaşmasını engellemeye yardımcı olur ve böylece dondurucu yanmasını engeller.

Yeni bir tarifi denerken telefonunuzun referans olması için yakınınızda olmasını ister misiniz, ancak bunun sıçrama bölgesinde olduğu konusunda gergin misiniz? Dökülmelerin ve sıçramaların cihazınızı mahvetmesini önlemek için streç filmle örtün.

Evin Çevresinde Streç Film Kullanmanın Daha Yararlı Yolları

AAZuKzi.img?w=768&h=431&m=6

Streç Film, ev çevresinde başka birçok kullanıma sahip olabilir. Örneğin, meyve sineklerinden kurtulmakta zorlanıyorsanız, sorununuzu kesinlikle çözecek basit bir tuzak yapabilirsiniz. Sığ bir kap alın ve içine yarım bardak eski şarap veya elma sirkesi ile birkaç dilim portakal koyun. Ardından streç filmi üstüne yerleştirin ve kenarları bant veya elastik lastik ile kapatın. Son olarak, sineklerin girmesine izin vermek, ancak dışarı çıkmamak için sargının üst kısmına birkaç küçük delik açın.

Evin etrafında biraz resim yaparken ve gün için ayrılmanız gerektiğinde, o fırçaları durulamak için tüm zahmete katlanmak zorunda kalmayabilirsiniz. Boya dolu fırçaları streç filmle sarın, böylece kurumazlar ve ertesi gün tekrar kullanıma hazır olurlar. Bu kullanışlı sargı için diğer pratik uygulamalar, tatile çıkarken losyonların bavula sızmasını engelliyor. Bu şişeleri sıkıca sarın ve gereksiz dökülmeleri önleyebilirsiniz. Sedef hastalığı olanlar için streç film oklüzyon tedavisinde ideal olabilir. Medical News Today'e göre, ilaçlı merhem cilde uygulandığında, streç film su geçirmez bir kaplama olarak kullanılabilir ve ilacı ciltte tutmak için alanın üzerine yerleştirilebilir.

Kaynak: House Digest

slide-967256.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.