Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Arabamı Bir Haftalığına Elektrikli Bisikletle Değiştirdim - İşte Olanlar

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Arabamı Bir Haftalığına Elektrikli Bisikletle Değiştirdim - İşte Olanlar

Manhattan'dan Milwaukee'ye taşındığımda, bir araba satın almak beni heyecanlandırdı. Bir bagajla, market alışverişi ve Hedef koşuları tamamen değişti. Ama büyük bir parçam bisiklete binmenin getirdiği temiz havayı ve egzersizi kaçırdı. Girin: bir elektrikli bisiklet.

Elektrikli bisiklet nedir?

AAQj3VR.img?w=700&h=467&m=6

Genellikle e-bisiklet olarak adlandırılan elektrikli bisiklet, normal bir bisiklet gibidir, ancak pedal çevirmeyi hızlandırmak için küçük bir elektrik motorunun eklenmesiyle. Birçok insan için bisiklet kulağa eğlenceli geliyor ama engeller var: mesafe, dayanıklılık ve zaman. Gideceğiniz yere terli ve nefes nefese varmak istememek de ayrı bir dert. Bisiklete bir elektrik pili eklemek bu sorunları ortadan kaldırır.

E-bisiklet aynı zamanda benzinden ve arabanızdaki kilometreden tasarruf etmenizi sağlar; işe gidip gelmek için daha çevre dostu bir çözümdür. Pedal yardımı geleneksel bir bisiklete güç vermekten daha az yorucu olsa da, bir e-bisiklet kullanmak yine de egzersiz ve temiz hava için fırsat sağlar.

Elektrikli bisikletlerin popülaritesinin artması şaşırtıcı değil. Geçen yıl inanılmaz derecede popüler bir tatil hediyesiydiler ve bazı modeller tamamen tükendi. En son rakamlar NPD tarafından derlendi ve Temmuz 2021'e kadar olan 12 ayda yüzde 240'lık bir büyüme oranına işaret ediyor. Aynı aylarda dağ bisikleti satışları sadece yüzde 70 arttı. Elektrikli bisikletler yerini alıyor.

Charge City elektrikli bisikletinin montajı

AAQj65Z.img?w=700&h=467&m=6

Yirmi yılı aşkın bir süredir aynı Trek hibrit bisikletine biniyorum ve New York'ta yıllık Citi Bike üyeliğim vardı. Bisiklette çok rahatım ve hava güzel olduğunda hem dinlenmek hem de şehirde dolaşmak için kullanıyorum. Ama geçen Noel, babam anneme bir elektrikli bisiklet hediye etti ve ben bağımlısı oldum. Beni etkileyen şey, egzersiz yaparken ve temiz hava alırken elektrikli bisiklet sürmenin ne kadar kolay ve hızlı olduğuydu.

Charge Bikes, popüler Şehir Bisikletini incelemem için bana teklif ettiğinde, şansa atladım. Bisiklet neredeyse tamamen büyük bir karton kutu içinde monte edilmiş olarak ön kapıma geldi. İçeride, bisiklet çerçevesi ve arka lastik bir araya getirildi ve İngiliz anahtarı tarzı bir alet ve batarya ile küçük bir çanta vardı. Son rötuşları eklemek için açıkça tanımlanmış dört adımı izlemem gerekiyordu: gidonları ayarlamak, ön tekerleği takmak, pedalları çevirmek ve koltuk yüksekliğini ayarlamak.

İlk kullanıma hazır izlenimim, e-bisikletin ne kadar kaliteli olduğuydu. Hafif çerçeve dayanıklı hissettirdi, temiz çizgiler keskin görünüyor ve ayrıntılara gösterilen özen paketleme ve uygulamada belirgindi. Açık ve okunması kolay montaj ve çalıştırma talimatlarını takdir ettim.

Sistem karmaşık gelebilir ama oldukça basit. Özellikle 45 kiloluk bisikletin kutusunu açmak için iki kişiye sahip olmanın en kolay olduğunu buldum. Sürtünmeyi önlemek için arka çamurlukların biraz manuel olarak ayarlanması gerekiyordu. Ayrıca bir bisiklet lastiği pompasıyla lastiklere hava katmak ve aküyü şarj etmek zorunda kaldım. Bir gün sonra, binmeye hazırdım.

Elektrikli bisiklet denemek

Gerçekten test etmek için, e-bisikleti bir hafta boyunca ne zaman güvenli olursa olsun sürüş için değiştirdim. Açıkçası, e-bisikletler otoyola ait değil ve sürüş sırasında bisiklet kaskı takılmalıdır.

Evimden bir buçuk mil uzakta bir Pilates stüdyosunda üyeliğim var. Orada araba kullanmaktan nefret ediyorum. Trafik acımasız, cadde otoparkı az ve her kırmızı ışıkta takılıyorum. Ama orada e-bisiklet sürmek bir zevkti. Bisiklet şeridinde kaldım ve en dik yokuşlarda pedal desteğini artırarak ikinci hız ayarını kullandım. Zaten ısınmaya geldim, ama terli veya yorgun değildim. Ve eve e-bisiklet sürmek rahatlatıcı bir serinlemeydi.

Ertesi gün, yakındaki eczaneden bir reçete ve birkaç eczane ürünü almam gerekti. Birkaç dakika içinde fermuarı kapattım ve bisikleti girişin hemen önüne kilitledim. Dolu park yeri için endişelenmeden girip çıktım.

Bazı özellikleri gerçekten denemek için eve bisikletle uzun yoldan gitmeye karar verdim. 250w motor saatte 20 mile kadar çıkıyor ve her türlü bisiklet koşulu için beş yardım modu ve yedi hız var. Düz ve yoğun şehir sokaklarında genellikle saatte yedi mil civarında kalıyorum ve minimum yardım modunu kullanıyorum. Ama hızı arttırmak eğlenceliydi.

Önümüzdeki hafta, e-bisikletle bakkala, ofise ve arkadaşlarla bir şeyler içmek için buluşmaya gittim. Şehir bisikleti sürmeyle ilgili zor olan şeylerden biri, sürekli durmak ve ardından bisikleti tekrar çalıştırmak için çok fazla fiziksel dayanıklılık kullanmak zorunda kalmaktır. Bu, Charge City Elektrikli Bisiklet ile ilgili bir sorun değil. Başparmağınızla gaz kelebeğini çevirin ve güvenle yuvarlayın.

Test haftamda herhangi bir teknik sorunla karşılaşmadım ve pilin ikinci bir şarja ihtiyacı olmadı. Batarya 50 mil dayanmalı, ancak 20'ye düştüğünde yardımın o kadar güçlü olmadığını gördüm.

Her eyaletteki en iyi bisiklet parkurunu deneme şansım olmadı, ancak Michigan Gölü boyunca rekreasyon parkurlarında e-bisiklet sürmekten keyif aldım. Bu bisikletin sevdiğim bir başka özelliği de saklamanın ne kadar kolay olduğu. Charge City Elektrikli Bisiklet küçük alanlar için tasarlandı: pedallar katlanır ve gidonlar bisiklet çerçevesiyle aynı hizaya gelecek şekilde kaydırılır. Daire yaşam tarzım için ideal olan dar bir garajda veya koridorda daha az yer kaplıyor.

Ürün Karusel

AAQiPoL.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Charge City Elektrikli Bisiklet özellikleri

Tek boyut. 5 fit bir inçten altı fit uzunluğa kadar binicilere uyar.
Dişli göbek motoru, saatte 20 mil hıza kadar elektrik desteği sağlar.
Bir pil şarjıyla 50 mil gidin.
Her türlü bisiklet koşulu için beş yardım modu ve yedi hız.
Goodyear lastikleri delinmez ve yansıtıcı güvenlik lambalarına sahiptir.
Güvenlik için otomatik ön ve arka lambalar.
Katlanır pedallar, bisikletin saklanmasını ve taşınmasını kolaylaştırır.
Çıkarılabilir pil, hırsızlığa karşı önlem olarak bisiklete kilitlenir.
Gidon sapı, küçük alanlarda saklama için 90 derece döner.
Daha fazla havaya ihtiyacınız olduğunda otomatik lastik basınç sensörleri renk değiştirir.
Ağırlık 45 pound (pille birlikte).

City Elektrikli Bisiklet profesyonellerini şarj edin

Sağlanan tüm araçlarla dört basit adımda birleştirin.
Sürmek süper eğlenceli! Kesintisiz bir duraktan, çaba harcamadan seyire geçmek kolaydır.
Rahat yedi inçlik koltuk, uzun yolculuklar için destek sağlar.
Sadece bir başparmak gazı ile hızı kontrol edin.
Okunması kolay ekran paneli, hızı ve pil seviyesini izler.
30 gün iade politikası.
Sorunlarla karşılaşırsanız duyarlı müşteri desteği ve teknik servis ekipleri.
Beş renkte sunulan şık görünümlü bir bisiklet.

Şarj Şehir Elektrikli Bisiklet eksilerini

İdeal olarak, bir araya getirmek için iki kişiye ihtiyaç duyulur - sürtünmeyi önlemek için çamurluklarda ince ayar yapılması gerekebilir.
Tekerlekleri şişirmek için bir bisiklet lastiği pompasına ihtiyacınız olacak.
Kalitelerini garanti edemesek de piyasada daha ucuz elektrikli bisikletler var.
Arkadaşlarım sürekli ödünç istiyor.
Diğer binicilerin söylemesi gerekenler
Charge City elektrikli bisikleti, bisikletçilerin favorisidir. E-bisikletlerine aşık olan tek kişi ben değilim. İşte Charge City bisiklet onaylı alıcıların söyleyecekleri.

Mary şöyle yazıyor: "Eskiden normal bisikletime binmekten kaçınırdım çünkü mahallemin etrafındaki küçük tepelere çıkmakta güçlük çekiyordum, bundan çok daha uzakta. Şimdi istediğim yere ve istediğim yere, ara vermeden sürüyorum. Terlemek ya da yokuş yukarı çıkmaktan korkmak. Tamamen eğlence ve keyif! Hâlâ bolca egzersiz yapıyorum ve dışarıda temiz havanın tadını çıkarıyorum! Bisikleti aldığımda bir parçanın eksik olmasıyla ilgili küçük bir sorun yaşadım, ancak müşteri hizmetleri harika ve sorun çok hızlı bir şekilde halledildi."

Nigel S., "Bir e-bisiklet denemek konusunda oldukça isteksizdim. Motora sahip olmanın sizi formda tutmadığını hissettim. Zihin tamamen değişti. Motordan gelen yardım seviyesini değiştirebilme yeteneği, " Yıkandım ve bir tepeye çıkmaya çalışıyorum, yardımım var ve gerçekten terlemeye çalıştığımda onu kapatabiliyorum.Bisikletin gerçekten rahat bir konumu var, bu yüzden asla kendim gibi hissetmiyorum çok gergin ya da tıka basa dolu. Yazın en iyi alışverişi."

Julie M., "Mümkün olduğunca fazla egzersiz yapmak için bu bisikleti hiçbir yardım almadan sürebilmem gerçekten hoşuma gidiyor, ancak basit bir dokunuş, daha dik yokuşlar için ya da sadece daha uzağa gitmek istiyorsam ihtiyacım olan yardımı sağlayabilir." normalde yapabildiğimden daha fazla. Ve gaz kelebeği… sadece harika olduğunu söyleyelim. Bir çıkmazdan hızlı bir başlangıç yapmanız gerektiğinde yardımcı olabileceği ipucunu beğendim. Hevesli bir bisikletçi olan oğlum, sonra benim için bunu seçti birden fazla seçeneği gözden geçiriyorum. 62 yaşındayım ve uzun bir süre sonra biniciliğe geri dönüyorum."

Elektrikli bisikletlerde son karar

AAQj662.img?w=700&h=700&m=6

Arabama uzun mesafeler, sert hava koşulları ve yiyecek taşımak için hala ihtiyacım olsa da, mümkün olduğunda e-bisikleti seçiyorum. Benzin için daha az para harcıyorum ve arabamdan kilometre tasarrufu yapıyorum. E-bisiklet daha eğlenceli ve çoğu zaman daha hızlı bir ulaşım şekli. Ek egzersizin sağlık yararları da vardır.

Şehirde birkaç ay bindikten sonra, eyalet çapındaki patikalarda Charge City Elektrikli Bisikleti kullanabilmek için bir araba bisikleti rafı için pazardayım. Ben de bisiklet turuna çıkmayı hayal ediyorum!

Kaynak: Reader's Digest

coswheel-dag-bisikleti.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.