Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Volvo XC40 Recharge : Elektrikli SUV


Admin
 Paylaş

Önerilen İletiler

  • Admin

Volvo XC40 Recharge

xc40-bev-gallery-1-21x9.jpg?iar=0&w=1920

Volvo XC40 Recharge teknik özellikleri

xc40-electric-hero-21x9-my22.jpg?iar=0&w

Araba boyutları
Yükseklik
64,8 inç

Uzunluk
174.2 içinde

Genişlik
73.7 inç

Aynalı genişlik
80,1 inç

TÜM BOYUTLAR

Oturma ve kargo kapasitesi

beş koltuk

Beş yolcu da ergonomik olarak tasarlanmış bir koltuğun konforunu takdir edecek. Kolayca ayarlanabilen ön koltuklar, mükemmel oturma pozisyonunu bulmayı kolaylaştırır. Volvo'nuzun çok yönlülüğünü daha da artıran arka koltuk, yolcuları ve/veya yükleri konfor veya güvenlikten ödün vermeden taşıyabilmeniz için bagaj bölmesi zeminine ayrı ayrı katlanması kolaydır.


15.3 metreküp yük bölmesi alanı

Arka koltuklar yukarıdayken, bagaj bölmesi, 29,5 inç uzunluğunda, 20,4 inç genişliğinde ve 12,2 inç yüksekliğinde iki valiz için bagaj kapağının altında yeterli alana sahiptir.

Yük bölmesi alanını 46 cu.ft'ye yükseltin.

Optimum bagaj kapasitesi için arka koltukları katlayın - ve eşyaları kaldırmak için dudak olmadığı için daha büyük nesnelerin yüklenmesi ve boşaltılması daha kolaydır. Katlanabilir bir zemin, alışveriş çantalarını güvenli bir şekilde tutmak için kullanışlı bir ayırıcı görevi görür ve ayrıca gizli, kilitlenebilir zemin altı depolama sağlar.


Ön yük bölmesi

Bu kullanışlı ön yükleme bölmesi, tamamen elektrikli XC40 Recharge'da akıllı ekstra saklama alanı sağlar. Şarj kablolarınızı kolayca erişebileceğiniz ve kir, toz ve nemden iyi korunmuş durumda tutmak için mükemmel bir alandır. Ayrıca arka kargo bölmesinde değerli alandan tasarruf sağlar. Ön kargo bölmesi iki bölüme sahiptir: şarj kabloları veya yıkama sıvısı şişeleri gibi öğeler için bir üst bölüm ve bir lastik onarım setini saklamak için tasarlanmış bir alt bölüm. İki bölüm, kolayca çıkarılabilen bir kargo zemini ile bölünmüştür.

Verim

İkiz eAWD'yi şarj edin
elektrik
AWD
Otomatik
402 beygir
223 mil
Hızlanma 4,7 sn (0-60 mph)

DAHA FAZLA PERFORMANS VERİLERİ

Bu bir elektrikli araç. Elektrik galon olarak ölçülmediğinden, yakıt ekonomisini galon benzin eşdeğeri (MPGe) başına mile çevirmek için bir dönüştürme faktörü kullanılır. EPA tarafından tahmin edilen 92 şehir/79 otoyol/ 85 birleşik MPGe. Yalnızca karşılaştırma amacıyla kullanın. MPGe'niz, sürüş koşulları, nasıl ve nerede sürdüğünüz, aracınızın bakımını nasıl yaptığınız, pil paketi/durumu ve diğer faktörler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birçok nedenden dolayı değişiklik gösterecektir. Bakınız www.fueleconomy.gov

Menzil ve şarj

223 mil

Saf elektrik aralığı

Bu bir elektrikli araç. Elektrik galon olarak ölçülmediğinden, yakıt ekonomisini galon benzin eşdeğeri (MPGe) başına mile çevirmek için bir dönüştürme faktörü kullanılır. EPA tarafından tahmin edilen 92 şehir/79 otoyol/ 85 birleşik MPGe. Yalnızca karşılaştırma amacıyla kullanın. MPGe'niz, sürüş koşulları, nasıl ve nerede sürdüğünüz, aracınızın bakımını nasıl yaptığınız, pil paketi/durumu ve diğer faktörler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birçok nedenden dolayı değişiklik gösterecektir. Bakınız www.fueleconomy.gov

37 dakika

Hızlı şarj

DC hızlı şarj ile tipik olarak %10'dan %80'e şarj olma süresi.**

7 Saat

Evde şarj

Özel bir 240 watt 40 amper AC devresinden 11 kW ile %100 şarj için tipik süre.**

Şarj portları

XC40 Recharge, hem AC hem de DC giriş bağlantı noktalarına sahip birleşik bir şarj soketine sahiptir.

Şarj ekipmanı dahildir

11 kW yerleşik şarj cihazı (Tip 2) Hem 110 hem de 240 volt fişler için adaptörlü 2 modlu bir şarj kablosu sunuyoruz.

ŞARJ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

** XC40 Recharge Twin için optimum şarj koşulları altında 150 kW'a kadar DC hızlı şarj. Şarj süreleri, dış ortam sıcaklığı, mevcut pil sıcaklığı, şarj ekipmanı, pil durumu ve araç durumu gibi faktörlere bağlıdır.

Google yerleşik

Google hizmetleri

Tamamen elektrikli XC40 Recharge'da yerleşik Google uygulamaları ve hizmetleriyle en son bilgi-eğlence teknolojisi, aracınızı akıllı telefonunuz kadar sezgisel hale getirir. Sesle etkinleştirilen Google Asistan, gözleriniz yolda ve elleriniz direksiyondayken size yardımcı olacak destek sunar. Arkadaşlarınızı arayın veya mesaj atın, hatırlatıcılar ayarlayın ve hatta araçtaki sıcaklığı değiştirin. Google Haritalar, Volvo'nuzla tamamen entegredir ve gerçek zamanlı trafik bilgisi, otomatik yeniden yönlendirme ve ses kontrolü ile hedefinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olur. Kullanımı kolaydır ve menzil, varış noktasındaki tahmini pil seviyesi ve rotanız üzerindeki şarj istasyonları dahil olmak üzere elektrikli bir araç için faydalı bilgiler sağlar. Google Play Store ile favori uygulamalarınızı tıpkı telefonunuzda olduğu gibi kolayca indirebilirsiniz. Araba sürerken en sevdiğiniz müzikleri, podcast'leri veya sesli kitapları rahatça dinleyin. Bu yeni nesil bilgi-eğlence sistemi aynı zamanda davranışınıza uyum sağlar ve kusursuz bir sürüş deneyimi için benzersiz bir kişiselleştirme sunar. Aracınız, telefonunuz olmasa bile dijital yaşamınıza tamamen bağlıdır.

Lütfen dikkat: Yukarıda açıklanan özelliklerin ve hizmetlerin kullanılabilirliği pazardan pazara değişiklik gösterebilir. Google hizmetleri* (Google Asistan, Google Haritalar, Google Play, veriler dahil), Dijital Hizmetler paketine 4 yıllık aboneliğin bir parçasıdır.

Bağlantı özellikleri

Kablosuz Akıllı Telefon Şarjı
Bluetooth® bağlantısı

Araç ses sistemi seçenekleri
 

XC40 Recharge, iki ses sistemi seçeneğiyle sunuluyor.

Yüksek Performanslı ses sistemi
 

Standart
- 8 hoparlör
- 7 kanal
- 250W çıkış

Harman Kardon
İsteğe bağlı
- 13 hoparlör
- 12 kanal
- 600W çıkış
- Subwoofer

Bilgi-eğlence ve sürücü ekranları

Kontrolün sizde kalmasına yardımcı olan sürücü bilgileri sürücü ekranında gösterilirken, orta ekran bağlantı, Google hizmetleri, klima kontrolü, eğlence ve araç ayarları için bir merkez görevi görür.

xc40-electric-display-1-4x3.jpg?iar=0&w=

9" Orta Ekran

Dokunmatik ekranlı geniş orta ekran, eldivenleriniz takılıyken bile Volvo'nuzun işlevlerini sezgisel olarak kontrol etmenize olanak tanır. Navigasyon, medya, telefon ve uygulama kontrollerine anında erişmenizi sağlar. Ayrıca orta ekranda araç ayarlarını yapabilir ve uygulamaları seçebilirsiniz.
Ekranın portre formatı, navigasyon sırasında genel bakışınızı kolaylaştırır. Ve gerekirse, dokunmatik ekran düğmelerinin çoğunu tercihlerinize göre kolayca yeniden düzenleyebilirsiniz.

xc40-electric-display-2-4x3.jpg?iar=0&w=

12” Sürücü Ekranı

Yeni nesil gösterge paneli, sizi sürekli güncel tutmak için gereken tüm temel sürücü bilgilerini gösterir. Size sezgisel kontrol sağlamak için tasarlanmıştır ve ihtiyaçlarınıza ve mevcut sürüş durumunuza göre kolayca uyarlanabilir. Gösterge paneli, farklı bilgi düzeylerini gösteren iki ekran moduna sahiptir: Sakin ve Navi (Yalnızca XC40 Electric için geçerlidir).

Volvo Cars uygulaması

Bu uygulama sizi Volvo'nuza bağlar, park etmiş aracınızı uzaktan önceden iklimlendirebilir, şarjı kontrol edebilir, kapıları kilitleyebilir ve kilidini açabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ek işlevler zamanla kullanıma sunulacaktır. XC40 Recharge: Volvo Cars uygulaması, kullanışlı hizmetlere erişim sağlar ve aracın birçok fonksiyonunun uzaktan kontrol edilmesini sağlar*. Uygulamadan yararlanarak park etmiş aracınızı uzaktan önceden soğutabilir veya ısıtabilir, şarj durumunu kontrol edebilir, kapıları kilitleyebilir ve kilidini açabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Volvo Cars uygulaması akıllı telefonunuz, iPad'iniz ve sesle kumandalı Apple Watch ve Android Wear gibi giyilebilir cihazlar için mevcuttur. *Volvo Cars uygulaması uzaktan servisleri, Dijital Servis Paketi'ne 4 yıllık aboneliğin bir parçasıdır

Uzak işlevsellik

XC40 Recharge üzerindeki uzaktan kumanda işlevi şunları içerir:
- Arabayı kilitleyin ve kilidini açın
- Kabini önceden soğutun veya önceden ısıtın
- Bir sonraki hizmetinizi planlayın
- Şarj seviyelerini ve elektrik tüketimini takip edin

Yaşam döngüsü karbon ayak izi

Tamamen elektrikli araçlarımızın tam karbon etkisi konusunda şeffaf olmaya inanıyoruz. Bu nedenle, XC40 Recharge ikizimizin yaşam döngüsü analizini (LCA) yürüttük ve yayınladık. LCA, aracın üretilmesiyle (tedarikçi faaliyetleri, imalat ve lojistik dahil) ilgili tüm karbon emisyonlarının yanı sıra 200.000 km'lik (124.274 mi) kullanımı içerir. Kullanım ömrü boyunca bir XC40 Recharge ikizi, şarj edilen elektrik karışımından (küresel, AB veya rüzgar) bağımsız olarak benzinle çalışan bir XC40'tan daha düşük karbon etkisine sahiptir. Ancak XC40 Recharge'ı şarj ederken kullanılan elektrik kaynağının toplam karbon emisyonları üzerinde önemli bir etkisi var. Mümkün olduğunda, yenilenebilir enerji kullanarak şarj etmenizi öneririz.

Kaynak: Volvo

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

  • 4 hafta sonra...
  • Admin

İşte karşınızda Volvo XC40 Recharge ama Suyun Altında - Elektrikli Otomobil - Hiç bir şey olmamış gibi suyun altından çıkıyor ve yoluna devam ediyor

 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

  • Admin başlığı şöyle değiştirdi Volvo XC40 Recharge : Elektrikli SUV

Bir hesap oluşturun veya yorum yazmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmak zorundasınız...

Bir Hesap Oluşturun

Forumumuzda üyelik çok basit ve ücretsizdir!

Yeni Bir Hesap Oluşturun

Giriş Yap

Hali hazırda bir hesabınız var mı? O zaman Giriş Yapın.

Giriş Yapın
 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.