Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Büyük Japon otomobil üreticisi, uçan arabaları gerçeğe bir adım daha yaklaştıran bir anlaşma yaptı

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Büyük Japon otomobil üreticisi, uçan arabaları gerçeğe bir adım daha yaklaştıran bir anlaşma yaptı

AAVDpPn.img?h=1080&w=1920&m=6&q=60&o=f&l

Uçan arabalar, günlük gerçekliğe atılan bir diğer adımdır.

Otomobil devi Suzuki, 2025'te uçuşa geçecek modellerle kişisel araçları ticarileştirmek için bir ortaklık imzaladı.

25 Mart Cuma günü yapılan duyuruda, firmanın Japonya'nın önde gelen uçan araba üreticisi SkyDrive ile güçlerini birleştirdiği görülüyor.

Şu anda, tam ölçekli üretim planları olan kompakt, iki koltuklu, elektrikle çalışan bir uçan arabanın geliştirilmesiyle uğraşıyorlar.

Skydrive, 2020'de tek kişilik SD-03 modelini sergiledi ve halka açık bir insanlı uçuş testini başarıyla gerçekleştirdi.

SD-05 varyantı iki kişilik olacak ve Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı'na (MLIT) halihazırda sertifika başvurusunda bulundu.

AAVDkhr.img?w=768&h=512&m=6

SkyDrive, Japonya'nın Osaka kentindeki 2025 Dünya Fuarı sırasında hava taksi hizmetine başlamayı ve Japonya'nın diğer bölgelerinde hizmet vermeye başlamayı hedefliyor.

Bir şirket sözcüsü şunları söyledi: "SD-05'in görünümü ve özellikleri şu anda açıklanmadı. EXPO 2025'te ticarileştirmeyi hedefliyoruz.”

Anlaşma şartlarına göre, SkyDrive ve Suzuki, teknoloji Ar-Ge, üretim ve seri üretim sistemlerinin planlanması, Hindistan'a odaklanan denizaşırı pazarların geliştirilmesi ve çabaların teşvik edilmesini içeren iş ve teknoloji alanlarında işbirliği yapmayı düşünmeye başlayacak. karbon nötrlüğü elde etmek için.

AAVDas1.img?w=768&h=507&m=6

"Müşteri odaklı, üstün değerli ürünler geliştirin" şirket mottosuyla hareket eden Suzuki, şu anda otomobiller, motosikletler ve dıştan takma motorlar olmak üzere üç mobilite kategorisinde ürünler sunuyor.

Şirket, insanların hayatlarını yakından takip ederek ve hareketlilik sağlayarak insanlar için vazgeçilmez olmayı hedeflemektedir. SkyDrive ile ortaklık, Suzuki'ye dördüncü bir mobilite işi olarak uçan arabaları keşfetme ve potansiyel olarak ekleme fırsatları sağlayacak.

Suzuki, uluslararası pazarlarda kompakt otomobil üretimi ve satışını içeren uzmanlığa sahip Japonya'nın önde gelen otomobil üreticilerinden biridir.

Kaynak: talker

suzuki-skydrive-ucan-otomobil.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir hesap oluşturun veya yorum yazmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmak zorundasınız...

Bir Hesap Oluşturun

Forumumuzda üyelik çok basit ve ücretsizdir!

Yeni Bir Hesap Oluşturun

Giriş Yap

Hali hazırda bir hesabınız var mı? O zaman Giriş Yapın.

Giriş Yapın
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.