Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

94. Akademi Ödülleri - Oscar - 2022

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

94. Akademi Ödülleri - Oscar - 2022

AAVyCS7.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Nicole Kidman

AAVyyd0.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Jessica Chastain

AAVyu2Q.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Kristen Stewart

AAVyvfJ.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Kirsten Dunst

AAVyK0A.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Serena Williams 

AAVyP6V.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Zendaya

AAVyruq.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Mila Kunis

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

AAVyRIN.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Zoe Kravitz

AAVyDeG.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Jennifer Garner

AAVyu31.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Billie Eilish

AAVyruz.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Jada Pinkett Smith 

AAVyCou.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Vanessa Hudgens

AAVyMAc.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Megan Thee Stallion

AAVyomW.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Jamie Lee Curtis

AAVyesR.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Lupita Nyong

AAVyCSa.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Judi Dench

AAVytMO.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Christine Baumgartner ve Kevin Costner

AAVyDeZ.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Uma Thurman

AAVyU71.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Maggie Gyllenhaal 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

En İyi Film

·        "Belfast"

·        "CODA" - KAZANAN

·        "Don’t Look Up"

·        "Drive My Car"

·        "Dune" - Çöl Gezegeni

·        "King Richard"

·        "Licorice Pizza"

·        "Nightmare Alley"

·        "The Power of the Dog"

·        "West Side Story"

best-picture-coda.jpg

En İyi Yönetmen

·        Kenneth Branagh – "Belfast"

·        Paul Thomas Anderson – "Licorice Pizza"

·        Jane Campion – "The Power of the Dog" - KAZANAN

·        Ryûsuke Hamaguchi – "Drive My Car"

·        Steven Spielberg – "West Side Story"

img.jpg?width=1200&quality=85&coordinate

En İyi Erkek Oyuncu

·        Javier Bardem – "Being the Ricardos"

·        Benedict Cumberbatch – "The Power of the Dog"

·        Andrew Garfield – "Tick, Tick… BOOM!"

·        Will Smith – "King Richard" - KAZANAN

·        Denzel Washington – "The Tragedy of Macbeth"

1219883-will-smith-1.jpg

En İyi Kadın Oyuncu

·        Jessica Chastain – "The Eyes of Tammy Faye" - KAZANAN

·        Olivia Colman – "The Lost Daughter"

·        Penélope Cruz – "Parallel Mothers"

·        Nicole Kidman – "Being the Ricardos"

·        Kristen Stewart – "Spencer"

3500.jpg?width=620&quality=85&auto=forma

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

·        Ciarán Hinds, "Belfast"

·        Troy Kotsur, "CODA" - KAZANAN

·        Jesse Plemons, "The Power of the Dog"

·        J.K. Simmons, "Being the Ricardos"

·        Kodi Smit-McPhee, "The Power of the Dog"

AAVyB7q.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

·        Jessie Buckley, "The Lost Daughter"

·        Ariana DeBose, "West Side Story" – KAZANAN

·        Judi Dench, "Belfast"

·        Kirsten Dunst, "The Power of the Dog"

·        Aunjanue Ellis, "King Richard"

AAVyPwn.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

En İyi Senaryo Uyarlaması

·        "CODA" - KAZANAN

·        "Drive My Car"

·        "Dune" - Çöl Gezegeni

·        "The Lost Daughter"

Sian-Heder-R-accepts-the-Writing-Adapted

En İyi Orijinal Senaryo

·        "Belfast" - KAZANAN

·        "Don’t Look Up"

·        "King Richard"

·        "Licorice Pizza"

·        "The Worst Person in the World"

GettyImages-1388083145-H-2022.jpg?w=681&

En İyi Orijinal Şarkı

·        "Be Alive" (King Richard)

·        "Dos Oruguitas" (Encanto)

·        "Down to Joy" (Belfast)

·        "No Time to Die" (No Time to Die) - KAZANAN

·        "Somehow You Do" (Four Good Days)

GettyImages-1388088426-1648436748-1000x6

En İyi Animasyon Filmi

·        "Encanto" - KAZANAN

·        "Flee"

·        "Luca"

·        "The Mitchells vs. the Machines"

·        "Raya and the Last Dragon"

AAVyUJU.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

En İyi Uluslararası Uzun Metraj Film

·        "Drive My Car" - KAZANAN

·        "Flee"

·        "The Hand of God"

·        "Lunana: A Yak in the Classroom"

·        "The Worst Person in the World"

OSCARS.jpg?w=900&dpr=1.1

En İyi Belgesel

·        "Ascension"

·        "Attica"

·        "Flee"

·        "Summer of Soul (Or, When The Revolution Could Not Be Televised)" - KAZANAN

·        "Writing with Fire"

Questlove-accepts-the-Documentary-Featur

En İyi Sinematografi

·        "Dune" / Çöl Gezegeni – KAZANAN

·        "The Tragedy of Macbeth"

AAVyXfS.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

En İyi Görsel Efektler

·        "Free Guy"

·        "No Time to Die"

·        "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings"

·        "Spider-Man: No Way Home"

AAVySbV.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

En İyi Orijinal Film

·        "Don’t Look Up"

·        "Dune" / Çöl Gezegeni –  KAZANAN

·        "Encanto"

·        "Parallel Mothers"

En İyi Ses

·        "Belfast"

·        "No Time to Die"

1228x691-Q90_b86497510aa7bf1898648d098fa

En iyi Prodüksiyon Tasarımı

·        "The Tragedy of Macbeth"

AAVyPBf.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

En İyi Kurgu

·        "Don't Look Up"

·        "King Richard"

·        "Tick, Tick... Boom"

AAVyUwV.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

En İyi Kostüm Tasarımı

·        "Cruella" - KAZANAN

·        "Dune"

·        "Cyrano"

Jenny-Beavan-accepts-the-Costume-Design-

En İyi Makyaj ve Saç Şekillendirme

·        "Coming 2 America"

·        "Cruella"

·        "Dune"

·        "The Eyes of Tammy Faye" – KAZANAN

·        "House of Gucci"

AAVyXfF.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

En İyi Kısa Animasyon Filmi

·        "Affairs of the Art"

·        "Bestia"

·        "Boxballet"

·        "Robin Robin"

·        "The Windshield Wiper" – KAZANAN

AAVyARO.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

En İyi Canlı Aksiyon Kısa Filmi

·        "Ala Kachuu – Take and Run"

·        "The Dress"

·        "The Long Goodbye" – KAZANAN

·        "On My Mind"

·        "Please Hold"

riz_ahmed_oscars_2022.jpeg?width=752&for

En İyi Kısa Belgesel Konusu

·        "Audible"

·        "Lead Me Home"

·        "The Queen of Basketball" –  KAZANAN

·        "Three Songs for Benazir"

·        "When We Were Bullies"

AAVyXfM.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Akademi, Will Smith'in Tokadının İncelendiğini Söyledi

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, Pazar günkü Oscar töreninde Chris Rock'a tokat attığı için Will Smith'i resmi olarak inceleyeceğini söyledi.

61276867_303.jpg

Pazartesi günü yapılan açıklamada, "Akademi, Bay Smith'in eylemlerini kınıyor... Olayla ilgili resmi bir inceleme başlattık ve Tüzük, Davranış Standartları ve Kaliforniya yasalarına uygun olarak daha fazla eylem ve sonuçları araştıracağız," dedi. .

Pazar gecesi, komedyen Chris Rock En İyi Belgesel ödülünü sunarken, aktris Jada Pinkett Smith'in kel kafasıyla ilgili bir şaka yaptı ve onun bir G.I. filminde oynaması için heyecanlı olduğunu söyledi. Jane filmi. (Pinkett Smith, bir saç dökülmesi durumu olan alopesi ile mücadelesi konusunda açık olmuştur.)

İlk başta, Pinkett'in yanında oturan kocası Will Smith, Rock'ın şakasına güldü, ancak birkaç saniye sonra sahneye çıktı ve Rock'ın yüzüne tokat attı. Smith daha sonra uluslararası yayınlara göre iki kez "Eşimin adını ağzınızdan uzak tutun" diye bağırdı. (ABD yayınının sesi tokattan sonra kesildi.)

Akademi, Kaliforniya yasalarının ihlallerini gözden geçireceğini söylese de, mesele şu ana kadar suç teşkil eden bir konu değil. Rock, Los Angeles Polis Departmanı'nın BuzzFeed News ile doğruladığı, Smith'e karşı bir polis raporu sunmayı reddetti.

Polis yaptığı açıklamada, "İlgili taraf daha sonraki bir tarihte bir polis raporu isterse, LAPD bir soruşturma raporunu tamamlamak için hazır olacak" dedi.

Ancak olay, Akademi'nin davranış standartlarını ihlal edebilir ve bir kaynağın New York Post'a, Smith'in Pazar akşamı En İyi Erkek Oyuncu dalında kazandığı Oscar'ın elinden alınıp alınamayacağını merak etmesine yol açabilir.

2017'de Akademi, #MeToo hareketinin ardından yeni davranış standartları yayınladı ve yapımcı Harvey Weinstein'ın yıllardır kadınlara tecavüz ettiğini ve cinsel tacizde bulunduğunu ortaya çıkardı.

Variety'ye göre davranış standartları, "Akademi'de statülerini, güçlerini veya etkilerini, kabul görmüş edep standartlarını ihlal edecek şekilde kötüye kullanan kişilere yer yoktur" dedi. Akademi, cinsiyet, cinsel yönelim, ırk, etnik köken, engellilik, yaş, din veya milliyet temelinde her türlü istismar, taciz veya ayrımcılığa kategorik olarak karşıdır.”

Weinstein, 2017'de Akademi'den atıldı; bu, kovulan yalnızca ikinci kişiydi.

Bu, Akademi Ödülü kazananların disiplinle sonuçlanmayan bir dizi davranışı bırakıyor. Akademi, reşit olmayan bir kızla seks yapmaktan suçlu bulunduktan sonra 1978'de ABD'den kaçan Roman Polanski'ye 2003'te En İyi Yönetmen Oscar'ını verdi. Polanski, törene gitmiş olsaydı tutuklanabilirdi ve sunucu Harrison Ford Akademi'ye verdiği demeçte tebrik etti ve onun adına kabul etti.

1973'te aktör ve aktivist Sacheen Littlefeather, Marlon Brando'nun Oscar'ını kabul etti ve Kızılderililerin kötü muamelesinden bahsettiği bir kabul konuşması yaptı. Yutkunmayla karşılandı ve daha sonra aktör John Wayne'in sahneye girmeye çalıştığını, ancak güvenliğin onu engellediğini söyledi.

Smith'in Pazar günü En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kabul konuşması sırasında, tokattan sonra, seyircilere, başkalarını koruma arzusu tarafından yönlendirildiğini gözyaşları içinde söyledi. Doğrudan Rock'tan özür dilemedi.

Akademiden özür dilemek istiyorum, tüm aday arkadaşlarımdan özür dilemek istiyorum” dedi.

"Teşekkür ederim, umarım Akademi beni tekrar davet eder. Teşekkürler."

Pazartesi günü Instagram'a yaptığı açıklamada Rock'tan ilk kez kişisel olarak özür diledi.

"Senden herkesin önünde özür dilemek istiyorum, Chris," diye yazdı. "Çizgiyi aştım ve yanıldım. Utandım ve davranışlarım olmak istediğim adamın göstergesi değildi. Sevgi ve nezaket dünyasında şiddete yer yok."

Kaynak: BuzzFeed News

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Will Smith özür diledi: 'Çizgiyi aştım ve yanılmışım'

AAVAJRj.img?w=634&h=400&q=60&m=6&f=jpg&u

LOS ANGELES (AP) - Chris Rock'ı Oscar sahnesinde tokatladıktan ve 94. Akademi Ödüllerini alt üst ettikten sonraki gün, Will Smith komedyenden, akademiden ve evdeki izleyicilerden "çizgiyi aştığını" söyleyerek özür diledi ve eylemlerinin “olmak istediğim adamın göstergesi olmadığını” söyledi.

Smith'in Pazar günkü tören sırasındaki eylemlerinin yansımaları Pazartesi günü Hollywood olarak devam etti ve halk, Dolby Theatre kalabalığını ve evdeki izleyicileri hayrete düşüren bir an ile boğuşmaya devam etti. Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, eşi Jada Pinkett Smith hakkında bir şaka yapan Smith'in Rock'a çarpmasını kınadı ve soruşturma başlatacağını söyledi.

Günün ilerleyen saatlerinde Smith, en iyi erkek oyuncu kabul konuşmasında yaptığından daha güçlü bir özür diledi, ki bu özellikle Rock'tan özür dilememişti.

Smith, yayıncısı tarafından yayınlanan ve Instagram'da yayınlanan bir bildiride, "Şiddetin tüm biçimleri zehirli ve yıkıcıdır" dedi. "Dün geceki Akademi Ödülleri'ndeki davranışım kabul edilemez ve affedilemezdi. Pahasına yaptığım şakalar işin bir parçası. , ama Jada'nın tıbbi durumuyla ilgili bir şaka benim için dayanamayacak kadar fazlaydı ve duygusal tepki verdim. Senden herkesin önünde özür dilemek istiyorum Chris. Sınırı aştım ve yanılmışım. Utandım ve eylemlerim gösterge niteliğinde değildi. olmak istediğim adamın. Sevgi ve nezaketin olduğu bir dünyada şiddete yer yoktur.”

AAVBdk6.img?w=768&h=512&m=6

53 yaşındaki oyuncu, film akademisinden, programın yapımcılarından, katılımcılardan, izleyicilerden ve Williams ailesinden özür diledi. Smith, Pazar günü “Kral Richard” filminde Venus ve Serena'nın babası Richard Williams rolüyle onurlandırıldı.

Smith, "Ben devam eden bir işim" diye ekledi.

Pazartesi günü bir yönetim kurulunu olayı görüşmek üzere toplantıya çağırdıktan sonra, film akademisi Smith'in eylemlerini gözden geçirdiğini ve "tüzüklerimiz, davranış standartlarımız ve Kaliforniya yasalarına uygun olarak daha fazla eylem ve sonuçları araştıracağını" söyledi. Los Angeles Polis Departmanı Pazar günü yaptığı açıklamada, olaydan haberdar olduğunu ancak olaya karışan kişinin polise şikayette bulunmayı reddetmesi nedeniyle soruşturma başlatmadığını söyledi.

Smith, Rock'ın ardından sunucu olarak sahneye çıkıp sahneye çıktığında, Dolby Theatre kalabalığını ve evdeki izleyicileri şoke etti: “Jada, seni seviyorum. 'G.I. Jane 2,' onu görmek için sabırsızlanıyorum."

Şaka bir sinire dokundu. Kafası traş olan Pinkett Smith, alopesi teşhisi hakkında halka açık bir şekilde konuştu. Smith sahneye çıktı ve Rock'ın yüzüne tokat attı. Smith, koltuğuna geri döndüğünde, Rock'a “küfür eden ağzından karımın adını çıkar” diye iki kez bağırdı. ABC yayıncısı sesi yaklaşık 15 saniye kesmesine rağmen, sözleri Dolby boyunca net bir şekilde yankılandı. Smith, bir saat içinde ayakta alkışlanarak en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. Beş dakikalık kabul konuşması sırasında Smith, ailesini savunmaktan bahsetti. Akademiden de özür diledi.

AAVBaGv.img?w=768&h=523&m=6&x=339&y=90&s

Prodüksiyona yakın ve topluluk önünde konuşma yetkisi olmayan iki kaynağa göre, Rock'ın şakası gösteriye giden provalar sırasında rutininin bir parçası değildi.

Ama Rock daha önce Pinkett Smith hakkında şaka yapmıştı. Bazıları, Smith'ler de dahil olmak üzere #OscarsSoWhite grubu adayları için töreni boykot ederken, 2016 Oscar'larına ev sahipliği yaptı. O zaman Said Rock: “Jada'nın Oscar'ı boykot etmesi, benim Rihanna'nın külotunu boykot etmem gibi. Davet edilmedim."

Smith'in eylemleri çok önemli bir Oscar törenini sarstı. O ana kadar yapımcı Will Packer, akademinin geçen yılki rekor düşük reytinglerin ardından Akademi Ödüllerini geri getirmesini umduğu düzenli ve neşeli bir yayın yönetmişti. Pazartesi günkü ön Nielsen şirket numaralarına göre Pazar günkü tören tahmini 15.36 milyon izleyiciye ulaştı. Geçen yıl izlenen 9.85 milyon üzerinde belirgin bir gelişme olsa da, yine de en az izlenen ikinci Oscar oldu.

Yazar-yapımcı Marshall Herskovitz gibi bazı akademi üyeleri, akademinin Smith'e karşı disiplin cezası alması çağrısında bulundu.

Herskovitz Twitter'da “Bu gece tüm topluluğumuzu rezil etti” diye yazdı.

Akademinin yönetim kurulu üyesi Whoopi Goldberg Pazartesi günü “The View”da şunları söyledi: “O Oscar'ı ondan almayacağız. Sonuçları olacak, eminim."

Film, televizyon ve radyo birliği olayı “kabul edilemez” olarak nitelendirdi. SAG, akademi ve ABC ile temas halinde olduğunu ve loncanın kendi disiplin süreci hakkında yorum yapmadığını söyledi.

Smith'in saldırısından sonra Dolby Tiyatrosu'nda havada bir inançsızlık duygusu asılı kaldı. Bu, yalnızca canlı ulusal televizyonda edep ile anlaşılması zor bir kopuş değildi - o kadar dramatik, hatta film benzeri bir olay ki, çoğu başlangıçta bunun bir sahnelenmiş bir parça olduğunu varsayıyordu - Hollywood'un en amansız filmlerinden biri için çılgınca karakter dışı görünüyordu. iyimser yıldızlar Ve Smith'in kariyerinin zirvesine ulaşmasına ve en iyi erkek oyuncu dalında ilk Oscar'ını kazanmasına bir saatten az bir süre kaldı.

AAVBqeH.img?w=768&h=512&m=6

Eski Oscar sunucusu Jimmy Kimmel, Bill'e yaptığı açıklamada, "Bir bakıma Will Smith için de üzülüyorum çünkü duygularının onu alt etmesine izin verdiğini düşünüyorum ve bu hayatının en güzel gecelerinden biri olmalıydı" dedi. Simmons'ın podcast'i. "Ve şimdi değil. Bir saat önce dünyada Will Smith'i sevmeyen var mıydı? Kimse gibi değil mi? Şimdi tek bir komedyen arkadaşı yok - orası kesin.”

Bazıları, Smith'in Rock'a tokat attıktan sonra önde ve ortada oturmasına izin verilip verilmeyeceğini sorguladı. Denzel Washington, Bradley Cooper ve Tyler Perry de dahil olmak üzere birkaç yıldız Smith'e danışmanlık yapmak ve sakinleştirmek için koştu. Ancak zamanlama son derece garipti çünkü en iyi erkek oyuncu kategorisi kısa bir süre sonra sona erecekti ve Smith uzun süredir ödül için bir kilit olarak görülüyordu.

AAVBfUT.img?w=768&h=499&m=6

NAACP başkanı ve direktör danışmanı Janai Nelson, “Hepimizin hala üzerinde çalıştığımızı biliyorum, ancak bu gece kolektif bir ulusal izleyici tarafından gündelik şiddetin normalleştirilme şeklinin şu anda kavrayamayacağımız sonuçları olacak” dedi. Hukuki Savunma Fonu, Twitter'da.

Drama, bir Oscar'da bazı tarihi galibiyetleri gölgede bıraktı. Sağır aile draması “CODA”, en iyi filmi kazanan, büyük ölçüde sağır bir oyuncu kadrosuna sahip ilk film oldu. İlk kez bir yayın hizmeti olan Apple TV+ Hollywood'un en büyük onurunu alarak Hollywood'da ve sinemada köklü bir değişimin sinyalini verdi. “West Side Story” ile Ariana DeBose, “CODA” ile Troy Kotsur ve “The Power of the Dog”un yönetmeni Jane Campion için kazananların hepsi tarih yazmıştı.

AAVBfUY.img?w=768&h=512&m=6

“Girls Trip”te Pinkett Smith ile birlikte rol alan Tiffany Haddish de dahil olmak üzere, Smith'in savunmasına başkaları geldi.

AAVBqeK.img?w=768&h=511&m=6&x=134&y=65&s

“Belki dünya bu gidişatı beğenmeyebilir, ama benim için gördüğüm en güzel şeydi çünkü beni dışarıda hala kadınlarını, eşlerini seven ve önemseyen erkekler olduğuna inandırdı. Haddish, People dergisine söyledi.

Gösteriden sonra Smith, Vanity Fair partisinin dışında ailesiyle birlikte fotoğraf çektirdi. İçeride, cep telefonu videoları onu Oscar'ını tutarken "Gettin' Jiggy Wit It" şarkısında dans ederken yakaladı. Oğulları Jaden tweet attı: "Biz de böyle yapıyoruz." Smith, Instagram'da şunları yazdı: "Ben 'n Jada Pinkett Smith, kaosu seçmek için giyindi."

Kaynak: AP Associated Press

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Will Smith'in Chris Rock'a attığı tokatta kim hatalıydı? hadi ankete bakalım

AAVDPl3.img?h=1080&w=1920&m=6&q=60&o=f&l

Yeni ankete göre, her 5 Amerikalıdan 3'ü, Smith'in karısı aktris Jada Pinkett Smith hakkında kötü karşılanan bir şakanın ardından Will Smith'in 94. Akademi Ödülleri'nde Chris Rock'a tokat atmasını onaylamıyor. Ancak Oscar törenindeki tartışmada Rock'ın Smith'ten "daha yanlış" olduğunu düşünen bazı gruplar var. Ve bunlar sadece görünüşte çelişkili sonuçlar değil.

1.319 Amerikalı ile yaptığı bir ankette YouGov, yanıt verenlerin %61'inin Will Smith'i "şakasından sonra Chris Rock'a vurmanın yanlış" olduğunu düşündüğünü buldu (yalnızca %21'i onun yanılmadığını söyledi, %19'u emin değil - yani, durum bu. , Tiffany Haddish).

Sonuçlardaki en geniş boşluklar, 65 yaş ve üzerindekilerin %72'sinin Smith'i yanlış bulduğunu, ancak 18-34 yaşındakilerin yalnızca %46'sının bunu yaptığını (bu genç grubun %27'si Smith'i doğru olarak değerlendiriyor) buldu.

Aslında, ABD'li yetişkinlerin %59'u "söyledikleri bir şey için birine vurmanın asla doğru olmadığını" söyledi. Jaden Smith açıkça aynı fikirde değil.

Ankete katılanların %39'u "Will Smith'in Chris Rock'ı vurduktan sonra gösteride kalmasına izin veren Akademi Ödüllerini onaylamazken" (%34 onaylıyor), ezici bir çoğunlukla Smith'in o gece kazandığı Oscar'ın elinden alınmaması gerektiğine inanıyor (%70) %16'ya kadar). Ne de olsa Roman Polanski ve Harvey Weinstein'ın beğenileri hala kendilerine ait.

Blue Rose tarafından 2.162 çevrimiçi katılımcıyla yürütülen bir başka anket, daha geniş bir soru olan "Hangi taraf daha yanlıştı?" Bu ankette, %52.3'ü Rock'ı Smith'ten "daha yanlış" olarak değerlendirdi. Yine, en büyük fark 18 ila 34 (%57,8'i Rock'ın daha yanlış olduğunu söylüyor) ve 65 ve üstü (%51,8'i Smith'in daha yanlış olduğunu söylüyor) arasındaydı.

Sorunun ifadesi önemli: "Dün gece Akademi Ödülleri'nde duymuş olabileceğiniz bir olay yaşandı. Sunucu, komedyen Chris Rock [not: Rock sunucuydu, sunucu değil], konuyla ilgili bir yorum yaptı. Jada Pinkett Smith'in saç dökülmesi, GI Jane olarak bir filmde oynaması gerektiğini söyleyerek şaka yaptı.Cevap olarak, kocası, aktör Will Smith sahneye çıktı ve Rock'ın yüzüne tokat attı.Sence kim daha hatalıydı? " Bu nedenle, yanıtlar mutlaka Smith'in tokatının haklı olup olmadığıyla ilgili değildi, ancak iki adamın kışkırtıcı eylemlerini doğrudan karşılaştırıyordu.

Sonuçlar, erkeklerin %47,6'sına kıyasla, kadınların %56,5'inin Rock'ın daha yanlış olduğunu söylemesi gibi bazı diğer ayrıntıları ortaya çıkarmaya devam etti. Keskin marjlarla Biden seçmenlerinin %50,1'i Smith'in daha yanlış olduğunu söyledi; Trump seçmenlerinin %50,8'i Rock'ın daha yanlış olduğunu söyledi (seçmeyenlerin %53'ü). Dört yıllık üniversite diploması (%57.6) ve ileri derece (%51.6) olanlar Smith'in daha yanlış olduğunu söyledi; sadece lise eğitimi (%56.6) ve tam olmayan lise eğitimi (%59.8) olanlar Rock'ın daha yanlış olduğunu söyledi.

Gelir seviyeleri arasında da geniş bir eşitsizlik meydana geldi; 25.000 ABD Doları (%63.4) ve 25.000 ABD Doları ila 50.000 ABD Doları (%56.4) altında kazananlar, ağırlıklı olarak Rock'tan ("Rock daha yanlıştı") ve 100.000 ila 150.000 ABD Doları (%51.7) ve üzerinde kazananlardan yanaydı. 150.000$ (%54.2) Smith'i daha fazla suçluyor.

Ve tuhaf bir sonuçla, 1,003 Amerikalı'nın katıldığı bir OnePoll anketi, %66'sının "Smith'in tutuklanması gerektiğini söylediğini" buldu - ancak aynı anketteki %62'si hala "tokatın haklı olduğuna" inanıyordu.

Kaynak: LA Times

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Bradley Cooper Oscar'a Bir arkadaş Getirdi ve Hayır, Irina Veya Gaga Değil

Bradley Cooper aslında onunla 2022 Akademi Ödüllerine bir tarih getirdi.

Bradley aslında devam etti ve annesi Gloria Campano'yu bu yılki Oscar'lara randevusu olarak aldı ve vibe yasal olarak çok güzeldi.

Bradley, Lady Gaga ile sahneye çıkmadan önceki 2019 yılı da dahil olmak üzere yıllardır annesini Oscar'a getiriyor.

Merhaba, kimin için endişelenebileceği, Bradley Cooper 2022 Akademi Ödülleri'ne onunla bir tarih getirdi. Ve Lady Gaga ile sığ zamanlarında geri dönüşler yapmaya başlamadan önce, hayır, birlikte ortaya çıkmadılar.

Bradley aslında devam etti ve annesi Gloria Campano'yu bu yılki Oscar'lara randevusu olarak aldı ve vibe meşru bir şekilde sevimliydi:

AAVyOYh.img?w=768&h=1152&m=6&x=234&y=72&

Vay canına, annemin onu asla havalı bir yere götürmediğim konusunda pasif agresif bir şekilde daha sonra beni aramasını bekleyemem!!!!

AAVyAnS.img?w=768&h=1128&m=6&x=268&y=134

Bu arada Bradley, Lady Gaga ile performans sergilemeden önceki 2019 yılı da dahil olmak üzere yıllardır annesini Oscar'lara götürüyor:

AAVyoRQ.img?w=768&h=1152&m=6&x=157&y=146

VE onu 2013'te Vanity Fair Oscar Partisi'ne götürdü:

AAVyFHj.img?w=768&h=1155&m=6&x=223&y=105

Bradley, pandeminin ilk günlerinde Anthony Ramos ile Röportaj için yaptığı bir sohbet sırasında annesine bakmaktan bahsetti ve onunla karantina geçirdiğini söyledi:

"Kızım, annem ve iki köpeğimle birlikteyim ve evden çıkmadık. Annem 80 yaşında ve kolostomi torbası var, bu yüzden eve kimseyi alamıyorum. Ve Evden çıkamam çünkü alırsa biter." Sonra ekledi, "Küçük bir konakta yaşıyoruz, neyse ki bir arka bahçe var" dedi. "Tek kişilik bir anaokulu işletiyorum. Kalkıyoruz, küvette yüzme dersi veriyoruz."

Ancak Bradley'in annesi, Bradley'in Esquire'a “Ona sahip olmayı seviyorum. Başka türlü alamazdım."

Um, bu hisleri hissetmeye hazır değildim.

Kaynak: Women's Health

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

İşte 2022 Oscar Kırmızı Halısında Yürüyen Tüm Güzel Çiftler

Oscar'da havada aşk var! İşte en sevdiklerinizden bazıları

Hollywood çiftleri büyük gecede şunları giydi:

1. Will Smith ve Jada Pinkett Smith

AAVCSma.img?w=683&h=1024&m=6&x=215&y=86&

2.Jessica Betts ve Niecy Nash

AAVCPFD.img?w=667&h=1024&m=6&x=232&y=82&

3. Kourtney Kardashian ve Travis Barker

AAVD6BX.img?w=683&h=1024&m=6&x=218&y=51&

4.Gian Luca Passi de Preposulo ve Jessica Chastain

AAVCXDA.img?w=682&h=1024&m=6&x=201&y=109

5.Pauletta Washington ve Denzel Washington

AAVCSmo.img?w=655&h=1024&m=6&x=188&y=72&

6.Jesse Plemons ve Kirsten Dunst

AAVCSmu.img?w=683&h=1024&m=6&x=224&y=79&

7.Serena Williams ve Alexis Ohanian

AAVCFxL.img?w=683&h=1024&m=6&x=267&y=102

8.LaTanya Richardson Jackson ve Samuel L. Jackson

AAVCSmy.img?w=683&h=1024&m=6&x=235&y=71&

9.Keith Urban ve Nicole Kidman

AAVD1Nf.img?w=739&h=1024&m=6&x=202&y=105

10.Ashton Kutcher ve Mila Kunis

AAVCPGh.img?w=683&h=1024&m=6&x=289&y=93&

11.Dylan Meyer ve Kristen Stewart

AAVCSmE.img?w=740&h=1024&m=6&x=241&y=128

12.Jessica Oyelowo ve David Oyelowo

AAVCXEk.img?w=683&h=1024&m=6&x=214&y=126

13.Naomi Scott ve Jordan Spence

AAVCSmK.img?w=682&h=1024&m=6&x=232&y=61&

14.Josh Brolin ve Kathryn Boyd Brolin

AAVD4tR.img?w=695&h=1024&m=6&x=227&y=141

15. Penélope Cruz ve Javier Bardem

AAVCUr2.img?w=670&h=1024&m=6&x=176&y=68&

16.Amanda Pacheco ve Wilmer Valderrama

AAVCPGB.img?w=692&h=1024&m=6&x=233&y=184

17.Wanda Sykes ve Alex Sykes

AAVCFys.img?w=683&h=1024&m=6&x=191&y=91&

18.Eric Haze ve Rosie Perez

AAVD4us.img?w=768&h=579&m=6&x=193&y=50&s

19.Finneas ve Claudia Sulewski

AAVCZXj.img?w=682&h=1024&m=6&x=283&y=97&

20.Amy Schumer ve Chris Fischer

AAVCUrd.img?w=708&h=1024&m=6&x=206&y=93&

21.Jamie Dornan ve Amelia Warner

AAVCZXr.img?w=683&h=1024&m=6&x=223&y=127

22.Benedict Cumberbatch ve Sophie Hunter

AAVD6Dq.img?w=693&h=1024&m=6&x=207&y=73&

23.Rebecca Phillipou ve Kodi Smit-McPhee

AAVCSnd.img?w=683&h=1024&m=6&x=231&y=74&

24.Maya Rudolph ve Paul Thomas Anderson

AAVCZXB.img?w=683&h=1024&m=6&x=199&y=75&

25.J.K. Simmons ve Michelle Schumacher

AAVCXFH.img?w=365&h=683&m=6&x=68&y=60&s=

26.Rex Linn ve Reba McEntire

AAVD6DH.img?w=683&h=1024&m=6&x=181&y=111

Kaynak: BuzzFeed

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Billie Eilish'in Oscar Ödülleri'nde 'En Kötü Giyinen' Seçilmesine Tepki Gösterdi 'Paha biçilemez'

AAVLrQD.img?w=650&h=650&m=6&x=223&y=164&

20 yaşındaki Billie Eilish, 2022 Oscar'ına şık, çene hizasındaki siyah bobuyla uyumlu, Gucci tasarımlı siyah bir elbiseyle geldi. Hayranlarının çoğu görünüşü "göz alıcı" ve "Eski Hollywood-esque" bulurken, bir TikTok kullanıcısı onu ödül töreni için "en kötü giyinenler" listesine koydu ve geri dönüşü neredeyse müzikal yetenekleri kadar destansı. .

Bu haftanın başlarında, bir moda TikToker (@koltenkephart) "En Kötü Giyinen Oscar Görünümleri" başlıklı bir video yükledi ve başlığına "yapılması gerekiyordu" yazdı. Tanıtımdan sonra, klip hemen Eilish'in o akşam kırmızı halıdaki kıyafetini gösteren bir fotoğrafa yansıyor. Yorumcu, Zoë Kravitz'in grubunu eleştirmeye geçmeden önce, "Onun b-ş-t'lerinden bıktım," dedi. Kendi hesabına, "Öyleyse Ben Varım" şarkıcısı birkaç gün sonra videoyu düetledi. Videosu, tepki olarak orta parmağı havada bir tuvalette oturduğunu gösterdi ve 4.7 milyon beğeni topladı. "S-t'lerimden yeterince yemedim" diye yazdı, "Şu anda s-ting yapıyorum." Eilish'in hayranları çabucak yorum bölümüne gitti ve "Tamam o zaman kıyafetini görelim" diye bir yazıyla onu heyecanlandırdı.

Bir diğeri, "Oscar'ı kim aldı?" diye ekledi. Eilish ve erkek kardeşi Finneas, orijinal şarkıları "No Time To Die" ile Akademi Ödülü aldığından beri. Komik tepkisinin kanıtladığı gibi, Eilish gerçekten "Her zamankinden daha mutlu" görünüyor (ve onun tarzı, yeteneği ve mizahıyla biz de olurduk).

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Will Smith'in Oscar Yasağı'na Verdiği Yedi Kelimelik Yanıtını Okuyun

AAW1jrT.img?h=1080&w=1920&m=6&q=60&o=f&l

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Cuma günü yaptığı açıklamada, Will Smith'in 27 Mart töreninde Chris Rock'ı tokatladığı için 10 yıl boyunca tüm Oscar etkinliklerinden men edildiğini söyledi.

Açıklamadan kısa bir süre sonra Smith, "Akademinin kararını kabul ediyorum ve saygı duyuyorum" diyerek kısa bir açıklama yaptı.

Smith, eşi Jada Pinkett Smith hakkında şaka yaptığı için sahnede Rock'ı vurdu. Rock, alopesi veya saç dökülmesinden muzdarip Pinkett Smith'in G.I.'de oynaması gerektiğini söyledi. Jane 2 traş kafasından dolayı. Komedyen daha sonra tıbbi durumundan habersiz olduğunu söyledi.

Rock'ı vurduktan kısa bir süre sonra Smith, King Richard'daki performansıyla en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. Bildirildiğine göre bu Oscar'dan mahrum kalmayacak. Ancak 10 yıllık yasak süresince başka bir Oscar'a aday gösterilirse törene katılmasına izin verilmeyecek.

Cuma günkü duyurudan önce, Smith 1 Nisan'da akademiden istifa ettiğini zaten açıklamıştı. Ayrıca yazılı açıklamalarda Rock'tan olduğu kadar akademiden de alenen özür diledi.

28 Mart'ta Instagram'da paylaştığı bir gönderide Smith şunları yazdı: "Şiddetin tüm biçimleri zehirli ve yıkıcıdır. Dün geceki Akademi Ödülleri'ndeki davranışım kabul edilemez ve mazur görülemezdi. Benim pahasına yapılan şakalar işin bir parçası ama Jada'nınkiyle ilgili bir şaka. tıbbi durum benim için çok fazlaydı ve duygusal olarak tepki verdim."

Tenis yıldızları Serena ve Venus Williams'ın babası ve Kral Richard'ın konusu olan Richard Williams, 28 Mart'ta oğlu Chavoita LeSane aracılığıyla yaşanan tartışmayı yorumladı.

Babasının yanıtı hakkında konuşurken LeSane, NBC News'e "Olanların tüm ayrıntılarını bilmiyoruz" dedi. Ancak nefsi müdafaa olmadıkça kimsenin bir başkasına vurmasını tasvip etmiyoruz” dedi.

Rock, olay veya Smith'in cezası hakkında kamuoyuna açıklama yapmadı.

Akademi, Cuma günü yayınlanan bir bildiride, kamuoyunun ve medyanın büyük ilgi gösterdiği olayı geride bırakmayı umduğunu belirtti.

Açıklamada, "Olağanüstü koşullar altında soğukkanlılığını koruduğu için Bay Rock'a derin şükranlarımızı sunmak istiyoruz. Ayrıca ev sahiplerimize, adaylarımıza, sunucularımıza ve kazananlarımıza yayınımız sırasında gösterdikleri nezaket ve zarafet için teşekkür etmek istiyoruz."

"Will Smith'in davranışına cevaben bugün attığımız bu eylem, sanatçılarımızın ve konuklarımızın güvenliğini koruma ve Akademi'ye olan güveni yeniden tesis etme gibi daha büyük bir hedefe doğru bir adımdır. Ayrıca bunun bir iyileşme dönemi başlatabileceğini umuyoruz. ve dahil olan ve etkilenen herkes için restorasyon."

Kaynak: Newsweek

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.