Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

90 saniye boyunca Eksi 110°C'lik bir odada durmayı içeren bir uygulama olan kriyoterapiyi denedim. Uzun zamandır sahip olduğum en iyi enerji artışıydı.

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

90 saniye boyunca Eksi 110°C'lik bir odada durmayı içeren bir uygulama olan kriyoterapiyi denedim. Uzun zamandır sahip olduğum en iyi enerji artışıydı.

AAUNhEl.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

90 saniye boyunca -110°C'lik bir odada durmayı içeren ünlülerin sevdiği bir tedavi olan kriyoterapiyi denedi. Uzun zamandır sahip olduğum en iyi enerji artışıydı.

Sporcular tarafından sıklıkla kullanılan kriyoterapi, çok soğuk bir odada iki ila dört dakika geçirmeyi içerir.

Yemin eden insanlar iyileşmeye yardımcı olduğunu, iltihabı azalttığını ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini söylüyor.

Eksi-110 derecelik bir Fahrenheit odasında 90 saniye geçirdim ve bu beni süper enerjik hissettirdi.

AAT0peN.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Tüm vücut kriyoterapisi, genellikle eksi-130 derece civarında, çok soğuk bir odada kısa bir süre harcamayı içeren bir tedavidir.

Vücudu iki ila dört dakika boyunca aşırı soğuk sıcaklıklara maruz bırakan bir tedavi olan kriyoterapi, sözde iyileşme hızlandırıcı faydaları nedeniyle sporcular arasında popülerdir ve Daniel Craig, Mandy Moore ve Cristiano Ronaldo gibi ünlülerin hepsinin hayran olduğu bildiriliyor.

Insider'dan Madeline Kennedy'nin bildirdiğine göre, müşteriler tedaviye başlamak için soğuk havayla dolu bir odada duruyorlar, bu da cildinize en yakın kan damarlarının daralmasına ve kan akışının sınırlanmasına neden oluyor.

Kriyoterapi savunucuları, tedavilerin iltihabı azalttığını, iyileşmeye yardımcı olduğunu ve bağışıklık sistemini, kan dolaşımını ve metabolizmayı güçlendirdiğini iddia ediyor.

İskandinav ülkelerinde ve İskandinavya'da aşırı soğuk, uzun süredir sağlığı geliştirmenin bir yolu olarak görülüyor.

Sydney Üniversitesi'nden bir halk sağlığı araştırmacısı olan Catriona Rose, Kennedy'ye "Soğuğa maruz kalma, bölgeden beyne giden sinir sinyallerini yavaşlatabilir, bu da hissi azaltır, uyuşmaya veya ağrıda azalmaya neden olur" dedi.

Rose, kan akışınızı yavaşlatmanın kaslarınıza ulaşabilen bağışıklık hücrelerinin sayısını sınırlayarak ağrıyı önlemeye ve onarım sürecini hızlandırmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Gelişmekte olan araştırmalar, kriyoterapinin ağrıyı azaltabileceğini ve iyileşmeyi teşvik edebileceğini destekliyor, ancak 2016'da yapılan küçük bir araştırma, insanların 10 seanstan sonra vücut kompozisyonu değişiklikleri yaşamadığını buldu.

Denedim ve ne kadar yönetilebilir olduğuna ve sonrasında ne kadar iyi hissettiğime hoş bir şekilde şaşırdım.

AAT0krj.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Londra'nın varlıklı Kensington semtinde yeni bir lüks sağlıklı yaşam merkezi olan Body Lab'de kriyoterapiyi denedim.

Bazı tedavileri denemek için bir gazeteci sıfatıyla Body Lab'ı ziyaret etmeye davet edildim.

Yeni açılan fitness ve dinlenme merkezi, hiperbarik oksijen tedavisi, kızılötesi saunalar ve bir şamandıra tankının yanı sıra kriyoterapi sunmaktadır.

Üyeliklerin maliyeti yılda 6.800 $ (4.950 £) ila 21.800 $ (16.000 £) arasındadır ve en üst düzey üyelikler tesislerin sınırsız kullanımını içerir - kriyoterapi başka bir yerde tedavi başına yaklaşık 100 $ tutabilir.

AAUN3dK.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Body Lab, ikili bir kriyoterapi odasına sahiptir.

Ana oda, vücuda yardımcı olmak için ilk eksi-76 derece F (eksi-60 derece C) odasına 30 saniye sonra girdiğiniz eksi-166 derece Fahrenhayt'a (eksi-110 derece Santigrat) ayarlanmıştır. aşırı soğuğa geçiş.

Bazen kriyoterapi, Business Insider'dan Irene Jiang'ın yazdığı gibi, kafa açıkta olan metal bir odada yapılır, ancak The Body Lab'ın odaları, tam vücut deneyimine izin verecek şekilde tamamen kapatılmıştır.

Body Lab, ikili bir kriyoterapi odasına sahiptir.

Ana oda, vücuda yardımcı olmak için ilk eksi-76 derece F (eksi-60 derece C) odasına 30 saniye sonra girdiğiniz eksi-166 derece Fahrenhayt'a (eksi-110 derece Santigrat) ayarlanmıştır. aşırı soğuğa geçiş.

Bazen kriyoterapi, Business Insider'dan Irene Jiang'ın yazdığı gibi, kafa açıkta olan metal bir odada yapılır, ancak The Body Lab'ın odaları, tam vücut deneyimine izin verecek şekilde tamamen kapatılmıştır.

AAUN3dM.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Vücut Laboratuvarı'ndan Nick Jacobs, amacın vücut ısısını 50 derece Fahrenhayt (10 derece Santigrat) düşürmek olduğunu söyledi.

Odaya girmeden önce vücut sıcaklığım 93 derece Fahrenheit (33.9 derece Santigrat) idi.

Jacobs, ne kadar zayıf olursanız, sıcaklığın o kadar hızlı düşeceğini, çünkü yağın yalıtım görevi göreceğini söyledi. Bu nedenle, daha fazla vücut yağına sahip kişilerin aynı sonuçları elde etmek için odada daha uzun süre kalması gerekir.

Çoğu insan en soğuk odada üç dakika geçirmeyi hedefler, ancak The Body Lab insanları daha kısa seanslarla başlayarak bunu geliştirmeye teşvik eder. İlk bölmede 30 saniye, bir sonraki bölmede 90 saniye denememi önerdi.

AAUNcTV.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Tedavimden önce bana bir kıyafet değişikliği verildi.

Ekstremitelerimin fazla soğumaması için giymem için bir yelek, şort, kulak ısıtıcısı, eldiven, çorap ve terlik verildi.

AAT0fBQ.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Soğuktan nefret eden biri olarak, içeri girmeden önce oldukça gergindim.

Jacobs, istersem kendimi herhangi bir noktada bırakabileceğimi ve onu ve geri sayım saatini camın arkasından görebileceğimi açıkladı ki bu rahatlatıcıydı.

AAT05mi.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Tam iki dakikayı idare ederek kendimi şaşırttım, ama bu tamamen yeni bir soğukluk seviyesiydi.

İlk odaya adım attığımda, keskin hava keskin geldi ve vücudumda bir şok oldu. Yine de 30 saniye çabucak geçti ve ana oda hakkında hala gergindim.

Ama girdim.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tatsız bir şekilde soğuktu. Vücudumu germek için bir dürtü hissettim ama Jacobs'ın yapmamanın daha iyi olduğunu söylediğini hatırladım, bu yüzden kaslarımı gevşetmeye çalıştım ve yavaşça nefes almaya devam ettim.

Yerleştiğimde, odada kalmanın asıl zorluğunun zihinsel olduğunu gördüm - 90 saniyemi tamamlamak istedim, öyle yaptım.

AAUMKRw.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Dışarı çıktıktan sonra ateşim 60,8 derece Fahrenhayt (16 derece Santigrat) düştü, Jacobs bana bunun çok fazla olduğunu söyledi.

Jacobs, amacın vücut ısısını 50 derece Fahrenhayt (10 derece Santigrat) düşürmek olduğunu ve bu da çoğu insan için odada daha uzun süre kalmayı gerektirdiğini söyledi.

Yerden ısıtmaya adım attığımda harika hissettim. Kriyoterapi bana endorfin hücumu vermişti ve kendimi gerçekten enerjik hissediyordum.

O gece de harika uyudum ve kriyoterapinin insanların iyileşmesini hızlandırmasının yollarından birinin belki de daha iyi uyumalarına yardımcı olmak olduğunu düşündüm.

Nasıl hissettiğimin bir kısmının, vücudumdaki etkisi kadar rahatsız edici ve zor bir şey yapmadaki başarı hissinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını merak ettim.

Ama her iki durumda da, kesinlikle beni harika hissettirdi.

Kaynak: Insider

aurora-2526890.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.