Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İşte Nissan'ın En Çoktan En Az Distopya Derecesine Sahip Yeni Konsept EV'leri

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

İşte Nissan'ın En Çoktan En Az Distopya Derecesine Sahip Yeni Konsept EV'leri

AARh1vr.img?h=1080&w=1920&m=6&q=60&o=f&l

Uzak geçmişte, konsept EV'ler eğlenceliydi. Bilirsiniz, tam boyutlu oyuncak arabalar ve şeyler - asla yapılmayacağını bildiğiniz şeyler, tasarım ofisinin bir kez olsun çılgına dönmesine izin verir. Artık değil! Şimdi, onlar sizin yaşadığınız ve çalıştığınız bir yer olacak şekilde yapıldılar çünkü son iki yılda hepimiz kendi kendine yeten bir bölgede olmaktan keyif aldık. Muhteşem lüksten bir oyuncunun yatak odasına kadar, unutmayın: sonsuza kadar buradasınız.

Her neyse, Pazartesi öğleden sonra düşünceleri bir yana, Nissan, sonunda erken EV başarısını büyük ölçüde takip ettiğini duyurarak dört yeni konsept aracı piyasaya sürdü. Bunların hepsi, bakın, ne zaman konsept araçlar tuhaf olmayı bırakıp üretkenlik için optimize edilmiş mobil dinlenme salonları olmaya başladı? Garip geri gel, kahretsin.

4.) Sorf-Out

Öncelikle, bunun en kötü isim olmadığı konusunda sizi uyarmalıyım. Surf-Out konsepti, muhtemelen renderlardan anlayabileceğiniz gibi, eğlenceli aktivitelere giden yolunuzu off-road yapmak için tasarlanmış bir plaj varyantı alıcısıdır. Evet doğru, kendinizi ve eşyalarınızı bir yerlere götürmek için kullandığınız bir araç. Ne konsept!

Nissan, "çeşitli elektrik prizleri" ile geldiğini söylüyor. Bu, fütüristik hayal gücünüzü yarıştırmazsa, ne olacağını hayal etmek zor. Ama bu eğlenceli; Beğendim. Surf-Out'un gerçekten yumuşak bir sürüşü vurgulaması hakkında ne hissettiğimi bilmiyorum, ama bunun nedeni 1993 Renault Twingo'mun mükemmel pürüzsüz bir tuz düzlüğüne kum tepelerinin üzerinden geçmek gibi davranması olabilir, bu yüzden hafızalı köpük şilteler gibi bir şey değil girme fırsatım oldu.

3.) The Max-Out

AARgN38.img?w=768&h=432&m=6

Şimdi, bu eğlenceli bir iki kişilik üstü açılır araba. Sevilmeyecek ne var? Maksimum E-4ORCE ne olursa olsun ve 80'lerden kalma beynimi yatıştırıcı hipnoza göndermesi gereken tüm TRON tarzı bitlere sahip.

Pekala, evet--bunu seviyorum ve eğlenceli. Bana neon yeşili ve metalik grileri birleştiren her şeyi satabilirsin. Yapılırsa Infiniti rozetli bir şey olması muhtemel olduğundan, bu aslında gerçekten eğlenceli ve saçma bir şey yapıyor; sadece doğru şekilde çok eğlenceli ve saçma olmayabileceğini düşündüğüm bir şekilde.

Max-Out (isimler hakkında ne dediğimi görüyor musunuz?), sürücünün daha fazla alana sahip olması için "yere düzleştirebileceğiniz" değişken koltuklara sahiptir. Şimdi, daha önce de belirtildiği gibi, 1993 model bir Renault Twingo'ya sahibim ve bu, koltukları tamamen düzleştirmek için bir moda sahip ve ne demek istediğimi anlıyorsan, Noel ağacını küçük bir arabada alabileceğinden emin olmak için değil. 30'lu yaşlarımın ortasındayım, arabada sevişmeyi düşünmek istemiyorum çünkü aksi halde ev arkadaşlarım ya da eski sevgilim ya da genç duyacak - hayır, hayır, kes şunu.

2.) The Chill-Out

AARgPhQ.img?w=768&h=512&m=6&x=828&y=552&

Bir konsept aracın önünde beceriksizce duran iki yöneticiden daha fazla "sakin olun" diyen bir şey oldu mu? Kesinlikle hayır. Her neyse, Chill-Out, oluşturma aşamasının çok ötesinde olması ve markanın EV yatırım duyurusunun yıldızı olarak görünmesi anlamında Nissan'ın konseptlerinin en gelişmişidir.

Bu, sırf bu konuda bir ton detay olmadığı için ikinci sırayı alıyor. Bir konsept otomobil için ironik ve biraz ürpertici bir şekilde, Chill-Out bir "mobil cennet" olarak tanımlanıyor. Sanırım bu bir spa ya da başka bir şey olduğu anlamına gelebilir. Plaj işine geri dönemez miyiz?

1.) The Hang-Out

AARh3jM.img?w=768&h=432&m=6

İlk görüntüleri gördüğümde gerçekten buna bayıldım. Sevdiğim bir arabanın tüm ayırt edici özelliklerine sahip: kompakt görünüyordu, biraz eğlenceli, yeşil. Bilmiyorum, sanırım kolayca memnun olurum. Ama sonra, Mini Urbanaut konseptinin esasen çivilediği aynı şeyin ezici derecede sıradan bir vizyonu gibi davranan bu arabanın ne yaptığı hakkında okumaya başladım.

AARh1vO.img?w=768&h=432&m=6

Evet, doğru, arabanla bir yere gidebilirsin ve sonra, uh, arabanda takılabilirsin. Tamam, aile pikniği için kullanışlı olabilir, özellikle de California havasını neredeyse hiç alamadığımız The Drive'ın Birleşik Krallık sakini olarak. Ama bir hatchback'i çalıştığım, dinlendiğim ve oynadığım yere dönüştürmek ister miyim bilmiyorum.

Hang-Out'un mükemmel düz zemini, özellikle ekstra tavan boşluğu için düşük sürüş ile onu istediğiniz gibi yapılandırabileceğiniz anlamına gelir. Kulağa inişli çıkışlı geldiğini düşünüyor olsanız da endişelenmeyin - Nissan, "titreşimleri ve sarsıntıları bastırmak, böylece hareket halindeyken çalışırken tutması ve parazit vakalarını azaltmak" için tasarlandığını vaat ediyor.

Sürüm ayrıca, bu hedefsiz arabaya binme hissi için "hareket halindeyken film geceleri" önermektedir. Yaklaşan distopyaların kahramanları için aile konseptlerini çok iyi tasarlıyorlar ama hareket etmeye devam ettiğimiz sürece güneşi yenmemiz gerekip gerekmediğini bilmiyorum.

Kaynak: The Drive

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir hesap oluşturun veya yorum yazmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmak zorundasınız...

Bir Hesap Oluşturun

Forumumuzda üyelik çok basit ve ücretsizdir!

Yeni Bir Hesap Oluşturun

Giriş Yap

Hali hazırda bir hesabınız var mı? O zaman Giriş Yapın.

Giriş Yapın
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.