Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

McDonald's'ın yeni McPlant vegan Hamburgerini denedim ve Çeyrek Pounder'la karşılaştırdım

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

McDonald's'ın yeni McPlant vegan Hamburgerini denedim ve Çeyrek Pounder'la karşılaştırdım

AAQEYJK.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

McDonald's, Beyond Meat köftesi ile yeni bir vegan burger çıkardı.

Aynı fiyat olan peynirli zincirin Quarter Pounder'ı ile karşılaştırdım.

McPlant'ın üzerindeki peynir erimedi ama genel olarak burgerin tadı daha güzeldi.

AAQERdy.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

McDonald's yıllardır etsiz ürün yelpazesi üzerinde çalışıyor. Kasım 2020'de fast-food zinciri sonunda McPlant'ı ortaya çıkardı.

AAQERdB.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

McDonald's, bu ayın başlarında ABD'deki sekiz restoranda burgeri denemeye başladı, ancak İngiltere ve Avustralya da dahil olmak üzere diğer ülkelerde satışları daha yaygın hale getirdi.

AAQEX4D.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

McPlant'ı satan 250 İngiliz restoranından birinde denemeye karar verdim ve zincirin Çeyrek Pounder with Cheese'ine kıyasla nasıl yığıldığını gördüm. İçeriden Bethany Dawson, bir incelemede McPlant'ı övdü, ancak McDonald's'ın et bazlı burgerlerinden biriyle kafa kafaya koymak istedim.

AAQF0Z4.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

McPlant, McDonald's'ın Beyond Meat ile birlikte geliştirdiği bitki bazlı bir köftenin yanı sıra vegan sandviç sosu ve vegan peynir alternatifinden oluşuyor. Burger ayrıca ketçap, hardal, soğan, turşu, marul ve domates ile birlikte servis ediliyor.

AAQEX50.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

McDonald's menüsündeki her şey arasında, Peynirli Çeyrek Pounder'ın en benzer olduğunu düşündüm. Her ikisi de Newcastle'da gittiğim McDonald's'ta tek başına 3,79 £ (5,08 $) veya orta boy bir öğünün bir parçası olarak bir içecek ve patates kızartması olarak 5,29 £ (7,08 $) ile aynı fiyattı. Peynirli Çeyrek Pounder 518 kaloriye sahipken, McPlant 429 kaloriye sahiptir.

AAQEYKI.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Burgerler ilk bakışta oldukça benzer görünüyordu.

AAQF0Zf.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Her iki burger de biraz farklı soslarla geldi. Açtığımda ikisi de çok çekici görünmüyordu.

AAQF0Zl.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Burgerler kendileri oldukça farklı görünüyordu. Çeyrek Pounder'daki sığır eti biraz daha büyüktü ve oldukça pürüzlü kenarları vardı. McPlant köftesi çok daha pürüzsüz kenarlara sahipti ve bu da onu daha yapay gösteriyordu.

AAQEReh.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

McPlant'ın üzerindeki vegan peynir dilimi hiç erimemişti...

AAQF2Jb.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

... Çeyrek Pounder'daki köftenin hem altındaki hem de üstündeki peynir dilimleri tamamen erimişti.

AAQEYLv.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Lezzet olarak McPlant'ı daha çok tercih ettim. Zengin, etli bir tada sahipti ve beni gerçek et olduğu konusunda kandırabilirdi.

AAQEYLH.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

McDonald's'a pek gitmem ama gitseydim McPlant'ı tekrar sipariş ederdim.

Kaynak: Business Insider

hamburger-1238246.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.