Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Toprak Anaya Saygı İçin En Güzel Vahşi Yaşam Fotoğrafları

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Toprak Anaya Saygı İçin En Güzel Vahşi Yaşam Fotoğrafları

AAKPrmc.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Bir su birikintisinden ihtiyatla yudumlayan bir leopar, kızıl tilkiyi avlayan bir kartal ve çalınmış bir cep telefonu olan bir makak. Bunlar, okuyuculara doğayla yeniden bağlantı kurmaları ve onu korumaları için ilham vermek için oluşturulan yeni bir sehpa kitabında yer alan göz alıcı görüntülerden sadece birkaçı. teNeues (www.teneues.com) tarafından yayınlanan Mother: A Tribute to Mother Earth, bugüne kadar birçok ödül alan tek snapper olan ödüllü doğa fotoğrafçısı Marsel van Oosten tarafından bir araya getirildi. Yılın Yaban Hayatı Fotoğrafçısı, Yılın Uluslararası Doğa Fotoğrafçısı ve Yılın Seyahat Fotoğrafçısı. Kitap, Marsel'in son 15 yılda çektiği 200'den fazla manzara ve vahşi yaşam görüntüsü içeriyor ve Afrika, Amerika, Asya, Avrupa ve Antarktika üzerine bölümler içeriyor. Kitaptaki en güçlü resimlerden bazılarını görmek için kaydırın...

AAKPwqZ.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Marsel, Kenya'da çektiği bu inanılmaz görüntüye 'Panzer Tümeni' adını verdi. Şöyle açıklıyor: 'Gergedanların çarpışmasının bu geniş açılı, düşük bakış açısı görüntüsünü elde etmek için, gittikleri yönde bulunan dar bir hendekte hareketsiz yatıyordum. Görme güçleri oldukça zayıftır, bu nedenle işitme ve koku alma duyularına güvenirler. Beni kontrol etmek için gerçekten yaklaştıklarında, onları ürkütmemek için Nikon Z7'mde sessiz modu kullandım'.

AAKPrmh.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Japonya'da çekilen bu sıra dışı çekim, 2014 Yılın Yaban Hayatı Fotoğrafçısı yarışmasında Marsel'e Halkın Seçimi Ödülü'nü kazandırdı. Şöyle açıklıyor: "Bir turist, akıllı telefonuyla yakın çekim yapmak için bir makağa çok yaklaştığında, makak onu elinden kaptı ve kaplıcada onunla oynamaya başladı. Bir aşamada, onu tıpkı bir insan gibi tuttu. Bu resim internette viral oldu ve benim en çok çalınan resmim.

AAKPwr0.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Marsel kitapta, "Bir panda yavrusu doğduğunda pembe, kör ve dişsizdir, yalnızca 90 ila 130 g (3,25 ila 4,5 oz) ağırlığındadır, orantılı olarak herhangi bir plasental memelinin en küçük bebeğidir" diye açıklıyor Marsel. “Doğumdan bir ila iki hafta sonra, yavrunun derisi griye döner ve tüyleri sonunda siyaha döner. Doğumdan bir ay sonra, yavrunun kürkünün renk deseni tamamen gelişmiştir.' Bu şirin fotoğrafı Çin'de çekti.

AAKPrmk.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Bu güçlü görüntünün adı 'Ebedi Düşmanlar'dır ve Japonya'da çekilmiştir. Marsel, "Ortalama olarak, Steller'ın deniz kartalı, yaklaşık 5 ila 9 kg (11 ila 20 lb) ağırlığıyla dünyanın en ağır kartalıdır ve genel olarak en büyük yırtıcılardan biridir. Çoğunlukla balıkla beslenirler, ancak bazen kızıl tilki ve hatta küçük evcil köpekleri avlarlar. Tilkiler genellikle kartallardan balık çalmaya çalışır ve bu kartal da bu nedenle onu kovalıyordu'.

AAKPk0W.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Bir kaplanın ve yavrusunun bu görkemli görüntüsü Güney Afrika'da çekildi. Marsel şöyle açıklıyor: 'Kaplanlar insanlar gibidir - hepsinin farklı karakterleri ve farklı davranışları vardır. Yıllar boyunca, bu kadınla sadece çok güzel değil, aynı zamanda çok rahat olduğu için çok zaman geçirdim. Sonuç olarak, yavruları da inlerinin dışına ilk kez ayak bastıkları andan itibaren çok rahatladı'.

AAKPk0X.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Bu altın kalkık burunlu maymunlar, Çin'de Marsel tarafından çekildi ve bu muhteşem görüntü, 2018'de Yılın Yaban Hayatı Fotoğrafçısı unvanını kazanmasına yardımcı oldu. Şöyle diyor: "Altın kalkık burunlu erkek maymunların sırtlarında çok uzun, altın renkli koruyucu tüyler var. ve bunun ne kadar harika göründüğünü gösteren bir çevresel portre oluşturmak istedim. Renklerini ortaya çıkarmak ve bu büyülü atmosferi yaratmak için kamera dışı flaş kullandım'.

AAKPrmr.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Kitapta Marsel, bu inanılmaz görüntüyü Botswana'da rüzgarlı bir sabahta nasıl çektiğini anlatıyor. Şöyle açıklıyor: 'Havada çok renkli gün doğumları ve gün batımları yaratabilecek çok fazla toz vardı. Bu zürafa, onu taciz eden kırmızı gagalı öküzkakanlar tarafından rahatsız edildi. Arada bir başını şiddetle sallıyordu, bu da kuşların uçup gitmesine ve birkaç saniye sonra geri dönmesine neden oluyordu.

AAKP4KI.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Marsel bu çarpıcı fotoğrafı "Botswana'nın uzak doğu köşesindeki bir su birikintisinin yanındaki bir deride uzun bir öğleden sonra" geçirdikten sonra çekti. Fotoğraf çekmek için çok karanlık olmaya başladı ama ekliyor: 'Ben eşyalarını toplarken bir leopar su içmek için aşağı indi ve hemen kameramı çıkardım. Bu çekimi yapabilmek için küçük bir far kullandım ve ISO'yu 51200'e çıkardım.

AAKPpbk.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Bu iç ısıtan çekim, 'Dikkati Dağıtılmış' başlığına sahip ve Finlandiya'da çekildi. Marsel şöyle diyor: "Genç memelileri fotoğraflamayı seviyorum çünkü genellikle enerji dolu, oyuncu ve meraklıdırlar - özellikle de sıcaklıklar düşükken. Bu genç boz ayı yavrusu postumun yanından geçerken o küçük ağaçla oynamaya başladı. Sonra aniden martıyı kontrol etmek için arka ayakları üzerinde kalktı, dengesini kaybetti ve geriye düştü'.

AAKPwrh.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

İzlanda'da çekilen bu muhteşem karenin adı 'Kışa Açılan Portal'. Marsel şöyle açıklıyor: 'Buzul mağaraları fotoğraf çekmek için en ilham verici yerlerden biri. Her yıl farklıdırlar, ancak her zaman büyüleyici ve akıllara durgunluk verecek kadar güzeller - doğanın mimarisini yenmek zor. Manzara fotoğrafçılığımda sıklıkla olduğu gibi, bir insan unsuru dahil etmeye karar verdim. Onsuz, buradaki ölçeği takdir etmek imkansız olurdu'.

AAKPrmB.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

Anne – Toprak Ana'ya Övgü Marsel van Oosten tarafından teNeues tarafından yayınlandı,

Kaynak: DailyMail

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.