Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Donanım hatası

yesyes18

Önerilen İletiler

Merhaba... Donanım ile ilgili bir sorunum var. Yazdığım bölüm doğrudur inşallah.

Bir arkadaşım toplama bir bilgisayar yaptı.Özellikleri şöyle

Anakart Asus P4P800S-X

Cpu (İşlemci) P4 3.0 GHz 800 MHz Box

Ram 512 MB DDRAM

Harddisk 40 GB 7200 Rpm Maxtor

Monitör 17" SAMSUNG FLAT Monitör

Kasa Atx ASUSTEK TA-230

Klavye A4 Multimedia Klavye

Ekran Kartı 128 Mb

Ses Kartı ONB

CD-ROM LG 52X

CD-RW LG 52x32x52

Mouse A4 Optik Kablolu Mouse

gel görki... 7-8 gündür gözüme uyku girmiyor..

20- 30 dakika çalıştıktan sonra şunları yaşıyorum:

-kapatıp yeniden açtığımda,

-enerji fişini çektiğimde.

açılıştan sonra mavi bir ekran geliyor ve:

"bir hata nedeniyle işletim sisteminiz bilgisayarınız zarar görmesin diye kapatıldı. bu ekran ile ilk kez karşılaşıyorsanız yeniden başlatın, yada yüklediğiniz yeni donanımı kaldırın vb. gibi bildiğiniz hata mesajı alt taraftada hata kodu yazıyor...

kapatıp açıyorum.. Güvenli kipte açıp tekrar kapatıyorum...

sonra düzeliyor.... sonra tekrar aynı hata.... kafam takıldığı için, çalışıp yarım saatte bir açıp kapıyorum ve bu hatayla karşılaşıyorum... kapamasam hata olmuyor..... belki kapamasam işim bittikten sonra kapasam daha sonra açsam olmayacak ama.. bu kadar para ver bunu yaşa...

bu hata neden kaynaklanabilir acaba?

yardım ederseniz sevinirim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...

yapman gereken şey dijital imza bölümünü kontrol etmek

eğer orada uyumlu olmayan donanımları blokla seceneği işaretliyse bunu yapması çok normal öyle ise oradaki seceneği ignore veya warm seceneğini işaretlemelisin buraya nereden gireceksin

bilgisayarım ikonunu sağ tıkla ve oradadi yönet(manage) sekmesini tıjla buradan sona ise donanım(hardware) sekmesini tıkla oradanda dijital imza(digital signiture sekmesini tıkla ve oradan ayarları değiştir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • 4 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

herkeze selamlar konuyla ilgili öncelikli olarak bende aynı sorunu yaşıyorum ben hdd'den şüpeleniyorum format atmam bir çare vermedi ve en son driverleri yüklüyorum ama sorun çözülemiyor başka bir harddisk deneme imkanım olmanı benim hdd sata oldugundan eski tiplere uymuyor ama benim bilg. da harddiskten dolayı olduysada seninkindede olacak diye birşey yok ama en mantıklısı tek tek parça denenmesi sorunu çözer... herkeze saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...
  • 4 ay sonra...
Merhaba... Donanım ile ilgili bir sorunum var. Yazdığım bölüm doğrudur inşallah.

Bir arkadaşım toplama bir bilgisayar yaptı.Özellikleri şöyle

Anakart Asus P4P800S-X

Cpu (İşlemci) P4 3.0 GHz 800 MHz Box

Ram 512 MB DDRAM

Harddisk 40 GB 7200 Rpm Maxtor

Monitör 17" SAMSUNG FLAT Monitör

Kasa Atx ASUSTEK TA-230

Klavye A4 Multimedia Klavye

Ekran Kartı 128 Mb

Ses Kartı ONB

CD-ROM LG 52X

CD-RW LG 52x32x52

Mouse A4 Optik Kablolu Mouse

gel görki... 7-8 gündür gözüme uyku girmiyor..

20- 30 dakika çalıştıktan sonra şunları yaşıyorum:

-kapatıp yeniden açtığımda,

-enerji fişini çektiğimde.

açılıştan sonra mavi bir ekran geliyor ve:

"bir hata nedeniyle işletim sisteminiz bilgisayarınız zarar görmesin diye kapatıldı. bu ekran ile ilk kez karşılaşıyorsanız yeniden başlatın, yada yüklediğiniz yeni donanımı kaldırın vb. gibi bildiğiniz hata mesajı alt taraftada hata kodu yazıyor...

kapatıp açıyorum.. Güvenli kipte açıp tekrar kapatıyorum...

sonra düzeliyor.... sonra tekrar aynı hata.... kafam takıldığı için, çalışıp yarım saatte bir açıp kapıyorum ve bu hatayla karşılaşıyorum... kapamasam hata olmuyor..... belki kapamasam işim bittikten sonra kapasam daha sonra açsam olmayacak ama.. bu kadar para ver bunu yaşa...

bu hata neden kaynaklanabilir acaba?

yardım ederseniz sevinirim...

bu hata işletim sistemi ile alakalı bir hata o gelen mavi ekran işlemcinin sistemi optimize edemeyip açamadıgını gösterir o mavi ekranda sayısal değerlerde vardır zaten format atarak bu sorunu giderebilirsin ayrıca elektrik fişini pc açıkkan çekmemekde fayda vardır ve pcyi kapatıcaksanız başlat pcyi kapat diyin bu sorunla karşılaşmazsın o zaman

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herkeze selamlar konuyla ilgili öncelikli olarak bende aynı sorunu yaşıyorum ben hdd'den şüpeleniyorum format atmam bir çare vermedi ve en son driverleri yüklüyorum ama sorun çözülemiyor başka bir harddisk deneme imkanım olmanı benim hdd sata oldugundan eski tiplere uymuyor ama benim bilg. da harddiskten dolayı olduysada seninkindede olacak diye birşey yok ama en mantıklısı tek tek parça denenmesi sorunu çözer... herkeze saygılar...

sana biosunu güncellemeni tavsiye ederim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...
  • 2 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.