Jump to content

FAA tarafından onaylanan Amazon paket teslim İHA'sı (Drone)


Recommended Posts

  • Admin

FAA tarafından onaylanan Amazon paket teslim İHA'sı (Drone)

Gökyüzü, en azından e-ticaret devi Amazon için sınırdır. Amazon'un Prime Air, bu hafta sonu, insansız paket teslim dronlarını çalıştırmak için Federal Havacılık İdaresi'nden onay aldı.

BB18yFVM.img?h=1119&w=1119&m=6&q=60&o=f&

Cumartesi günü FAA, Amazon'a insansız uçak teslimat sistemi için onay rozeti verdi - nihayetinde düşük nüfuslu bölgelerdeki müşterilere 30 dakika içinde hafif paketler sunmayı hedefliyor.

FAA, CBS News'e yaptığı açıklamada, "Amazon'un Prime Air konsepti, paketleri müşterilere güvenli ve verimli bir şekilde teslim etmek için otonom insansız uçak sistemlerini kullanıyor" dedi.

Ajans, bir güvenlik düzenleyicisi olarak rolünün altını çizdi ve "özellikle sağlık veya hava koşullarıyla ilgili bir kriz sırasında halk için faydalı olan yeniliği desteklediğini" söyledi.

Amazon, onayın Prime Air ve teslimat hızları için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Prime Air başkan yardımcısı David Carbon'a göre konsept hala test aşamasında, ancak nihayetinde geniş ölçekte uygulanacak.

Carbon, yaptığı açıklamada, "Bu sertifika, Prime Air için önemli bir adımdır ve FAA'nın, bir gün dünyanın her yerindeki müşterilerimize paketler teslim edecek otonom bir drone teslimat hizmeti için Amazon'un işletim ve güvenlik prosedürlerine olan güvenini göstermektedir" dedi.

Sertifika, Amazon'un otonom paket teslim konseptinin bir gösterimini gerektiren FAA düzenlemelerinin 135.Bölümü kapsamında verildi.

Amazon, teknolojinin bir gün küresel olarak müşterilerine hizmet edeceğini umarak, belirli müşteri teslimatları için drone'larla test uçuşlarına başlamak için FAA'nın onayını kullanacağını söyledi.

UPS ve Alphabet'e ait Wing, daha önce kendi drone teslimat hizmetlerini yürütmek için FAA onayı aldı.

Kaynak: CBS NEWS

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.