Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bir ilkokul öğretmeni, Koronavirüs pandemisi nedeniyle okulları kapatıldıktan sonra tüm öğrencilerinin evlerini ziyaret etti

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Bir ilkokul öğretmeni, Koronavirüs pandemisi nedeniyle okulları kapatıldıktan sonra tüm öğrencilerinin evlerini ziyaret etti

BB11L4Kk.img?h=672&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Teksas ilköğretim okulu öğretmeni Brandy Hurtado, koronavirüs salgını nedeniyle okulları kapandıktan sonra "Seni özledim" işaretiyle öğrencilerinin evlerine gitmeye karar verdi.
    Hurtado, Insider'a, öğrencilerinden biri onu özlediğini söyledikten ve onu ziyaret edip edemeyeceğini sorduktan sonra fikrini aldığını söyledi.
    Tüm ebeveynlerden ziyaretlerini bir sır olarak saklamasını istedi ve en iyi kısmının, öğrencilerinin yüzlerini şaşırttığında aydınlandığını görmek olduğunu söyledi.
    California, Indiana, Michigan ve daha birçok ülkedeki öğretmenler de öğrencileri için bu özel ziyaretleri yapıyorlar.

Koronavirüs pandemisi dünyayı değiştirmeden önce, Teksas ilköğretim okulu öğretmeni Brandy Hurtado her sabah öğrencilerinin her birinden beşlik ya da yumruk pompasıyla başladı.

Şimdi onları sadece Balch Springs'teki Gri İlköğretim Okulu hastalığın yayılmasını engellemeye yardımcı olmak için üç hafta boyunca kapanmaya karar verdikten sonra FaceTime aracılığıyla görebilir.
39 yaşındaki Hurtado, Insider'a öğrencilerine her gün FaceTime'da konuştuğunu söyledi

Öğrettiği çocuklardan biri onu özlediğini ve onu ziyaret edip edemeyeceğini sorduğunda kalbi kırıldı.

"Tamam, çevremizdeki her şeye nasıl uyum sağlayıp ihtiyaçlarını karşılayabilirim?" Diye düşündüm. dedi. "Eğer arabamdayım ve o verandasındaysa, hala sosyal mesafeyi deniyorum."

BB11LicJ.img?h=1491&w=1119&m=6&q=60&o=f&

Bu yüzden Hurtado bir plan hazırladı: Öğrencilerinin evlerinin her birini sürdü ve büyük harflerle yazılmış, kalplerle kaplı "Seni özledim" sözcükleriyle parlak bir işaret tutuyordu.
Hurtado, öğrencilerinin ebeveynlerinden ziyaretlerini gizli tutmasını istedi ve onlara en büyük sürprizi vermek istedi

Öğrencilerini görmek için çevredeki şehirlere ve hatta farklı bir ilçeye gitti, genellikle 11 yaşındaki oğlunu yanına aldı. Hurtado, ziyaretlerinden önce öğrencilerinin ebeveynleri ile sürekli temas halinde kaldı ve beş dakika uzaklıktayken büyük bir açıklama hazırlayabilmeleri için bir metin gönderdi.

"Gözlerini kapatarak çocuklarını ön sundurmaya getireceklerdi," dedi. "Ve öğrencilerim beni görür görmez gözleri aydınlanır."

BB11LdpZ.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Hurtado, her ziyaretin en iyi bölümünün tüm öğrencilerinin yüzlerinde sürpriz görünümünü gördüğünü söyledi

“Öğrencilerimden biri, beni gerçekten yukarı çektiğini hatırlıyorum” dedi. "Kanepede oturuyordu ve beni pencerede gördü ve yüzü tamamen aydınlandı. Onunla birlikte olan her şeye 'Öğretmenim, gerçekten burada mı?'

Hurtado, öğrencilerinin çoğunun henüz sosyal mesafeyi anlamadığını söyledi ve her sabah okulda ona sarılmak için otobüsten kaçacakları gibi arabasına koşmaya çalıştı.

"Beni görecek kadar heyecanlı olmaları ve iyi olmaları beni mutlu etti," dedi. "Sanırım onlar kadar ihtiyacım vardı."

BB11Ldq2.img?h=840&w=1119&m=6&q=60&o=f&l

Hurtado öğrencileri şimdiden ne zaman tekrar ziyarete gelebileceğini soruyor, bazıları bile köpeklerini getirmesini istiyor. Ancak, Pazartesi günü, en az 3 Nisan'a kadar Dallas İlçesinde evde bir sığınak yürürlüğe girdi.

Hurtado, müdürüyle konuşmayı ve hala sürerek ziyaret yapmasına izin verilip verilmeyeceğini görmeyi planladığını söyledi.

Hurtado, "Okulumda temel değerlerimizden biri önce öğrenciler." Dedi. "Onların umursadığımı ve orada olduğumu bilmelerini istiyorum."
Hurtado her gün sabah 8'de başlıyor ve tüm öğrencilerine video, belge, ders ve etkinlik yüklemek için Google Classroom'u kullanıyor

Ayrıca her öğrenci için her gün FaceTime'a "dersler üzerinde çalışabilir, onları rahatsız eden herhangi bir şey hakkında konuşabilir ve soruları sorabilir".

BB11LkTc.img?h=336&w=448&m=6&q=60&o=f&l=

“Onları seslendirebileceğimi biliyorum ama FaceTime ile bu beni görme yeteneğini veriyor ve hala orada olduğumu biliyorum” dedi. "Ve ben de onları görmeyi seviyorum."
Hala her gün öğrencilerini görmeye devam ederken - Hurtado her gün o kadar çok şey olduğunu söyledi ki, hala özlüyor

“Malzemeleri almak için okula gittim ve sınıfıma gittim ve bu beni çok üzdü” dedi. "Çünkü ne zaman tekrar yürüyeceğimi ve öğrencilerime 'günaydın' diyeceğim zamanı bilmiyorum."

“Benim günüm bana beşlik ya da yumruk pompası vererek başlıyor” diye ekledi. "Sabahları birlikte başlıyoruz, sınıfımızda birlikte kahvaltı yapıyoruz. Teneffüs ve öğle yemeği gibi şeyleri özlüyorum. Onları oynarken izlemek, sadece çocukları çocukken izlemek."

Hurtado'in öğrencilerine olan sevgisi, ziyaretlerinin fotoğrafları Gray Elementary School'un Facebook sayfasında paylaşıldıktan sonra on binlerce paylaşımdan sonra ülke çapında kalpleri ısıttı.

BB11LfJk.img?h=560&w=414&m=6&q=60&o=f&l=

Sosyal medya, öğrencilerin güvenli bir mesafede kalmaları gerekse bile, hala kendileri için orada olduklarını bildiklerinden emin olmak isteyen ülke çapındaki öğretmenlerden benzer resimler gördü.

Teksas Forney'deki Johnson İlköğretim Okulu öğretmenleri, öğrencilerin evlerine birlikte giderken bir "araba geçit töreni" yaptı. Teksas, Denton'da, McNail İlköğretim Okulu müdürü 43 eğitimciyi "personel geçit töreninde" öğrencileri ziyaret etmeye yönlendirdi.
Bu iç açıcı öğretmen ziyaretleri Kentucky, Michigan, Indiana, California ve daha fazlasında da görülmüştür.

Hurtado, ziyaretlerinin sosyal medyada çok fazla ilgi gördüğüne şaşırdığını söyledi, çünkü kendisi ve öğretmenleri sadece sevdikleri şeyi yapıyorlar.

“Bu sadece öğrencilerimiz için yaptığımız şey” dedi. "Kampüstemdeki her öğretmen öğrencilerimiz için böyle bir şey yapardı."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.