Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Arayış

bohem

Önerilen İletiler

Düşünüyorumda hepimizin az yada çok iyi yada kötü arkadaşları veya akrabaları vardır, ama genede bunlerın bize yetmediğini düşünüyoruz ki, bu sanal alemde kendimizi buluyoruz! yani insan oğlu hep bir arayış içinde.....

İnsan görmediği insanlara dahamı kolay açılıyor.. nasılsa kesip atması sorun değil şeklinde, nasılsa konuşurken bir çift göz yerine ekrana bakmak...

Evimizin içinde sanki ayrı bir dünya var aslında müthiş birşey bu, sanırım sanal alemin cazibeside burda

mesela ben kalkar kalkmaz bilgisayarımı açıyorum...acaba bana mail geldimi...yazılarım yayınlandımı..vs.

bukutu arkadaşım gibi bana ihanet etmiyor....hepinize sevgiler..

evet cazibe sanalda....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

politika ile alakasını kavrayamadım ama boşver....sallaaaa..

Düşünüyorumda hepimizin az yada çok iyi yada kötü arkadaşları veya akrabaları vardır, ama genede bunlerın bize yetmediğini düşünüyoruz ki

işte o iyi yada kötü arkadaşlar ve akrabalar zaten yetmek için değil yetmezlik hissini körüklemek için vardır...

Evimizin içinde sanki ayrı bir dünya var aslında müthiş birşey bu, sanırım sanal alemin cazibeside burda

mesela ben kalkar kalkmaz bilgisayarımı açıyorum...acaba bana mail geldimi...yazılarım yayınlandımı..vs.

bunu bir izle istersen.....

duvara nasıl kafa atılır...tıkla izle... :D

belki kafayı kırmadan bizde bir gün kırarız o duvarı....sevgiler bizden bohem..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

politika ile alakasını kavrayamadım ama boşver....sallaaaa..

işte o iyi yada kötü arkadaşlar ve akrabalar zaten yetmek için değil yetmezlik hissini körüklemek için vardır...

bunu bir izle istersen.....

duvara nasıl kafa atılır...tıkla izle... :D

belki kafayı kırmadan bizde bir gün kırarız o duvarı....sevgiler bizden bohem..

klibin çok hoştu işte bende oduvarı yıkmaya çalışıyorum ama bunu dışarda fazla başaramıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bunun en güzel yolu burdaki dostlukları bilgisayarsız ortamlardada paylaşımdır.. kapris kibir , takıntı yapmadan herkes annesinin babasının oğlu, kızı ..herkes şişman , zayıf , güzel , kısa, uzun ......yıkın bu duvarı sözleşin buluşun, tanışın,çağırın , davet edin , paylaşın.. :):)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bunun en güzel yolu burdaki dostlukları bilgisayarsız ortamlardada paylaşımdır.. kapris kibir , takıntı yapmadan herkes annesinin babasının oğlu, kızı ..herkes şişman , zayıf , güzel , kısa, uzun ......yıkın bu duvarı sözleşin buluşun, tanışın,çağırın , davet edin , paylaşın.. :):)

evet çok haklısın ayrıca bana yardımcı olduğun için teşekkür ederim çok incesin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

olayın diğer bir yönüde var;bazen gezmek için,şakalaşmak için,bıldıklerinizi paylaşmak için dostlar arıyorsunuz..çevrenızde olmuyorlar;kimi sevgilisiyle,kımı işinde gücünde zamanları yok..

ben kafa yapıma çok uyan değişik arkadaşalr edindim bu forumdan..gerçek hayatta beni anlayamayacak ınsanlar yerıne burada benı anlayan arkadaşlarım var..hem ınternetetn akıllıca tanışıp çok iyi dost olanlar da mevcut..

olayın olumsuz bir boyutu da var..tüm zamanını ınternete harcayıp,doğanın yeşilinde gezmeyen var..çevresıyle ilgisini kesen var..yeni evlı olupta ınternette saatler geçiren eşler var..

önemli olan dengelemek sanırım..

şunu da unutmayalım;

sanal alem dıyoruz;ama yazan parmaklar sanal değil,robot değil..

insan olabilen sanalda da insandır

insan olamayan gerçek hayatta da sanaldır.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet haklısınız ama sanal ortamdak kişiye bazen nekadar güvenilebilir gerçek hayattada güvelirlik kalmadaki sanal ortamda olsun bazen bilgisayar insanı alıyor kendi ortamına sokuyor sizi dışdünyadan soyutluyor sizi yakınlarınızla,sevdiklerinizle daha az zaman geçirmeye başlıyorsunuz hep bilgisayarda ne yapcağınızı düşünüyor bu düşünceler bazen herşeyden daha önce geliyor ...artılarıda var tabi bazende sığnılıcak liman oluyor bizee bencede eniyisi bunu dengelek aşırısına kaçmamak bu dünyayı makinalaşmış herşeyin sanal olduğu şeylere teslim edemiyizzz

saygılarımlaaa.....

:shuriken::devil:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Düşünüyorumda hepimizin az yada çok iyi yada kötü arkadaşları veya akrabaları vardır, ama genede bunlerın bize yetmediğini düşünüyoruz ki, bu sanal alemde kendimizi buluyoruz! yani insan oğlu hep bir arayış içinde.....

İnsan görmediği insanlara dahamı kolay açılıyor.. nasılsa kesip atması sorun değil şeklinde, nasılsa konuşurken bir çift göz yerine ekrana bakmak...

evet cazibe sanalda....

güzel şeyler yazmışsın

bu sanal alemin (aslında kötü bir terim oldu da) sonsuz nimetlerinden yararlanmaya çalışırken köreliyoruz gibi geliyo bana...ve inatlada giriyoruz virüs gibi, alkol gibi, eroin gibi birşey...

ve ben bu aralar farkettim ki "sanal histerik" oluyorum... :lol:

savaşıyorum bu sanal dünya ile "ıh ıh" mahvetti beni. kitap okuyacağım,film izleyeceğim zamanın çoğunu burada heba ediyorum(aslında çok ta araştırıyorum yararı da çok o ayrı ama)

"insan görmediği insanlara daha iyimi açılıyo" olabilir!!! Ama bu sanal dünyadan kimseye bişey çıkmaz dostluk bile sanal oluyoo.

yani .... hadi girmeye devam :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

internet, gelişen teknoloji hepimizin yaşam tarzını deiştirdi. insanlar yalnızlığa itildi. annemizi babamızı ikinci plana atıp bilgisayara koştuğumuz oluyo. bense, gününün tamamını bilgisayar başında oyun oynarken ya da internette geçirmeyi tamamen boşluk olarak görüyorum. bence başka bişey deil. kitap okumak film izlemek varken insanlar ne keyif alırlar günün 3'te 2'sini bilgisayarda harcamaktan?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D

bohem gerçekten bir bohemsen bu ne arayış :lol:

duvara nasıl kafa atılır wunderbar :clover:

ikinci sorundan başlamak istyrm.. duvara kafa atmak:git kafanı duvara ikikere vur anlarsın...ha haa..

değil tabiiki,içimizdeki duvarı kırmak yani dışa açılım..mecazi anlamda bilmem anlatabildimmi..

arayıştan bahsederken genel anlamda söyledim. İnsanlığın herzaman yeniliğe meraklı; yeni insanlarla iletişim kurma isteğinden... bahsetmiştim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sanal yada gerçek...

Sonuçta her iki ortamda da riyakarlık almış başını gidiyor...

Keşke sadece sanal dediğimiz ortamda görsek bunları...gün geliyor reelde hiç ummadklarından neler görüyorsun...

Aslolan insan olmak...

Duvarları yıkmak...Burada olay ne istediğini bilmekten geçer...Kişi ne istediğini biliyorsa herşeyi aşar..Fakat bu hayat yolunda daha ne istediğini bile bilmeden yol alırsa , bırak duvarları aşmayı ortada kalakalır...

Aradığını bulmak , ne aradığını bilmekten geçer...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet haklısınız ama sanal ortamdak kişiye bazen nekadar güvenilebilir gerçek hayattada güvelirlik kalmadaki sanal ortamda olsun bazen bilgisayar insanı alıyor kendi ortamına sokuyor sizi dışdünyadan soyutluyor sizi yakınlarınızla,sevdiklerinizle daha az zaman geçirmeye başlıyorsunuz hep bilgisayarda ne yapcağınızı düşünüyor bu düşünceler bazen herşeyden daha önce geliyor ...artılarıda var tabi bazende sığnılıcak liman oluyor bizee bencede eniyisi bunu dengelek aşırısına kaçmamak bu dünyayı makinalaşmış herşeyin sanal olduğu şeylere teslim edemiyizzz

saygılarımlaaa.....

:shuriken::devil:

İşte olayın özüde burda, sanal ortamındaki kişilere güvenmek yada güvenmemek..bunun bir önemi yok,

zaten kişisel gizliliğimiz bundan dolayıdır, çünkü atması yüzyüze baktığımız insanlardan daha kolaydır,

bizi fazla üzmez...

Mesela ben kendi adıma söylemem gerekirse..bu forumda yazdığım herşey gerçektir.. gerek güncel, gerek politik düşünceler,mistik duygular,ve duygusal iç dünyam... bunlar,belkide ailemden bile sakındığım özelimdir.. ama, burda hiç çekinmeden dile getirebiliyorum! bu benim için boşalım oluyor,

burası bana göre,düşüncelerimi sakladığım kasa gibi,bu kasaya beynimdekileri emanet edebiliyorum.sevgler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi sen benim dogville. nın dıuvara nasıl kafa atılır ı anlamadığımımı sandın ha

wunderbar almancada harika demek

birincisi sorumsa bohemler arayıştan geçmişlerdir günü düşünüler

:lol::stuart::D:):clover::P

Ay iyiki söyledin yoksa bohemin anlamını nerdeeeeeeeeeeeeeen bilecektim kek..

ayrıca burda türkçe konuşuyoruz..

yazımı dikkatli okusaydın senin için parmaklarımı yormak zorunda kalmazdım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.