Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

bendende bir soruu

hayal_et

Önerilen İletiler

admin ogrenmek istedigim bir sey var bu forum daki herkezz dincimii yani oleyse ben artik burada kalmakistemiyorumm

kadin erkek iliskilerinde bilee dini karistiriyolarr

ben inanmiyorsam beni inandirmaya calistirmalari canimi acayip SIKIYO

bu forum nasil bir forum tamamen ozgurmu....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
admin ogrenmek istedigim bir sey var bu forum daki herkezz dincimii yani oleyse ben artik burada kalmakistemiyorumm

Aslında Sorularınızın Yanıtlarını Forumda Bulursunuz ama genede ben sizin için aradım ve buraya yapıştırıyorum:

Forum Yöneticiliğinden İnsanı Anlamaya...

Neden böyle bir başlık attım? Kendim de bilmiyorum! Ama devam etmek istiyorum. Birden bir karanlık çöküyor anlaşmazlıklar birbirini izliyor. Arkasından gök gürültüleri ve şimşekler çakıyor. Derken arkasından dolu yağmaya başlıyor ve derdemez ortada kimseler kalmıyor. Anlaşmazlıklar daha anlaşılmaz oluyor. Bakılan taraflar tarafsızlığını yitiriyor. Kimse üstüne alınmıyor. Herkes kendi baktığı açının hiç değişmediğinin farkına varmıyor. Aslında hepsi bir oyun değilmi çevresinde döndüğümüz. Ne kadar uzağa fırlatmak gerektiğinde karar kılamıyoruz. Uzaklık o kadar anlaşılmaz bir kavram oluyorki aramızda bir türlü anlamını bulamıyoruz...

Bu kadar gevezelik yeter: Bir çok kez kendi kendime sordum ‘sorun nerede neden düşünceleri anlatırken insanlar karşıdakini insan yerine koymaktan çok onları bir makine gibi görüp değiştirebileceğini sanıyor’. Neden sadece düşüncelerinizi anlatmayı denemiyorsunuz. Anlattığınızın karşıdakinin anlayabildiği kadar olduğunu söylediğiniz halde karşıdakinin sizi anlamadığına sinirlenip kendinizi tatmin etmek için kırıcı oluyorsunuz. Neden? Neden?

Beni en çok üzen insanların kendine yapılmasını istemediği şeyleri başkalarına kolayca yapması. İnsan sarraflığı kolay değil. Size birisi ben insan sarrafıyım dediğinde gülersiniz. Bende öyle yapıyorum ama insanları anlama yolunda düşünmekten de vazgeçmiyorum. Benim insan olarak ilk görevim herkese eşit mesafede durmak. Bazan kendi görüşlerimle ters düşse bile eşit mesafede durmaya çalışıyorum. Başarılı olabiliyormuyum? Hayır! Her zaman değil! Bunu da anlayışla karşılamak gerek diye düşünüyorum. Neden se insanlar iyiliği bir çırpıda silebiliyorlar ama bir çırpıda kötü olabiliyorlar. Bunlar insanın doğasında var diyoruz ama neden orada olduğunu kendimize açıklayamıyoruz.

Doludan kaçanlar toprağın o güzel kokusu ile güneşin ısıtan ışığının birleştiği ovada tekrar buluşuyorlar buluştukları toprağın Türkülerini söylemeye başlıyorlar. Ne güzel bir şenlik diye düşünürken kin ve nefretin neden insanın kalbine yapıştığını anlamaya çalışıyoruz. Neden bir insan hiç tanımadığı bir insana önyargı ile bakabiliyor onu anlamaya çalışıyoruz. Bu herkes için bir görev eğer ucuz tarafından yaklaşacaksanız hiç denemeyin siz yolunuzda devam edin ama biz genede size bildiğimiz tek yol olan sevginin ve merhametin kaybolmadığını ispatlayacağız.

Bizi ne siyaset ne ırk ne başka bir şey bir arada tutuyor bizi yaşadığımız bu topraklar birarada tutuyor. Yaşadığınız toprağa sıkıca sarılın diyorum. Bakın ona buradaki arkadaşlarınızı göreceksiniz. Bakın ona kendinizi daha iyi anlayacaksınız. Bakın ona farklılıklarınızı göreceksiniz. Bu farklılıkları anladığınız zaman kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. İnsan olma yolunda kendi kendinizi anlayabileceksiniz. Bakmaya devam edin.

Sevgiler

Forum yönetmek kolay bir iş değil (En azından bence)...

Dünyada 6.5 milyar insan yaşıyor ve 6.5 milyar karekter olduğu söyleniyor bu nedenle size biraz bilgi verelim dedik...

Sizin görmediğiniz tarafta neler oluyor...

Öncelikle biz burada tarafsız bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz... Herşeyi konuşabilirsiniz ama hiç bir şekilde küfür edemezsiniz.

Tekrar ediyorum herşey hakkında konuşabilirsiniz ama küfür edemezsiniz.

Ama bakın şimdiye kadar neler oluyor geri planda...

Ben Faşistlere küfür ederim diyor biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi Faşist olmakla suçluyor...

Ben PKK ya küfür ederim diyor biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi PKK lı olmakla suçluyor...

Ben Atatürke Küfür ederim diyor biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi Atatürkçü yapıyor...

Ben Dine küfür ederim diyor biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi Dinci Yapıyor...

Ben Ateistlere küfür ederim diyor biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi Din düşmanı ilan ediyor...

Ben Ermenilere küfür ederim diyor biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi Ermeni Yapıyor...

Ben Komünistlere küfür ederim diyor biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi Komünist yapıyor...

Ben bu adama küfür ederim diyor bana hakaret etti diyor biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi O adamın tarafını tutmakla Suçluyor...

(Bunlar gibi yüzlerce örnek var elimizde) Her düşünceyi savunanlar arasında kötü düşüncelilerin çıkabileceği gibi, her düşünceyi savunanlar arasından iyilerinde çıkacağı kesindir.

Bunları neden yazdım bu dünyada tarafsız olmak insana yüklenen en zor görev gibi geliyor... Bazan karar vermeden iki defa veya üç defa düşünmeyi öğrendim (Aynı yazıyı beş defa okuduğumu hatırlıyorum). Çünkü kendi düşüncelerimin kararlarımda etkin olmasını istemiyorum.

Herneyse özel mesajlara karışmıyoruz ama bu izlemiyoruz anlamına gelmez...

Ayrıca yeni bir kural daha koyuyoruz. Eğer düşünce belirtenlere alaycı bir yaklaşımla yaklaşıldığını sezinlersek bu da uyarı olarak size geri dönecektir.

Tartışmalar ve paylaşımlar başlasın artık. Alaycılığı bırakalım diyoruz...

Herşeyin yazılabildiği bir forum, bir düşüncenin tartışıldığı forumlardan ve bir düşüncenin ürünü olan forumlardan daha paylaşımcı ve daha aktif olacaktır...

Paylaşılan düşünceler için

:clover:

Merhaba arkadaşlar,

Forumda bir kaç yerde bize sorulan sorular nedeni ile bu yazıyı yazma gereği duyduk... Genel olarak yanıt vermek istiyoruz....

Turkish-Media.Com forumu olarak biz herkesin sesini duymak istiyoruz, slogan atarak değil, bilgilendirici olanları... Bilgilendirme açısından kimin sesi olursa olsun duymak istiyoruz (Biz her iletiyi kontrol ettiğimiz için slogan şeklinde veya başka amaçlarla postalananları silme hakkını elimizde tutuyoruz)...

Kim olursanız olun düşüncelerinizi açıklamak hakkınızdır..

Bu düşünceler eğer küfür veya birilerini veya kurumları küçük düşürücü unsurlar içeriyorsa bunlar bizim kontrolomüzde iletiden çıkarılır veya ********* yıldızlarla değiştirilir ve size bir uyarı gönderilir... Unutmayın bizde insanız hatalar yaparız ve o hataları bertaraf etmesinide biliriz. Gözümüzden kaçan şeyler eninde sonunda bulunur ve yolu ve yordamı ile halledilir.

Neden herkesin sesini duymak?

Biz bu sesleri başkalarından duyarak yorum yapmak istemiyoruz. Duyduğumuz seslerin ne olduğunu, nereden geldiğini, neler istediğini bilmek istiyoruz. Onu oluşturan nedenleri sesi getirenin sizinle tartışmasını istiyoruz...

Açıkcası ülkemizi seviyoruz onun sorunlarını, sizle yani gerçek sahipleri ile tartışılsın istiyoruz... Kabuğumuza çekilmek yerine, birgün oldu bitti ile kaşılaşmak yerine, herşeyin her şekilde gözümüzün önünde tartışılmasını istiyoruz...

Siz bu kadar değişik düşünce yapısında olan insanların nasıl birarada tutulabileceğini daha iyi biliyorsanız lütfen bize önerilerinizi yazınız...

Unutmayın tartışmak insana verilen en değerli meziyetlerden biridir. Tartışırken düşüncelerinizi öne çıkarın kişiliklerinizi değil böylece birbirimizi anlamak daha kolaylaşacaktır...

Biz Turkish-Media.Com olarak hiç bir düşüncenin veya Siyasi yelpazenin yanında değiliz. Bu nedenle bu forumda dikkatle izlerseniz herkes açıkca düşüncelerini ifade etmektedir. Bu böyle geldi böyle gidecektir...

Unutmayınız bunu değiştirmek isteyenler olacaktır ki olmuştur....

Bize yardımcı olmak sizinde sorumluluğunuzdadır.

Bu nedenle burada bu büyük ve değişik düşünsel yapıdaki ailenin yaşamasını sağlamaya çalışın. Bunu yaparken anlamaya, sevmeye, yaşatmaya, ve en önemlisi özverili olmaya çalışın...

İnanıyoruzki çok yakında duymadığımız bir ses kalmayacak buda bize ülkemizin sorunlarını tartışma ve onlara çözüm bulma veya alışma yolunda çok büyük bir yardımda bulunmuş olacaktır...

Teşekkürler

Eğer hala tatmin olmadıysan bana bir ÖM le ulaşabilirsin....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Soruna admin açıklık getirmiş ama bir iki şey bende eklemek istiyorum,yanılmıyorsam dini forumlarda bizlere örümcek beyinliler diye hakaret eden sendin değilmi?yanılıyorsam lütfen düzlet sana cevap veren bir arkadaşımız banlandı belki senin haberin yok ama benim var,oysaki sen hala çok rahat yazabiliyorsun peki burdan ne çıkartıyoruz demekki burası dincilerin (ne demekse bu dinci)forumu değil bizde tam tersini savunuyoruz burası ateistlerin formumu diye soruyoruz?

Ha demişsin ki"şayet öyleyse ben artık burda kalmak istemiyorum"bende diyorum ki durduğun kabahat ne ala memleket sen bizim gibi insanların en kutsal değerlerine sataşacaksın sonrada kalkıp"bu canımı acayip SIKIYOOOO"diyceksin şayet birşeylerden rahatsızlık duyuyorsan sende etrafına rahatsızlık vermeyeceksin, sende sözlerine dikkat edeceksin bak ozaman kimse senin canını sıkmaz ki kimsenin böyle bişey yaptığınıda sanmıyorum ya neyse...Anlaştıkmı sevgili kardeşim herşeyin başı saygı......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Soruna admin açıklık getirmiş ama bir iki şey bende eklemek istiyorum,yanılmıyorsam dini forumlarda bizlere örümcek beyinliler diye hakaret eden sendin değilmi?yanılıyorsam lütfen düzlet sana cevap veren bir arkadaşımız banlandı belki senin haberin yok ama benim var,oysaki sen hala çok rahat yazabiliyorsun peki burdan ne çıkartıyoruz demekki burası dincilerin (ne demekse bu dinci)forumu değil bizde tam tersini savunuyoruz burası ateistlerin formumu diye soruyoruz?

Ha demişsin ki"şayet öyleyse ben artık burda kalmak istemiyorum"bende diyorum ki durduğun kabahat ne ala memleket sen bizim gibi insanların en kutsal değerlerine sataşacaksın sonrada kalkıp"bu canımı acayip SIKIYOOOO"diyceksin şayet birşeylerden rahatsızlık duyuyorsan sende etrafına rahatsızlık vermeyeceksin, sende sözlerine dikkat edeceksin bak ozaman kimse senin canını sıkmaz ki kimsenin böyle bişey yaptığınıda sanmıyorum ya neyse...Anlaştıkmı sevgili kardeşim herşeyin başı saygı......

birincisi bana kardesim demeyin sizin gibilerle uzaktan akraba bile olamayizzz

ben sizlerin degerleriyle dalga gecmem gordugum davranislari yansittim ve ****** kafalilarr gorusum tamamiyla dogruu dini abartan herkez oledir sayet gozumde dininiz sizin olsu bunun bana yansitilmasini istemiyorummm

ben ateistte degilim bunu solemektende SIKILDIM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

birincisi bana kardesim demeyin sizin gibilerle uzaktan akraba bile olamayizzz

ve ******* kafalilarr gorusum tamamiyla dogruu dini abartan herkez oledir sayet gozumde dininiz sizin olsu bunun bana yansitilmasini istemiyorummm

bunu yazabildiğine göre özgür bir forummuş

sen onlara ****** kafalılar diyeceksin onların cevap yazma hakları olmayacak mı

istediğin şeyi garip buldum valla

kimse beni damgalamasın bu mesajdan sonra

sınıflandırılmaktan sıkıldım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bunu yazabildiğine göre özgür bir forummuş

sen onlara ******* kafalılar diyeceksin onların cevap yazma hakları olmayacak mı

istediğin şeyi garip buldum valla

:clover::clover:

Boşver süheda kardeşim...

Senin kardeşim söylemine bile verdiği cevaba bak...

Başkalarına ****** kafalı de...

Sonrada karsıdan saygı bekle..

Ohh ne ala ne memleket ya...

Bu arada ****** kafalı hayata farklı pencerelerden bakamayan insanlara da denir...Şayet sende dünyayı kendi açından görüp değerlendiriyorsan söz döner dolaşı sana gelir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben olayları açıkçası özgür iradenin kısıtlanmaya çalışılması olarak görüyorum. özgür irade, adı üstünde. insanlar (ben de dahil) kendi tarafını tuttuklarını şeyi ateşle savunabilirler. karşılıklı bi dayatma yok ortada. sonuçta herkes sanal alemin oyuncuları. bilgisayarı kapattınız mı fikirleriniz tartışıldığı yer, monitörünüzde kalıyo sadece. (umarım kimse üzerine alınmaz)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ooh ne guzel sizler muslumanliga inanmianlara gavur deyinn yada ateist nasil cagristiriyorsanizz benim de dedigimee laf atinnnn

siz nasill onu savunuyorsaniz bende bunu savuncamm inanmiyorummm dinin sacmaliklarina inanmiyorumm ve bunu sesim ciktigi kadar diyecegimmm ve sizin gibilerde bir ...... yapamazsinizz siz elinizin yettiklerini yazinn bana degillll sevgili dinci kardeslerrr

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover::clover:

Boşver süheda kardeşim...

Senin kardeşim söylemine bile verdiği cevaba bak...

Başkalarına ****** kafalı de...

Sonrada karsıdan saygı bekle..

Ohh ne ala ne memleket ya...

Bu arada ****** kafalı hayata farklı pencerelerden bakamayan insanlara da denir...Şayet sende dünyayı kendi açından görüp değerlendiriyorsan söz döner dolaşı sana gelir...

Tabiki boşverdim yürek arkadaşım söyleyeceğimi söyledim zaten,iki kere tekrar etmem benim anlatamadığımdan değil karşımdakinin anlayamamasındadır,zira görünen köy kılavuz istemez..

ooh ne guzel sizler muslumanliga inanmianlara gavur deyinn yada ateist nasil cagristiriyorsanizz benim de dedigimee laf atinnnn

siz nasill onu savunuyorsaniz bende bunu savuncamm inanmiyorummm dinin sacmaliklarina inanmiyorumm ve bunu sesim ciktigi kadar diyecegimmm ve sizin gibilerde bir ...... yapamazsinizz siz elinizin yettiklerini yazinn bana degillll sevgili dinci kardeslerrr

Önce kırk fırın ekmek yede öyle gel sen daha neyi eleştirdiğin farkında bile değilsinki neyi savunacaksın.

Le hevlee çoluk çocukla uğraşıyoruz burda :D:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce kırk fırın ekmek yede öyle gel sen daha neyi eleştirdiğin farkında bile değilsinki neyi savunacaksın.Le hevlee çoluk çocukla uğraşıyoruz burda :D:D

:clover::D

Bu forumda her inanç sahibine saygı var...

İsteyen inanır , isteyen inanmaz ve herkesde buna saygı duymak zorunda...

İstediğine inan istediğine inanma o senin sorunun zaten...Sesin çıktığı kadar da bağır bağır rahatlarsın :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kafir dendimi neden insanların zoruna giderki inanmıyorsan kafirsindir bu kadar basit! ozaman inanmıyorum deme!

inanmak istemeyeni kimse zorla inandırmaya çalışmaz! bunu yapmayada çalışnalrda varsa uğraşmayın kardeşlerim siz tebliğinizi yapın inanmayan inanmaz herkesin inancı kendine, kimseyi zorlamayın!

Hakkı HAK verecektir!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

vaaaaaaaaaaay be dinciler ha

"siz nasill onu savunuyorsaniz bende bunu savuncamm inanmiyorummm "

madem böyleydi bu başlığı neden açtın

ben .......... attim aramizdaki sevgili musluman kardeslerimizin gelicegini biliyodum ve hepinizde geldiniz....

zaten tezimi tamamladim muslumanlar gercekten buyuk bir vakka neyse yardimlariniz icin saolunn

arastirma yap yada ne yi ogrenmek istiyosun diyenleree

muslumanligin 5 ***** ************* ve kafire gelince kafir ....... insanlara kullanilir yanlissam soleyin gunumuzde yuzlerce musluman bunu hristiyanlar icin soluyoo yalan mi? demekki sevgili muslumanlar hemde *****!!!!

saygilarr herkezin dini kendineee

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu başlık cevaplara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.