Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Okuyup cevaplarsanız sevap işlersiniz !

T-Bag

Önerilen İletiler

Her gün 3-4 sigara içiyordum.

Bazı günler hiç içmiyordum,canımda çekmiyordu.
Zaten tüm dumanı içime çektiğimde başım dönüyordu.:/
2 Defa kusucak gibi oldum ama büyük bir halsizlik çöktüğünden uyuyup kurtulmuştum, 
Sigaradan dolayı :)
Müzik dinleyerek Dijarium Black içmek favorimdi..
Bir kaç  video izledim,zararları hakkında.
Ölü insanların aort damarını sıktığında sarı ve turuncu arasında bir renkte akan aşırı yumuşak maddeler vardı.
Sigaradan dolayı :)
Gözlere verdiği zararlar ileride kör olmaya bile yol açabiliyormuş.
Hayatım boyunca sigarayı hep Lise arkadaşlarımdan aldım ve hiç para vermedim.
Geçen hafta sigarayı bırakmaya karar verdim.
Bıraktımda.
Fakat bir tereddüt'üm vardı, Son olarak iki tane sigaram vardı ve bırakmadan önce şöyle dedim ;
Allah'ım birdaha asla sigara içmeyeceğim üzerine yemin ederim.Ancak son sigaramı içtikten sonra,
Sınıf arkadaşıma ise,Bu akşam Bırakacağıma dair yemin ettim.
Fakat: Akşam olduğunda ilk içtiğim sigarada başım çok fazla döndü ve diğer sigarayı içemedim.
O akşam sigarayı tamamen bırakacağım için, Diğer sigaramı içmedim, arkadaşıma verdim.
Ama o sigarayı içtikten sonra bir daha içmeyeceğime yemin etmiştim.
Ne yapmalıyım ?
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sigara içtiğim dönemlerde kendimi zehirlediğim gözlemini verdiğimden dolayı insanlardan utanır, elimde gizlemeye çalışırdım. Bırakalı çooook uzun zaman oldu. Aklıma gelmiyor bile. Şimdilerde çok rahatım.

Yine o mereti içtiğim dönemlerde, içtiğim her sigara bedenimi uyuşturur, bir müddet yerimden kalkmak istemezdim. Sigara tutsağından özgür kalmak insanı yeni, yepyeni bir hayata başlatıyor gibi oluyor. Deneyen bunu iyi bilir.

Kalan bir sigarayı yakıp yakmamak pek bir şey ifade etmez. Önemli olan sigarayı bırakma bilincini kazanmak. Zira bilinçli bir zihniyet, sağlıklı pratiğin kaynağıdır.

Sigaryayı bırakmanın veya bıraktırmanın sevapla ilgisi yok. Sağlıkla ilgisi var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.