Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Windows 8'in önündeki 5 büyük Engel!

GeceKuşu

Önerilen İletiler

Windows 8'in en büyük rakiplerispacer.gif

LiveImages%5CYeniFotoAnaliz%5C074%5CWindows%208%27in%20%C3%B6n%C3%BCndeki%205%20b%C3%BCy%C3%BCk%20d%C3%BC%C5%9Fman%5C00.jpg

İlerleyen aylarda kullanıcılara sunulması planlanan Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8, bugün olduğu gibi yarın da alanının tek işletim sistemi olmayacak.

İşte Windows 8'in karşısındaki 5 büyük rakip...

Linux & Mac

LiveImages%5CYeniFotoAnaliz%5C074%5CWindows%208%27in%20%C3%B6n%C3%BCndeki%205%20b%C3%BCy%C3%BCk%20d%C3%BC%C5%9Fman%5C01.jpg

Linux ve Mac masaüstü sistemleri şu an için masaüstü sistem pazarının yüzde 10'unun da altında bulunuyor. Windows 8'in mevcut Windows pazarındaki pazar payını daha da artırmayacağını planlayan uzmanlar, buna rağmen Linux ve Mac söz konusu olduğunda Windows'un önünde büyük bir tehdit görmüyor.

Google Chrome İşletim Sistemi ve Bulut Teknolojisi

LiveImages%5CYeniFotoAnaliz%5C074%5CWindows%208%27in%20%C3%B6n%C3%BCndeki%205%20b%C3%BCy%C3%BCk%20d%C3%BC%C5%9Fman%5C02.jpg

Linux tabanlı olan Google Chrome, Chromebook'larla beraber kullanıcılara sunuluyor. Ancak Chromebook satışı Google'ın istediği düzeyde gerçekleşmedi ve satışlar düşük kaldı. Buna rağmen iş dünyasının Chrome işletim sistemini tercih etmesi halinde Windows için büyük bir tehdit söz konusu olabilir; zira Chrome işletim sistemini kullanan sistemlerin maliyeti şirketlere çok daha az olacak; zira Chrome sistemler yüksek sistem özelliklerine sahip değil ve temelde Bulut teknolojisini kullanıyor.

iPad ve Android tabletler

LiveImages%5CYeniFotoAnaliz%5C074%5CWindows%208%27in%20%C3%B6n%C3%BCndeki%205%20b%C3%BCy%C3%BCk%20d%C3%BC%C5%9Fman%5C03.jpg

Tablet bilgisayar satışlarının artması halihazırda Windows'un önünde bir tehdit unsuru olarak görülüyor. Her ne kadar tabletlerde de göreceğimiz Windows 8, tablet pazarının bir numarası iPad karşısında zorlanacağı kesin. Android tabletler de Windows'un önündeki bir diğer engel...

Windows XP

LiveImages%5CYeniFotoAnaliz%5C074%5CWindows%208%27in%20%C3%B6n%C3%BCndeki%205%20b%C3%BCy%C3%BCk%20d%C3%BC%C5%9Fman%5C04.jpg

Microsoft'un 11 sene önce yayınladığı işletim sistemi windows XP, hala yeni nesil Windows'lar için bir tehdit... Çünkü Windows XP kullanmakta ısrar eden iş dünyası ve azımsanmayacak bir kısım kullanıcı, Windows 8'e de terfi etmeyebilir.

Windows 7

LiveImages%5CYeniFotoAnaliz%5C074%5CWindows%208%27in%20%C3%B6n%C3%BCndeki%205%20b%C3%BCy%C3%BCk%20d%C3%BC%C5%9Fman%5C05.jpg

Windows XP'den Windows 7'ye terfi eden kullanıcıların bu kez de Windows 8'e geçmesi pek kolay olmayacak. Halihazırda kendisi için Windows 7'yi yeterli bulan kullanıcıların Windows 8'i tercih etmemesi mümkün.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...
  • 3 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.