Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Cumhurbaskanligi

canugur

Tayyip Erdogan´i cumhurbskanligina yakistiriyor muyuz?  

32 üye oy verdi

1. 1. Tayyip Erdogan´i cumhurbskanligina yakistiriyor muyuz?

• 1-Asla yakistiramiyorum
      50
    • 2-Pekala yakistiriyorum
      13
    • 3-Sözlerini tutsaydi yakistirirdim
      7

Önerilen İletiler

Ya cumhurbaskani kim olursa olsun ne onemi varki????

Cumhurbaskanliginin gorevi nedir? Cumhur baskani kendi basina kanun yapabilirmi? savas ilan edebilirmi?

Varsin olsun .

Bir kisim goya lafim onlara LAIK ler " vay efendim modern TR ye esi turbanli cumhurbaskani olmazzz" diye bagirip duruyorlar, sonrada biz El-ham dulillah muslumaniz diyorlar. Yahu hem nalina hem mihina vurursaniz iste boyle turbanlida gelir , carsaflida gelir. Kilik kiyafet devriminin ardindan yasaklanan carsaf hala her yerde kullaniliyor ve bu cigirtkan LAIK ler bunlarda oy almak icin neler yapiyor. Hadi Ataturkcu iseniz bu konuya el atin ve carsafi devrim ilkelerine aykiri ve anayasamiza ykiri diye yasaklayin. Eger oturup biz musluman bir toplumuz dediginiz surece turbanada karsi olamazsiniz efendim. Muslumanligin gereklerinden biride kadinlarin saclarini ortmesidir. Bu turbanla olur yada carsafla olur yada basortusu ile olur hic bir onemi yok.

Dinler oldugu surece dunya uzerinde halklar asla ve asla iflah olmaz vesselam.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Abdulhamit, islamiyeti tanitip teblig etmek icin japonya ya 50 profi imam yollamis kendi iktidari döneminde. imamlar oturup anlatmaya kalkmis, japonlar hemen geri yollamislar zavallilari. Bir de yanit vermisler.

"Bu yol ile yer yüzünde inkisaf etmis (basarmis) tek bir millet gösterebilirseniz kafi :D !

ya da Emil Zola´ni baska bir harika deyisi:

"Yer yüzünde son kilisenin, son tasinin, son papazinin basina düsmedikce insanliga asla baris ve huzur gelmeyecektir."

(yalniz bizim icin, vetosuz cumhurbaskanlari gelebilir ama :D )

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın başbakan cumhurbaşkanlığına yakıştırırım ama dini arkasına alıp politika yapmasaydı birine sordum nede AKP kadın başbakan 5 vakit namaz kılıyor müslüman onun için verdim v.b birçok garip cevaplar geliyor. tabi bana göre sayın başbakan genel olarak iyi ama keşke avrupaya peşkeş çekip amarika ile sadece dost kalıp müttefik olsa ve kıbrıs konusunda daha muhafazakar olsa idi ve sözlerini tutsaydı Cumhurbaşkanlığı çok iyi yakışırdı TEŞEKKÜRLER

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Kıbrıs-Maraş'ı veren de, IMF davulu çalan da, kaçak Kur'an kurslarına cezai indirim yapan da, zina yasası ile yatak odalarınıza giren de, İmam Hatip Liselerinde imam ve hatip dışında insanlar yetiştirmek isteyen de, Koç'lar gibi uyuyan da, kubbeleri miğfer yapan da, Tübitak'a Rtük'e parmak atan da, Telekom'u peşkeş çeken de, Uğur Mumcu'yu aramızdan alan da, Madımak Oteli'ni yakan da bu örümcek kafalılar ve yandaşları. Ve yoluna kurban olduğum o güzel insan bundan 78 yıl evvel olacakları bilir gibi bizlere seslenmiş. Kim hangi mevkiye gelirse gelsin, bir gün görev bizi çağırırsa, gereğini yapmak için hiçbirşeyi düşünmeyeceğiz.

Taylan Özgür

Bir gün, bağımsızlığını ve cumhuriyetini savunmak zorunda kalırsan; ödeve atilmak için, içinde bulunacağın durumun olanaklarını ve koşullarını düşünmeyeceksin!

Bu olanaklar ve koşullar çok elverişsiz olabilir. Bağımsızlığına ve cumhuriyetine kıymak isteyecek düşmanlar , bütün dünyada benzeri görülmedik bir utku kazanmış olabilirler.

Bütün bu koşullardan daha acıklı ve daha korkunç olmak üzere, yurdunda, iş başında bulunanlar, aymazlık ve sapkınlık içinde olabilirler. Üstelik, hayınlık da yapabilirler.

Daha kötüsü, iş başında bulunan kişiler, kendi çıkarlarını, yurduna girmiş olan düşmanların siyasal erekleriyle birleştirebilirler. Ulus, yoksulluk ve sıkıntı içinde ezgin ve bitkin düşmüş olabilir.

Ey Türk geleceğinin gençliği! İşte, bu ortam ve koşullar içinde bile ödevin, Türk bağımsızlığını ve Cumhuriyetini kurtarmaktır ! Bunun için gereken güç, damarlarındaki soylu kanda vardır!

Mustafa Kemal Atatürk

20 Ekim 1927

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Kıbrıs-Maraş'ı veren de, IMF davulu çalan da, kaçak Kur'an kurslarına cezai indirim yapan da, zina yasası ile yatak odalarınıza giren de, İmam Hatip Liselerinde imam ve hatip dışında insanlar yetiştirmek isteyen de, Koç'lar gibi uyuyan da, kubbeleri miğfer yapan da, Tübitak'a Rtük'e parmak atan da, Telekom'u peşkeş çeken de, Uğur Mumcu'yu aramızdan alan da, Madımak Oteli'ni yakan da bu örümcek kafalılar ve yandaşları. Ve yoluna kurban olduğum o güzel insan bundan 78 yıl evvel olacakları bilir gibi bizlere seslenmiş. Kim hangi mevkiye gelirse gelsin, bir gün görev bizi çağırırsa, gereğini yapmak için hiçbirşeyi düşünmeyeceğiz.

Taylan Özgür

Bir gün, bağımsızlığını ve cumhuriyetini savunmak zorunda kalırsan; ödeve atilmak için, içinde bulunacağın durumun olanaklarını ve koşullarını düşünmeyeceksin!

Bu olanaklar ve koşullar çok elverişsiz olabilir. Bağımsızlığına ve cumhuriyetine kıymak isteyecek düşmanlar , bütün dünyada benzeri görülmedik bir utku kazanmış olabilirler.

Bütün bu koşullardan daha acıklı ve daha korkunç olmak üzere, yurdunda, iş başında bulunanlar, aymazlık ve sapkınlık içinde olabilirler. Üstelik, hayınlık da yapabilirler.

Daha kötüsü, iş başında bulunan kişiler, kendi çıkarlarını, yurduna girmiş olan düşmanların siyasal erekleriyle birleştirebilirler. Ulus, yoksulluk ve sıkıntı içinde ezgin ve bitkin düşmüş olabilir.

Ey Türk geleceğinin gençliği! İşte, bu ortam ve koşullar içinde bile ödevin, Türk bağımsızlığını ve Cumhuriyetini kurtarmaktır !  Bunun için gereken güç, damarlarındaki soylu kanda vardır!

Mustafa Kemal Atatürk

20 Ekim 1927

6635[/snapback]

Aynen katliyorum. yillardir anlatamadiklarimizi daha hangi dille söyllenebilir diye düsünüyordum, cok güzel dile getirmissiniz:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya şu adamı nasıl bu makama yakıştırabiliyorsunuz hayret ediyorum T.C ne hakaretler etmiş Atatürke hakaretler etmiş bir adam bu ne kadar adam artık orası size kalmış nasıl oluyordu bu koltuğa yakışıyor bu adamın nasıl bu kadar oy aldığını daha rahat anlıyorum şimdi bize herşey hak kardeşim boyle düşünenler oldukça kandırılmaya aldatılmaya devam ederiz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya şu adamı nasıl bu makama yakıştırabiliyorsunuz hayret ediyorum T.C ne hakaretler etmiş Atatürke hakaretler etmiş bir adam bu ne kadar adam artık orası size kalmış nasıl oluyordu bu koltuğa yakışıyor bu adamın nasıl bu kadar oy aldığını daha rahat anlıyorum şimdi bize herşey hak kardeşim boyle düşünenler oldukça kandırılmaya aldatılmaya devam ederiz

6705[/snapback]

Iste, CUMHUR BASKANI ADAYIMIZIN IZIN VERDIGI yasa disi kuran kurslarinda cocuklara ettirilen

ISLAMIYET YEMINI ??

“Köktendinci grupların açtığı yasadışı Kuran kurslarında küçük çocuklara aşağıdaki yemin ezberletiliyor:

Ben hz. Muhammed Müslüman ümmetindenim. Türkiye dinsiz, laik bir memleket haline gelmiştir.

Hayatımı Mustafa Kemal dinsizliği ile savaşa adayacağıma,

Türkiye’yi bir din şeriat devleti haline getirmek için mücadele edeceğime,

Kemal Paşa zamanında çıkarılan dinsiz kanunların tatbikini önleyeceğime,

Kısa zamanda ümmet esasına dayanan şeriat devletinin kurulması için çalışacağıma,

Allah’ım, dinim ve bütün mukaddesatım üzerine yemin ve kasem ederim.”

GAZETELER

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
yoruma aciktir :clover:

6434[/snapback]

dua edelim de ozamana kadar erken seçim olsun başbakanlığı halletti bi cumhurbaşkanlığı eksikti

7045[/snapback]

EVET, POLITIKA ARTIK EKMEK KAPISI OLDU.

ÖNCE BASBAKAN, SONRA CUMHURBASKANI.

JÜBILE YAPAN FUTBOLCUNUN AYNI TAKIMA BASKAN SECILMSINE DÖNDÜ IS :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

DEMOKRASİ HERKESE LAZIMDIR. demokrasi kültürü gelişmemiş olan toplumlarda havanda su döver gibi kimin cumhurbaşkanı kimin başbakan olacağı tartışılır. bizim ülkemizde de durum aynı şekildedir. kimin cumhurbaşkanı kimin başbakan olacağı sandıkta tayin edilir. sonuçta hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir. Unutmayın bu demokrasi yarın bize de lazım olacaktır. bu gün kimin cumhur başkanı seçileceğindem ziyade cumhurbaşkanının nasıl seçilceği tartışılmalıdır. Cumhurbaşkanı cumhuru temsil eder. yani bizi. bizi temsil edecek kişiyi biz yani 70 milyon seçmeli. hemde büyük yetkilerle donatılmış biri kurum olarak. sadece bir noterlik makamı olarak değil.

2001 ekonomik krizi sonucunda kapalı çarşı esnafı eylem yapıyordu. eylem yeri istanbul ün. önü. slogan ise "SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELECEK" işte o anda okuldaki öğrenci aynen şöyle diyordu. ne acıdır. yıllarca biz eylem yaparken bu esnaf bizim işimize engel oluyorsunuz diye bizi dövmeye bile kalkıyor, bizi anarşistlikle suçluyorlardı. demokrasi ne büyük erdem ki şimdi aynı duruma onlar gelmişler. bu gün hep birlikte sandıkta belirtilen kişiyi iktidara getirmeyebiliriz. fakat unutmayın ki sandıktan çıktıktan sonra da onu kabul ederiz. Yanlışında eleştirir doğrusunda yanında dururuz. Başbakana bir futbol takımı tutma özgürlüğünü veren bazı kesimler ona inanma inandığı gibi yaşama hakkını vermiyorlar. Ben bu kısmı ülkemde anlamış değilim. saygılarımla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Krakutu uçaklarda en önemli aletlerden biridir. Önemli bilgileri saklar. Karakutu arkadaşımızda adına yakışır bilgiler verdi.

Dünyada misyonsuz hiç bir kimse yoktur. Herkese bir misyon yüklenmiştir. Kimi başbakan olacak, kimi cumhurbaşkanı. Bizler bize düşen misyonu bulmamız lazımdır. Acaba nerede olduğumuzu biliyormuyuz, misyonumuz nedir biliyormuyuz...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1.Dİnler olmadığı sürece toplumlar iflah olmaz.

2.Tarihi iyi etüt et dinine sahip olan dünyaya sahiptir.(Geçmişte Osmanlı,Günümüzde Yahudiler)

3.Cumhurbaşkanı bir ulusun en önemli lideridir onun kim olduğu milletin iradesine bıarakılmalıdır.

vesselam..............

12757[/snapback]

selamun aleyküm arkadaşlar yeni katıldım aranıza.sadece sunu soylemek istiyorum herşey halkın iradesine baglıdır.çogunluk kimi yada partiyi secmişse saygı gostermek yakışır.isyan etmek değil.saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cogunluk her zaman hakli degildir arkadaslar.

Hakli olabilmesi icin yeterli kültürel ve saglikli bir egitim düzeyi ister.

Gecmisten yalniz ic ve dis; yalnizca dört örnek veriyorum.

:excl: 1933 te Hitler, 22 milyon kagitli iscinin oylariyla, halkin iradesiyle secilmis, sonunda dünyanin basina bela olmustur. demek ki o dönemin alman toplumu din ve irkciliga bulandigi icin cogunlik iradesi topan hastadir.

:excl: Bir seylere körü körüne inandirilmis halklarin, siyasal iflaslarini da yakin gecmisimizde, Humeyni, Taliban ve saddam örneklerinde acikca görülür.

:excl: 1950 de Adnan Menderes, halkin iradesiyle secilmis; nihayetinde ülkesini sattigi ve suclulugu sabit görülerek, idam ile yargilanmistir

:excl: Daha bir kac yüz yil önce, dünyanin dümdüz olduguna olan inanc, toplumlarin yaygin düsünce tarziydi; aksini söyleyenler, kaziklara cakilip yakiliyordu.

O zaman da dünyanin yuvarlak olup olmadigi secenegi toplumun iradesine birakilsaydi, tüm dünya tepsi gibi felsefesiyle bilimin icine ederdi :D

Günümüzde de ayni entrikalar dönmektedir. Inandirilmis olanlar feci bicimde kandiriliyorlar.

Ülkemiz inananlarin en büyük handikapi da, kim allahtan bahsederse, sürüler halinde oraya dogru kosusturmalaridir.

Ülkesinin ile kurumlrini yok pahasina dis anamalciya satip, empryelizme peskes cekenlerin cumhur baskanligini hangi toplumun iradesine birakiyoruz?

TOPLUMUMUZUN IRADESI HASTADIR.

TOPLUMUMUZ, ÖZGÜN KARARLAR VERECEK YETILERINI YITIRMISTIR.

EGITIM SIFIRA CEKILIRKEN, ÜLKEDE HAYATIN HER ALANI, DINE ENDEKSLENMIS OLARAK YASANMAKTADIR.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:excl: 1933 te Hitler, 22 milyon kagitli iscinin oylariyla, halkin iradesiyle secilmis, sonunda dünyanin basina bela olmustur. demek ki o dönemin alman toplumu din ve irkciliga bulandigi icin cogunlik iradesi topan hastadir.

:excl: Bir seylere körü körüne inandirilmis halklarin, siyasal iflaslarini da yakin gecmisimizde, Humeyni, Taliban ve saddam örneklerinde acikca görülür.

:excl: 1950 de Adnan Menderes, halkin iradesiyle secilmis; nihayetinde ülkesini sattigi ve suclulugu sabit görülerek, idam ile yargilanmistir

:excl: Daha bir kac yüz yil önce, dünyanin dümdüz olduguna olan inanc, toplumlarin yaygin düsünce tarziydi; aksini söyleyenler, kaziklara cakilip yakiliyordu.

O zaman da dünyanin yuvarlak olup olmadigi secenegi toplumun iradesine birakilsaydi, tüm dünya tepsi gibi felsefesiyle bilimin icine ederdi :D

Günümüzde de ayni entrikalar dönmektedir. Inandirilmis olanlar feci bicimde kandiriliyorlar.

Ülkemiz inananlarin en büyük  handikapi da, kim allahtan bahsederse, sürüler halinde oraya dogru kosusturmalaridir.

Ülkesinin ile kurumlrini yok pahasina dis anamalciya satip, empryelizme peskes cekenlerin cumhur baskanligini hangi toplumun iradesine birakiyoruz? 

EGITIM SIFIRA CEKILIRKEN, ÜLKEDE HAYATIN HER ALANI, DINE ENDEKSLENMIS OLARAK YASANMAKTADIR.

saygilar

13147[/snapback]

Zaten yazımda insanların seçtiği kişi doğrudur demek istemedim,sadece coğunluk tayyip erdoğanı secerse saygı gostermek lazım bunu anlatmak ıstedim.peke akp iktidarını secen cogunluga hiçbirşey yapabilirmisiniz saygı gostermekten baska??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkemiz inananlarin en büyük  handikapi da, kim allahtan bahsederse, sürüler halinde oraya dogru kosusturmalaridir.

saygilar

13147[/snapback]

Zaten yazımda insanların seçtiği kişi doğrudur demek istemedim,sadece coğunluk tayyip erdoğanı secerse saygı gostermek lazım bunu anlatmak ıstedim.peke akp iktidarını secen cogunluga hiçbirşey yapabilirmisiniz saygı gostermekten baska??

13194[/snapback]

Sorunburda zaten Merkez61.Cumhurbaşkanını eğer bir erken seçim olmazsa şu andaki meclisin seçecek olması sorun.Senin aklın, halkın yüzde 30 kusur oyuyla gelmiş bir iktidarın mecliste halkın yüzde 60'şını temsil edecek milletvekili sayısına ulaşmasını ve bu sayede istediği bir cumhurbaşkanını göreve getirebilmesini onaylayabiliyor mu?

Nerde halkın çoğunluğu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

1.Dİnler olmadığı sürece toplumlar iflah olmaz.

2.Tarihi iyi etüt et dinine sahip olan dünyaya sahiptir.(Geçmişte Osmanlı,Günümüzde Yahudiler)

3.Cumhurbaşkanı bir ulusun en önemli lideridir onun kim olduğu milletin iradesine bıarakılmalıdır.

vesselam..............

cumhurbaşkanını halkın seçmesi daha uygundur çünkü milletvekilleri sadece birer piyondur.Genel başkanlarının isteği dışına çıkamazlar.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

kesinlikle şimdi ki cumhurbaşkanımızın süresi uzatılmalıdır

duruşuyla dürüstlüğüyle tarafsızlığıyla adam gibi adam cumhurbaşkanlığı için ismi geçtiğinde kim bu demiştim ama kendisini öyle bir ispatladıki söylenecek söz bulamıyorum

ben sayın AHMET NECDET SEZER'e oy vermek isterdim. siz ne düşünüyorsunuz Onun hakkında yazarsanız sevinirim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cumhurbaşkanlığı pasif başkanlık görülsede aslında çok önemli bir makam pasif olmasının sebebide almış olduğu kararlard sorumlu tutulamaması

cumhurbaşkanına kanun gelir ilkinde veto eder gidin bunu değiştirin aynı kanun meclis tarafından görüşülüp değiştirilmeden tekrar cumhurbaşkanına gelirse cumhur başkanı ya kabul edecek ya da referanduma gidecek tayyip erdoğan hoca cumhurbaşkanı olursa gerisini siz düşünün

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.