Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yokinsan

Önerilen İletiler

İşte bu yakınmalar sözün bittiği yerdir. Zira fikirler çürüyünce şahsi sataşmalar başlar.

Sanırım biz seni beni değil, dogma ile bilgi farkını konuşacağız. . Dogmanın ve bilginin tanımını yaparsan eğer, kimin dogmalarla konuştuğunu belirlemiş olursun. Şahsi vurgulara da hiç gerek kalmaz.

Sataşma falan yapmıyorum yanlış anlama..Ben gördüğümü söylüyorum..Sana aylar önce cinin bir mikrop olabileceğini söyledikten sonra kendin bilgisizce red edip kafandaki cin masallarıyla idare ediyorsun..Yalan mı ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sataşma falan yapmıyorum yanlış anlama..Ben gördüğümü söylüyorum..Sana aylar önce cinin bir mikrop olabileceğini söyledikten sonra kendin bilgisizce red edip kafandaki cin masallarıyla idare ediyorsun..Yalan mı ?

Yalan tabi.. smile.png "İspatsız herşey boş" diyen sensin. Cin'in bir mikrop olduğuna dair ispatın nedir? Bu bir sallama mı yoksa ispat mı? Bu ispat sanamı, yoksa ulemalara mı ait? Kim seni ikna etti?

Tez elden şu dogma ile bilginin tanımını yapalımmı ha? Boş sataşmaları bırakalım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş sayfalarda sana daha net açıklamıştım..Ruh'un bilinç Cin'inde bir mikrop olduğuna dair bazı kanıtlar vardı..Mesela bakteri,virüs vb gibi canlılardan dolayı oluşan hastalıklara eski çağda cin çarpması,içine cin girmiş deniliyordu..

O cinci hocaların sözüne ancak okumadan anlayanlar inanır. Sen beni bilgilendireceksen mutlaka ve mutlaka evrensel bilim kurulunun(üniversitelerin) o konudaki son kararlarını/tahlillerini İSPAT olarak göstereceksin. Beni dogmalara inanan birisi mi sandın?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cinci hocalarla muhattaplık kuran yokki..Ben okuduğum için bu sonuca vardım..Müslümanların çoğu bu fikre karşı çıkar,şirk koşmamak için..Hoş bazı ayetler mikrob olduğunu doğruluyor bazılarıda zorlaştırıyor..İncil'i ele alırsak rahatlıkla mikrop olduğunu söyleyebiliriz..İşin özü cin'in olmadığını göstermek için görünmeyen Alemi bulup orada olmadığını göstermek gerekir..İnsanın görme algısını biliyorsan anlayacağından eminim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cinci hocalarla muhattaplık kuran yokki..Ben okuduğum için bu sonuca vardım..Müslümanların çoğu bu fikre karşı çıkar,şirk koşmamak için..Hoş bazı ayetler mikrob olduğunu doğruluyor bazılarıda zorlaştırıyor..İncil'i ele alırsak rahatlıkla mikrop olduğunu söyleyebiliriz..İşin özü cin'in olmadığını göstermek için görünmeyen Alemi bulup orada olmadığını göstermek gerekir..İnsanın görme algısını biliyorsan anlayacağından eminim..

Yahu halen bana dogmalardan bahsediyorsun. Banane senin İncilinden Avestandan şundan bundan. Ben bilim dışı her şeyin yalan olduğunu söylüyorum. Bana hitap edeceksen bilimden et.

Bir de boş konuşmak yerine şu bilgi ve dogmanın tanımını yapalım, sonra devam ederiz. Bekliyorum. Boş konuşmayalım.

Görme algım sınırlı diye kaf dağındaki sihirli elmanın ölümsüzlüğünü kabullenmelimiyim?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güzel arkadaşım..Bilimsel olarak Gözümüz, 400 ile 700 nm dalga boyları arasına duyarlıdır..Yani gözümüzün önünde bu sınırı aşan herhangi birşey varsa onu biz farketmiyoruz hatta göremiyoruz..Ama farkındaysan Tanrı'nın gerçekleri gözükmesi için bazen zor ihtimaller ortaya çıkıyor..Mesela beynimizin ağırlığı 1300-1800 arasında değişir..İyide bu sınırı aşan beyinler gözlemlendi..en küçük beyin 1000 en büyükte 2000 gr küsür ağırlığa rastlandı..Bu iki beyne sahip insanların akli dengesi bozuk olduğu tespit edilmiştir..Şimdi bundan neden bahsettiğimi açıklayacak olursam Cin veyada başkagöremediğimiz varlıklarında bu insan görme algısının sınırına ulaşılabiliyor..Geçmişte birçok şekilde Cinlerin görüldüğünü veyada göremediğimiz canlıların görüldüğü bazı insanlar tarafından net bir şekilde söylenmiştir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güzel arkadaşım..Bilimsel olarak Gözümüz, 400 ile 700 nm dalga boyları arasına duyarlıdır..Yani gözümüzün önünde bu sınırı aşan herhangi birşey varsa onu biz farketmiyoruz hatta göremiyoruz..Ama farkındaysan Tanrı'nın gerçekleri gözükmesi için bazen zor ihtimaller ortaya çıkıyor..Mesela beynimizin ağırlığı 1300-1800 arasında değişir..İyide bu sınırı aşan beyinler gözlemlendi..en küçük beyin 1000 en büyükte 2000 gr küsür ağırlığa rastlandı..Bu iki beyne sahip insanların akli dengesi bozuk olduğu tespit edilmiştir..Şimdi bundan neden bahsettiğimi açıklayacak olursam Cin veyada başkagöremediğimiz varlıklarında bu insan görme algısının sınırına ulaşılabiliyor..Geçmişte birçok şekilde Cinlerin görüldüğünü veyada göremediğimiz canlıların görüldüğü bazı insanlar tarafından net bir şekilde söylenmiştir..

Bazı insanları bırak şimdi. Burada medyumculuk oynamıyoruz. İspatı varmı? İspatı olmayana bazıları söyledi diye inanalım mı? Mesela Alaattin'in cin'ine inanalım mı? Bazı insanlar da onu gördüğünü söylüyorlar.

Sonuçta her insanın dediğine inanmayacaksak, ölçünün "NE" olması gerekir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Beni anlamadın..İnsan beynini örnek verdim..Doğada buna benzer birçok şeyle karşılaşabilirsin..Standart olarak 1300 ile 1800 ağırlığında beynimiz var..ama şu ana kadar rastlanan beyinlerde bu sınırı nadir olarak aştıklarınıda gördük..Aynı o şekilde insanın görme algısındada bir sınır vardır..Oysaki göremediklerimizin bu sınırın içine nadir olarak rastlanmasıda tabir edilebilir..Yani bilimsel ispat olarak yeryüzündeki görünmeyen hrşeyi bulup orada görünmeyen şeyler içinde şu şu şu olmadığı gösterilmek gerekir..Aksi halde bu devran hep böyle ilerler..İnsan mikrobuda göremiyoruz ama var,Dinlerde bahsedilen Cin bir mikrop olabileceği söylenmesi bir olasılıktır..Ama kuvvetli bir olasılık çünkü bahsedilenlerden bazıları mikrop olduğunu gösteriyor..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani bilimsel ispat olarak yeryüzündeki görünmeyen hrşeyi bulup orada görünmeyen şeyler içinde şu şu şu olmadığı gösterilmek gerekir..

Boş lafları bırak. Sana ben de, diğer arkadaşlar da defaatlerce söyledik burada, bu forumda. Bilimin görevi senin masallarını kanıtlamak değildir. Bilim somutluklarla ilgilenir, sallamalarla değil. Sallama İddia sahibi sensin. Senin kanıtlaman gerekir.

Biz iddia etmiyoruz cinleri..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilimin görevinin ne olduğu söyleyen olduğu mu ? Bilim görevi tarafsızlıkla doğruyu söylemektir ve bizde bilimin ne dediğini kavrayıp doğru yolda olduğumuzu daha net görmüş oluyoruz..Kafandaki cin'i yok etmediğin sürece anlattıklarım sadece sana hiçbirşey ifade etmez..Göremediğin herşey bilimsel net bir ispattır bir habercidir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Göremediğin herşey bilimsel net bir ispattır

smile.pngsmile.pngsmile.png

Bilimsel ispatın tanımını bu şekilde, hem de net olarak yapan birisiyle nasıl konuşulabilir? Sanki hiç mektep mederese görmemiş gibi yahu.

Böyle bir tanımı mektepte mi öğrendin, yoksa kafandan mı uyduruyorsun.. Mektepte öğrendiysen bu hangi mektep? İsmini yaz. Kendin uyduruyorsan senin uydurma kavramlarını ben nereden bileceğim.

"Bilimsel ispat"ın ne olduğunu, evrensel veya toplumun kabul ettiği şekli, araştırıp, bulup buraya yazmadıktan sonra, hiç bir şekilde, hiç bir konuda senle tartışmanın inanki bir faydası yok. Artık daha fazla uzatmayacağım.

Tarihte kavramların anlamını bilmeden tartışmayı, hiç bir iki insan başaramamıştır ki biz başaralım.

Sana kolay gelsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

smile.pngsmile.pngsmile.png

Bilimsel ispatın tanımını bu şekilde, hem de net olarak yapan birisiyle nasıl konuşulabilir? Sanki hiç mektep mederese görmemiş gibi yahu.

Böyle bir tanımı mektepte mi öğrendin, yoksa kafandan mı uyduruyorsun.. Mektepte öğrendiysen bu hangi mektep? İsmini yaz. Kendin uyduruyorsan senin uydurma kavramlarını ben nereden bileceğim.

"Bilimsel ispat"ın ne olduğunu, evrensel veya toplumun kabul ettiği şekli, araştırıp, bulup buraya yazmadıktan sonra, hiç bir şekilde, hiç bir konuda senle tartışmanın inanki bir faydası yok. Artık daha fazla uzatmayacağım.

Tarihte kavramların anlamını bilmeden tartışmayı, hiç bir iki insan başaramamıştır ki biz başaralım.

Sana kolay gelsin.

Aynende dediğim gibi..Görme algının dışında kalan herşey göremediklerinin ispatı bahsi edilen varlıkların bir habercisidir..Tartışmayı senin arzularına göre inmek gerekmez istemiyorsan tartışmayabilirsin..Bilmedenkonuşan sensin kafandaki Cin'le Dinlerdeki Cin aynı değil..Sen hala İslam hocalarında takılı kalıyorsun..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Daha bağnaz bir durum yaratmaya çalışmak değil,özünü korumaak değişmesini sağlamamaktır..Nasılki sağdan yatmak sevap,soldan kalkmak günah gibi saçma konulara İslam hocalarımız tarafından Dine sokuluyor ve insanları doğru yoldan uzaklaştırıyor..Nasılki Cin duvarlardan geçebilen insanlarının dileklerini kabul her isteğini yaptıran bir varlık,Melek ise başının üzerinde parlayan halkalı bir kadın,Hüdhüd ise komutan,Ruhunda ölürken kanatlı bir şekilde bulutların üstünde müzik çalan bir varlık oldu..Meraba arkadaşının kafasındaki şeyler bunlar ve bunları inkar etmekte haklıda..Ama bunu ona kim soktu ? İslam hocaları..Meraba neden İslamdan soğudu,kin bildi ? İslamcılar ve onların yaptıkları terörler yüzünden..Peki şimdi hepsini ele alalım..

1)Yukarıda tarif ettiğim Ruh,Melek,Cin gibi şeyleri asıl anlamları meraba arkadaşının zannettiğin oldukça uzaktır

2)Meraba İslam hocalarına takılı kaldığı için İslam'ın gösterdiği ışıktan yoksul kalıyor

3)Kur'anda çok vahşice ayetler görürsün,savaş ayetlerini görürsün bunların hepsinin bir amacı günümüzde algılanandan farklıdır..Sizden olmayanı öldürün bu söz savaş zamanında inananlara bildirildi..Soruyorum sana yaşatın deseydi uygun mu olurdu..Kur'an da fuhuş,hırsızlık ve terör için bazı ayetler semadan indirilmiştir.Bunların hepsi Allah tarafından ceza olarak inmiştir ama her bir ayet sonrasında hep pişman olursa bağışlamakta tereddüt etmeyin hükmüde vardır..Şimdi ilk olarak bağışlanankaç kişi biliyoruz ? Hiç o halde ayeti çiğnediler..Peki bu cezalar kimlere uygulanıcaktı fuhuşa,tecavüze vs vs..Ama ve ama hiçbir şekilde Hristiyanların ibadethaneleri taşlayıp papazları yakmak,rockçı gençleri öldürmek,sevgili insanları ağır cezalandırmak bunların Tanrı'nın verdiği ceza olarak bana kimse söyleyemez söyleyemeyecektirde..O halde bu adamlar bu insanları öldürüyorlarsa doğru yolda olduklarını kim söyleyebilir ? En basitinden temizlik var yahu..Temizlik!..Birdaha söylüyorum Temizlik!..Nerde ?Hala elleriyle yemek yerler..

Bunuda kavrarsanız bu adamların doğru yolda olmadığı bir kez daha belli olmuş olur..Sayılamazki dahada neler var..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O zaman eğitim müesseselerini hep kapatmak lazım. Zira çocukluktan alıp, insanları bazı şeylerin farkında olması için yetiştiriyorlar.

egitim muesseselerini sokma araya biggrin.png

konuyu politikalastirma ;

ben kendi hareket tarzimdan bahsediyordum ahahaha

İşin garibi; dogmalarla donanımlı beyinler hurilerle mükafatlandırılacak, karşıtı bilgilerle donanımlılar ise çatır çatır yanacak ta.. tekrar düzene sokulup tekrar yanacak.

aslinda ole degil ;

bi taraf her yonu ile rahat ve esenliktir

obur tarafta ise cool maskesi altinda ve tahrik edici bir laubalilik ile sanki karsi tarafin rahatligini bozmayi hedefler ...

goz goze dogrultuda ama bosluga odaklanir .. cehennem sadece anlamsizliktir .. hepsi bu ; )

bu Kuran hakikati oldugu icin yazdim ; ) kimse ustune alinmasin biggrin.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
  • 4 ay sonra...

Din tarihin başlangıcından beri var olan bir ihtiyaçtır insanlar için. 

Kime ya da neye inandığın hiç önemli değildir. Fıtratında var inanmak...

Bizi hangi güç ortaya çıkardı ise dini de ihtiyaç olarak benimsetmiş.

İster ineğe tap ister eşşeğe :)))

İçindekini bastırıp yok edemezsin. 

İlahi dinler,semavi dinler, felsefik dinler, vs, vs....

Binlerce din var.

Dur ve düşün o zaman, insanlık tarihi boyunca tartışılan bu müessese insan hayatında olmalı mı, olmamalı mı?

Olmamalı dersen eğer senin baban, deden, onun babası, dedesi, dedesinin dedesi, neden olmalı demiştir acaba?

Olmalı dersen de gidip ota çöpe tapacağına git adam gibi durman gereken yerde dur. MÜSLÜMAN OL...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.