Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bigbang'e Bir Soru

Misafir Palaman

Önerilen İletiler

Bigbang teorisini iyi bilenler varsa bana yardımcı olabilirlermi. Ateizm vs. hiç alakası yok konumun :

Bu teori evrenin genişlediğinin öğrenilmesiyle ortaya atılmış değil mi. Demişlerki büyüyorsa geriye sardığında küçülür.

Benim mantığıma göre küçülme evreni 0 hacme getirmez. Yani geri sararsak evrenin hacmi geriye gittikçe ör. 1 olur, 0,1 olur, 0.0001 olır yani 0,ō1 ."ō" sayısı sonsuz sayıda tekrar eder ama sağında 1 olduğu için.

Bunun nasıl açıklandığını anlatırsanız çok sevinirim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ona bakarsan, hedefe attığın bir okun, matematiksel olarak hedefine hiç varamaması lazım.

Çünkü hedef ile oku attığın yer arasındaki mesafe, sonsuza kadar ikiye bölünebilir.

Yani ok, sonsuza kadar ikiye bölünebilen bir mesafede sürekli gider ve o mesafe sonsuza kadar bölünebildiği için ok hedefe ulaşamaz!

Ama ulaşır...

Big-bang'de öyle işte...

Ya da ben eksik biliyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Karman çorman işler :unsure:

Bilimsel olarak bilmiyorum. Ben mantıksal olarak konuştum, mantıksal olarak ok hedefe varır :blushing:

Evrenin varlığının 0'dan başladığının tek delili evrenin genişlediğiyse 0 hacme ulaşılmaması gerekir.

Evren her sene 2 kat genişliyor diyelim, bugün 100m3olsun bundan bir sene önce 50m3 ondan bir sene önce 25m3 ... 2ye böleriz(büyüme hızına) ama bir sayıyı bölerek 0 a ulaştıramayız. :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bigbang teorisini iyi bilenler varsa bana yardımcı olabilirlermi. Ateizm vs. hiç alakası yok konumun :

Bu teori evrenin genişlediğinin öğrenilmesiyle ortaya atılmış değil mi. Demişlerki büyüyorsa geriye sardığında küçülür.

Benim mantığıma göre küçülme evreni 0 hacme getirmez. Yani geri sararsak evrenin hacmi geriye gittikçe ör. 1 olur, 0,1 olur, 0.0001 olır yani 0,ō1 ."ō" sayısı sonsuz sayıda tekrar eder ama sağında 1 olduğu için.

Bunun nasıl açıklandığını anlatırsanız çok sevinirim...

Merhaba Sayın Palaman,

Evrenin Big Bang'le yoktan ( sıfırdan ) var olduğu doğru bilinen yanlışlardandır. Big Bang bunu diyen bir teori değildir.

Big Bang teorisi, '' Ak nokta '' denilen, Evrenin 13,7 milyar yıl önce, çok çok küçük bir hacme sahip olan, aşırı yoğun ve sıcak bir noktadan, başka deyişle tekillikten başladığını öne süren bir teoridir. Genelde bilinenin tersine teori, bu tekilliğin sıfır hacimde değil, Planck sabiti boyutunun da altında bir hacimde olduğunu söyler. Çok küçüktür ama 0 değildir.

Saygılarımla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Sayın Palaman,

Evrenin Big Bang'le yoktan ( sıfırdan ) var olduğu doğru bilinen yanlışlardandır. Big Bang bunu diyen bir teori değildir.

Big Bang teorisi, '' Ak nokta '' denilen, Evrenin 13,7 milyar yıl önce, çok çok küçük bir hacme sahip olan, aşırı yoğun ve sıcak bir noktadan, başka deyişle tekillikten başladığını öne süren bir teoridir. Genelde bilinenin tersine teori, bu tekilliğin sıfır hacimde değil, Planck sabiti boyutunun da altında bir hacimde olduğunu söyler. Çok küçüktür ama 0 değildir.

Saygılarımla.

Teşekkür ederim bu soruyu sorduktan sonra baya araştırdım 500-600 sayfa okumuşumdur :)

Artık ayrıntısıyla biliyorum yardım eden herkese teşekkürler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.