Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
GeceKuşu

Töre Cinayetleri Brezilya'yı Sarsmaya Devam Ediyor

Önerilen İletiler

Töre Cinayetleri Brezilya'yı Sarsmaya Devam Ediyor

 

Tüm dünyada plajları, günler ve geceler boyu süren karnavalları, güzel kızları ve futbol takımıyla adından söz ettiren Brezilya, son aylarda artan töre cinayetleriyle de uluslararası basının gündemine oturdu. Son olarak, Brezilya gelenek ve göreneklerine uymadığı gerekçesiyle 19 yaşındaki kızının canına kıyan Rio de Janerio'lu baba, 25 yıl hapis istemiyle çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

Cinayetten sonra polise teslim olan Alberto Gonzalez de La Reja ilk sorgusunda, kızını, kapalı kıyafetler giydiği, samba yapmayı reddettiği ve denize tanga ile girmekten çekindiği için öldürdüğünü itiraf etti.

 

brezilya.jpg

 

"Büyük şehir bizi bozdu"

 

Sorgusunda, "Bundan birkaç sene önce ekonomik sebeplerle ailecek Amazon Irmağı Havzası'na bağlı Campillas Köyü'nden Rio'ya taşındık. Binbir umutla geldiğimiz bu şehir bütün ailemi değiştirdi" sözleriyle köyden kente göçün sıkıntılarını dile getiren De La Reja, "Biz Breziyalıyız. Töremizde, sabahlara kadar dans edip sarhoş olmak var. Denize ailecek tanga ile girmek var. Mayo töremizde yoktur. Biz kadın erkek ortamlarda fink atarız; romantik birliktelik, ciddi ilişki gibi şeyler kitabımızda yazmaz" şeklinde konuştu.

 

"Biz şehre geldiğimizde çocuklar ufaktı. Yıllar geçtikçe büyüdüler, serpildiler. Ancak kızımızı, tüm telkinlerimize rağmen yaşının ve örfümüzün gereklerini yerine getirmeye ikna edemedik" diye dert yanan acılı baba, kızının yaşadığı dejenerasyonu şu sözlerle anlattı: "Geceleri sokağa çıkmıyor, evde oturup kitap mitap okuyordu. Topuklu terlik yerine parmak arası kullanıyor, denize tangayla gireceği yerde bildiğin mayo giyiyordu. Evde dahi göğüslerini kapatmak gibi aşırı saplantılara kapılmıştı."

 

Atkins Diyeti sonu oldu

 

De La Reja, "Annesi ve ben karalar bağladık, kızımızdır deyip yıllarca bağrımıza taş bastık. Artık kızın durumu mahallede de ayyuka çıkınca, çevrenin alay konusu olmayı onurumuza yediremedim" derken, bardağı taşıran damlanın kızlarının kalçasını eritmek için Atkins Diyetine başlaması olduğunu belirtti.

 

De La Reja'nın avukatları, sambacı babanın mahkemedeki iyi hali ve olaydaki tahrik unsuru sebebiyle ceza süresinin kısaltılması talebinde bulunurlarken, Brezilya Hükümeti de son aylarda artan töre cinayetlerine karşı okullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin zorunlu hale getirilmesini de içeren bir dizi önlem paketini uygulamaya koymaya hazırlanıyor.

 

Zaytung_Brezilyadan Bilidirdi...

 

ÇOK ÖNEMLİ NOT:

*Bu başlık iletisinde yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, html kodlarına varıncaya kadar gerçek dışıdır, uydurmadır.

*Kemik yaşı 18'den küçük olanlar bu başlığa ve iletilerine bakıp hemen çıkmak için dahi girip açamazlar.

*Son olarak, Kemik yaşı 18'den büyük olanlar okuduktan sonra midenizle düşünmeye kalkıp forumu ve beni dava edip mahkemelerde süründürmezseniz gerçekten çok sevinirim.

Saygılarımla...

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.