Jump to content
Sign in to follow this  
Guest ali0_1

Hoşçakalın

Recommended Posts

Guest ali0_1

Hakkım herkese ama herkese helal. Varsa birilerinin üzerinde hakkımız onlar da helal etsin. Bu gidişin dönüşünü tasarlamadım. Olağandışı bir durum çıkmazsa bu son vedadır. Kimi için üzücü, kimi için sevindirici; kimi içinse bir hiçtir. Ama benim için değerlidir çünkü forumdaşlara karşı son görevimizdir. Bir nevi cenaze merasimi olarak düşünün bunu. Turkish-media kimliğimi sonlandırıyorum. Kendi isteğimle, kimse yanlış anlamasın. Ne cinayet var ortada ne intihar; belki bir göç.

 

Hadi bakalım; kalkıyor gemi limandan, geç kalmayalım. clover.gif

 

Son uzun konuşmam da profilime yazdığım yazıyla olsun, izninizle ardımda böyle bir yazı daha bırakmak isterim:

 

Sayın okur,

Forumda yazma eylemime başladığımda yaşadığı bazı olaylardan dolayı uyanıp arayışa geçmiş bir insandım. Hoş, hala arıyoruz bir şeyler ama hiç değilse nerede ne arayacağımıza dair önemli şeyler bulduk. "Nerede ne arayacağına dair önemli şeyler bulmak" Sanırım bu önemliydi. İşte o gün, bugün derken geldiğimiz noktada iyisi ve kötüsüyle yüzlerce yazı yazdım. Belli ki kimilerini kırdık, kimilerinin hoşuna gitti yazdıklarımız. Ama en önemlisi kimilerini yanlışa, kimilerini doğruya yönlendirmiş olabilir bu yazılar. Tehlikeli bir iştir aslında yazmak. "Tartışma ortamı canım, nolcak!","Net yazısı işte" deyip geçilemiyor. Hele de benim gibi yazdıkları içerik ve şekil olarak sürekli değişime açıksa birisinin, o kişi zamanla en ufak değişimlere duyarlı yaklaşmaya başlıyor. Emin ol sayın okur; çok pişmanlık duyduğum yazılar da vardır, arkasında hala dimdik duracağım yazılar da. Bu tarz şeyler de öğrendik: "Bildiğinle hareket et; neyi bilmediğini bil ki öğrenme sürecin verimli olsun. Kimseyi aşağı görme, kendinde de dahil. Bildiğin doğruları paylaş ve iyi savun. Ne çok uzat ne de hemen pes et. Herkesi kendin gibi sanma. Herkese anlayacağı dilde konuş. Gerçeklerden ayrılma, onların peşine düş. Ne vicdanını unut ne de aklını." Siyasetin nasıl bir şey olduğuna dair fikirler edindim çokça ama dini konulardı beni bir dönem çok etkileyen. Şunları öğrendim: "Din hayatı yaşayışındır, yolundur;o yüzden iyi öğren dinim dediğini. Bu konular tartışmayla çözülebilir değildir; koca Peygamberlerden üstün görme kendini. Kur'an-ı Kerim'i Arapça'dan okuyup anlamak, Hz. Muhammed(s.a.v)'i ve hayatını iyi bilmek ve anlamak, İslam tarihini göz önünde bulundurmak ve duru, doğru düşünme, bildiği üzerine hareket etme çok önemliymiş. Dikkat et!" Lafımıza daha çok dikkat etmeye çalışıyoruz ama hatalarımız vardır, olacaktır. Samimi olarak üzgün olduğumu ve olacağımı biliniz. Allah affetsin.

Edited by Admin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sayın okur,

Forumda yazma eylemime başladığımda yaşadığı bazı olaylardan dolayı uyanıp arayışa geçmiş bir insandım.

Hoş, hala arıyoruz bir şeyler ama hiç değilse nerede ne arayacağımıza dair önemli şeyler bulduk.

"Nerede ne arayacağına dair önemli şeyler bulmak" Sanırım bu önemliydi.

 

Hele de benim gibi yazdıkları içerik ve şekil olarak sürekli değişime açıksa birisinin, o kişi zamanla en ufak değişimlere duyarlı yaklaşmaya başlıyor.

 

Sevgili 'ali0_1';

Seni gerek formumuzda gerekse diğer bazı forumlarda yakından izleyen ve gözlemleyen biri olarak,

Kişisel gelişimini ve değişimini olumluya taşıyacak kendi insani özünü arayışta yolun açık olsun dileklerimi iletmek istiyorum...

 

Gün gelip bu taraflara tekrar göç etmeyi düşündüğünde sıcak ve sevgi dolu hoş geldin selamlarımızla seni burada bekliyor olacağız...

Kendine iyi bak değerli kardeşim...

Yaşam sana hep iyi davransın, Gerçeklerin ışığı her zaman yaşam sevincin olsun...

Sevgilerimle... :)

 

*tna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.