Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Aşıksınız ama mezhep ayrılığı var ne yaparsınız?

kriptex1000

Önerilen İletiler

Evet çok sevdim..Başlarda ikimizde birbirimizi biliyoduk..Ve ben kabul etmedim..4 ay boyunca o kadar ısrar ettiki denemekten ne çıkar dedim..Yapamazsam ayrılırım dedim..Anlayacağın, o aşık olarak başladı bense denemek maksatlı..Hatta çok geçmez ayrılırım dedim..Çünkü ailem kabul etmezdi..Ama çok seversem belki mücadele ederim diyede düşündüm..

.

​.

.

Benim babam makine mühendisi, onun babası inşaat işçisi..Onlar beni kabul ettiler ama benim ailem onları asla kabul etmezdi..Şimdi hangimiz daha aydınız, hangimiz daha yobazız, hangimiz daha geri kalmışız..

aynı durumdayız 3 sene çıktık ailesi özellikle annesi en başından  beri beni istemiyordu aleviyim diye benim ailemse oku istediğini al dedi mücadele ettik o ayrı ben ayrı çaba sarfettim çok seviyordum hala da seviyorum. son zamanlarda aramız kötüydü ailesiyle bir kere daha konuşup ikna etmeye gitti sonuç değişmedi kesinlike beni istemediler annesi suratıma suratıma ben senin herşeyini beğeniyorum ama olmaz ayrılın dedi  sonuç yine hüsran seni üzemem kendine iyi bak dedi ve ayrıldı bense verdiği sözlerin 3 yıldaki anıların ve kalbimdeki boşluğun acısıyla kalakaldım. demem o ki bu yazıyı okuyan ve böyle bir durumda olan veya birilerini bu duruma sokan insanlar okuyorsa yapmayın sırf sizin önyargılarınız yüzünden birileri çok acı çekiyor birileri hergün ağlıyor. arkadaşlarım bahanesiydi o diyor seni sevmiyordu diyor yazık halbuki ben onu kimsenin onu sevemeyeceği kadar çok seviyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

aleviler tarihleri boyunca ezilmiş, düşmanlaştırılmış olmalarına rağmen kendi içlerinde müthiş bir demokratik kültürleri var. başka mezheplerden, dinden insanlar alevi toplumu içerisinde kendisini var edebilir ve içlerinde yaşayabilmeleri için kendilerini inkar etmelerine gerek kalmaz. ama aynı şeyi diğer mezhepler için söyleyemiyorum. mutlaka özel örnekler vardır ama genelde baskı ve kabul görmedikleri genel bir gözlem.

yüzyıllardır aleviliği topluma ensest olarak anlatanların zehirledikleri hasta bir toplumun hasta bireyleri. bu yüzyılın bu sorunları mahkum etmesi gerekirdi. bugünün dünyası  tarihte kıyıma uğramış toplumlardan özür diliyorken en savunmasız alevi toplumunun adı bile anılmıyor. ben okurken bile utanıyorum. kaldı ki aşkın, sevginin bile değiştiremediği dönüştüremediği  insandan korkulmalı bence. sevgi sonsuzdur sevmek sonsuzdur bu blokajları kaldırmayacak kadar güçlüdür. bunu yapanlar kimseyle mutlu olamayacaktır. ve her insan değerlidir, her insanın kökleri saygıyı hak eder.

ezen bir toplumun ve ezilen toplumun bireyi olmanın diyeti ne acı ki hala varlık gösterebiliyor, yazık diyebiliyorum sadece, çok yazık…

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.