Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Grup / Topluluk Oluşturma Seçeneği Olmalımı?

Admin

Böyle bir seçeneğin forumda olması hakkında ne düşünüyorsunuz.  

12 üye oy verdi

1. 1. Grup / Topluluk Oluştura Seçeneği Olmalımı

• Evet (Olsun)
      5
    • Hayır (Olmasın)
      2
    • Hiç Fark Etmez
      5

Önerilen İletiler

• Admin

Uzun süredir forum bölümüne bu özelliği eklemeliyimmi, yoksa böyle kalsınmı diye kendi kendime sorduğum soruyu sizede sormak istedim.

Cevaplarsanız sevinirim.

Grup / Topluluk Oluşturma Seçeneği Olmalımı?

Örneğin: Kediler Kulübü veya Avanak Avni Grubu gibi (aklınıza gelebilecek herşey kurallar dahilinde)

Ve üyeler grup sahibine başvurarak bu grubun bir parçası olabilecekler

(Sadece bir düşünce hemen olacak bir şey değil ama bir sorayım dedim)

Teşekkürler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
benim nicimin solunda duran kirmizi isarette ne

bi grubami uye oldum yoksa ben

hem neden kirmizi

neden isaret konuldu

üyelerin önünde bu işaretler beliriyor. İşaretlerin konulmasının amacı onaylama modundaki üyelerin çabuk anlaşılması ve onaylama tamamlamaya yönlendirilmesi.

yani üye olduğunuz belli oluyor. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
neden onaylamaya gerek duyuldu

ben neye gore onaylamdim

kim onayladi beni

onaylanmayanlar ne olacak

cok mu soru sordum tamam gidiyorum :P

merakimi hos gorunuz lutfen :)

-herzaman onaylanıyor zaten (E-postanızın size ait olup olmadığını en başında onaylıyorsunuz kayıt anında)

-Siz kendiniz kayıt anında size gönderilen e-postanın içindeki linke tıklayarak hesabınızı onayladınız.

-onaylamayanlar siliniyor (önünde işaret görülenler onaylı demektir ve yazı yazabilmek için onaylı olmanız gerekiyor zaten)

-bilmem 'çok mu sordum' çok göreceli bir kavram bence çok değil ama başkasına göre olabilir.

-hoş gördük efendim. :)

Teşekkürler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet, olsa olur ve de güzel olur aslında ama her üye kafasına göre bir sürü gerekli gereksiz grup oluşturursa ve aynı gruptan birden fazla açılırsa gibi sorunlar çıkar...

Mesela Facebook'ta ya da benzeri yerlerde aynı gruplardan onlarca oluyor...

Yani demek istediğim her grubun devamlılık arzetmesi için belirli bir üye kotası olmalı diye düşünüyorum...

Böylelikle aynı gruptan tekrar tekrar açılmasını önlemiş oluruz belkide...

Aynı gruptan birkaç tane olduğu zaman hoş olmuyor bence...

Aynı zamanda bu grupların başka özellikleri ne olacak?

Sadece grup üyelerinin yazabildiği, kendi konuları falan mı olacak?

Kapsamı ne kadar yani...

Yine de olabilir demekteyim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

üyelerin önünde bu işaretler beliriyor. İşaretlerin konulmasının amacı onaylama modundaki üyelerin çabuk anlaşılması ve onaylama tamamlamaya yönlendirilmesi.

yani üye olduğunuz belli oluyor. :)

valla vahşi batıda ineklere vurulan damgaya benzettim ne yalan söyliyeyim ilk gördüğümde. hani şekil olarak :)

benzemiyorsa benzemiyor deyin :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
valla vahşi batıda ineklere vurulan damgaya benzettim ne yalan söyliyeyim ilk gördüğümde. hani şekil olarak :)

benzemiyorsa benzemiyor deyin :)

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • Admin

Çok fazlaca bir düşünce alış verişi olmadı ama üstünde çalışıyoruz. Yeni versiyonda belki ekleriz veya biraz daha bekleyebiliriz.

Tam olarak ne yapacağımızı bilmiyoruz anlamınada gelebilir bu .

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

facebooktaki kulupler gibi birsey olsa gerek. Aslinda enteresan bir fikir, daha cok ilgi alanlari ayni olan kisiler toplanacak. Ayni seylere ilgi duyduklari icin, bilgi alisverisi daha guzel olabilir.

Yani mesela cin yemeklerini sevenler kulubu :P uyeleri birbirlerine degisik cin yemegi tarifleri verebilir B)

Yada, korku filmlerinden ne zevk aliyorsun kulubu uyeleri aslinda bunun bir sanat oldugunu anlatabilir...

Guzel....!

I like this idea...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence olmalı. Gurup, kulüp, topluluk isimleri adı altında Ortak paydaları olan insanların tanışıp bildiklerini paylaşmaları çok güzel ve faydalı.

Çok fazla üye sayısı olan TM, bu ve buna benzer bir hizmeti sunarak yararlı bir iş yapmış olur kanısındayım.

Mesela ben, Astronomi ve Web'ciler gurubuyla paylaşımlar için istekliyim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence olmalı. Gurup, kulüp, topluluk isimleri adı altında Ortak paydaları olan insanların tanışıp bildiklerini paylaşmaları çok güzel ve faydalı.

Çok fazla üye sayısı olan TM, bu ve buna benzer bir hizmeti sunarak yararlı bir iş yapmış olur kanısındayım.

Mesela ben, Astronomi ve Web'ciler gurubuyla paylaşımlar için istekliyim.

Benimde açmayı düşündüğüm iki üç grup var ;)

Ama mesela Grup üyelerine özel, kendi mesajlaşmalarını içeren bir bölüm olacak mı?

Birde şu Bloglardaki "Taslak Yap (Görünmez)" şeklinde değiştirilmesi fikri(m) iyi olmuş ;)

Sadece Editörlerimizin görebildiği yazılar yazabileceğiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.