Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Gizli numarayı nasıl engellersiniz

Önerilen İletiler

Gizli numarayi nasil engellersiniz?

Artik cep telefonlarindan yapilabilen yonlendirmeyle gizli numara cagrilari engellenebiliyor.

1 Ocak 2008 tarihi itibariyle GSM operatorleri uzerinden gizli numarayla arama donemi sona erdi. Ancak, yine gizli numarayla arama yapilabiliyor. Iste bu sorundan kurtulmak cok basit bir islemle mumkun olabiliyor. Ancak, cep telefonlarindan yapilabilen basit bir islemle gizli numaralar desifre edilebiliyor.

ISLEM COK BASIT

Hangi GSM numarasini kullaniyor olursaniz olun telefonunuzla “yildiz 253 kare” tuslarina basip arama yapin. Bagli oldugunuz GSM operatoru size sesli cevap vererek gizli numaradan aranamayacaginizi bildirecek. Boylece, gizli numarayla sizi aramak isteyenler engellenmis olacak. Yapilan bu islemden sonra numarasini gizleyerek sizi arayan abonelere bagli olduklari GSM operatorunden (Numaranizi gizlediginiz icin arama yapamiyorsunuz) mesaji iletilecek. Ilgili abone gizleme islemini iptal etmedigi surece de sizi arayamayacak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gizli numaralardan çok şikayetciseniz bir dilekçe verirsiniz mahkemeye sizi kim gizliden rahatsız ediyor hepsini görüyorsunuz ister şikatçi olup mahkemeye verin isterse affedin orası size kalmıs artık :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Affettim gitti o zaman Larsie :lol:

Gönüldaşım maalesef evet.. Bu arada didişen ben değilim Natii <_<:D

genellikle eski sevgililer yapıyor bunları yada size aşık olup aşkını açamayan biri kesin tanıdıktır yani mahkemelik olmadan affedin yani gece yağmuru gibi :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
Valla ben uygulamaya geçirdim geçirmesinede aklıma birşey takıldı hani yurt dışından falan arandığımızda bazen arama diye yazıyorya numara gözükmeden onlarıda engellemişmi oluyoruz acaba? :getlost:

Cevabını bir arkadaşım mail atmış bana...

Analog santral uzerinden yapilan aramalarda numara gizli olmasa da cagri esnasinda gorunmemekte, bu durumda cagri engellenecek mi?

Hayir, analog santralden, yurtdisindan veya PBX’lerden numarasiz olarak gelecek cagrilar engellenmeyecektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.