Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yılanı Öldürseler..

suheda

Önerilen İletiler

Esme dünyalar güzeli ona bir kez dokunan ölür..

Yaşar Kemal'in aynı adlı eserinde sinemaya aktarılan film,geçen akşam trt 2 de oynuyordu yıllar önce izlemiştim tekrar izledim.

Hep diyorum ya Türk sinemasının eskileri çok güzel..

Hele filmin bir müziği var Zülfü Livaneli'nin yaptığı hepimizin bildiği Gözlerin..

post-2-1188480624_thumb.jpg post-2-1188480738_thumb.jpg

Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış

Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi

Ellerin bir martı telaşlı ve ürkek

Ellerin fırtınada çırpınan bir beyaz yelken

Esme'yi sevdiği genç yerine köyün ileri gelenlerinden Halil ağa ile evlendirirler bir oğlu olur yıllar sonra hapisten çıkıp gelen eski sevdiği kocasını öldürüp esme yi kaçırır Halil ağanın adamları Abbası öldürüp Esme yi geri getirirler.

Başta kaynanası olmak üzere tüm köylü Esmeye kocasını öldüren kötü kadın gözü ile bakmaya başlar sevdiği adamın köy meydanına bırakılan cesedini alıp bir gece gizlice gömen Esme her Anadolu kadını gibi güçlü ve metanetli bir şekilde işlerinin başına döner toprağını ekmeye başlar.Bu arada köyde hurafe söyletinler kulaktan kulağa yayılır Esmenin küçük oğlu bir yanda annesi diğer yanda amcaları babaannesi ve köylüler arasında sıkışıp kalır...

Türk sinemasının en iyi beş yerli filminden biri ve iyi özgün müzik olmuştu..

Yönetmeni ve başrol oyuncusu Türkan Şoray olan bu 1981 yapımı filmi izlemediyseniz mutlaka izleyin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Yüz defa seyretsem doyamadığım filmlerden birisi ve VHS ve DVD olarak sahibiyim...

Teşekkürler tanıtımı çok sevdim ekleyecek pek bir şey yok... aynen katılıyorum...

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.