Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

hiba's Blog

 • başlık
  10
 • yorum
  28
 • görüntü
  10.890

Mutlu ''Olmak..ya da olmamak''


hiba

971 görüntü

Happiness.jpg

 

Ruhların da canı alınır..mı..ş..

 

Düşünesin yoktur artık,anlayasın yoktur,hele de anlatasın hiç yok..

 

Engelli koşuda birinci engelde takılıp düşüyor,zoraki kalkıyor ikincide de düşüyorsun,üçüncüye varacak gücün kalmıyor..Öfkelerin o engeller..

 

Her yerde bangır bangır:''Sevgiyle ulaşılabilir herşeye ancak''..''Başka birşey yapamıyorsanız sevin'' .. '' Anın tadını çıkar,elindeki ile mutlu ol'' Hep mi söylenirdi bunlar farkında değildin..? Hani aslında sen de savunurdun,salık verirdin bunları bir zaman,bütün kalbinle inanarak..

 

''Elindeki ile mutlu ol...''

Hep ardında durduğun,her daim uyguladığın ya da öyle sandığın Pollyanna yanılgısı kalbini apayrı incitir.Çocukluğun ve gençliğin hayatın gerçeklerinden uzakta olgunlaştırılmaya çalışılmıştır çünkü,bu yüzden aldığın en küçük darbeler bile dozer geçmiş etkisi yapar.

 

Artık bilirsin,sevdikçe kullanılır insan..Bildikçe sevilmez,sevildikçe kullanır..Ama inanmak istemezsin,tutunmak ihtiyacındasındır mutluluk uçurtmasının kuyruğunun bir ucuna,ama yakalayamazsın.Minik ümitlere bel bağlar durur,sonrasında kahırlarınla uykusuz geceler geçirir,bin türlü yeminler edersin..sabaha unuttuğun.

 

Akıllanmazsın bir türlü..

 

Böyle böyle,döngü sona gelir bir gün.

 

''Hayat bu işte..

Kanatlanıp gitmek dururken,

Dört duvar içinde hapsolursun..

Yaşamak için bir neden ararken,

Ölmek için bulursun...''

alıntı

4 Yorum


Önerilen Yorumlar

''Elindeki ile mutlu ol''

Elindeki sana aci veriyorsa eger, bununla nasil mutlu olunur.. Baska bir yola girmeli, yeni bir sayfa acmali..

Bu kadar kolay sanki.. Sadece sevmek herseyi cozer derken kendimizi kandiriyoruz bence..

Guzel yazmissin yuregine saglik..

Yoruma sekme

Karşılıklı gerçek sevgi, herşeyi çözebilir belki de. Sevgi de koşul yoktur.Sevgi de hoşgörü sınırsızdır.Sevgi de olduğu gibi kabullenmek vardır........ dedim de nerdeeee böyle sevgi diye düşünmeden edemedim. :clover:

Yoruma sekme

..Bildikçe sevilmez,sevildikçe kullanır..Ama inanmak istemezsin,tutunmak ihtiyacındasındır mutluluk uçurtmasının kuyruğunun bir ucuna,ama yakalayamazsın.Minik ümitlere bel bağlar durur,sonrasında kahırlarınla uykusuz geceler geçirir,bin türlü yeminler edersin..sabaha unuttuğun.

 

Akıllanmazsın bir türlü..

 

Böyle böyle,döngü sona gelir bir gün.

 

cok guzel bır yazı...

tesekkurler

Yoruma sekme

Teşekkür ederim yorumlarınız için,haklısınız sevginin herşeyi çözdüğü zamanlar mutlaka vardı,ama bu kelime artık mutasyona uğradı,yeni nesiller için korkuyorum başka şeyler ifade edecek bu kelime -_-

Yoruma sekme
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.