Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

JUPİTER DE EVRİM BAŞLAMASI

lena

Önerilen İletiler

Ben bu gezegende hayatın başlaması için gerekli kutup manyatik alanlarının ne derece elverişli olduğunu ölçtüm, sıcaklık ayarlaması içinde güneşe uygun konumda yörüngeyede oturtdum, mevsimlerin oluşması içinde elips yörüngeli bir devasa bir uydu ay yerleştirdim, buyurun devamını siz yapın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilimi ve ozellikle evrim teorisini Allah`a inanip inanmama bazinda degerlendiren sevgili arkadaslar,bakin tekrar yaziyorum!

BUGUN EVRIM TEORISI BIR KANUN OLARAK KABUL EDILSE DAHI BU ALLAH YOKTUR ANLAMINA GELMEZ!

EVRIME INANMAK DINSIZLIK DEMEK DEGILDIR.

EVRIME INANMAK BULUNAN KANITLAR KARSISINDA RASYONEL BIR GEREKLILIKTIR.

Cunku evrim teorisi zaten Tanriyi bulma yada bulmama amacli bir teori degildir.Bu anlamda Lena boyle bir baslik acarak dini ve bilimi karsi karsiya (istemeden de olsa) getirmen yanlis.

Saygilar...

Not:Zaten Jupiter de hayatin baslayabilmesi de imkansiz gorunuyo,bari Venus veya Mars deseydin ki bir zamanlar buyuk ihtimalle Mars`ta mikroskobik hayat var idi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili BilgiEr,

Hay azına sağlık.. Bilimle - Dini ayrı değerlendirmeyi öğrenmeden ne desek boş gerçi..

Zaten bunu yapmadığımız için bilimde başkalarına muhtaç hale gelmişiz..

Bir gün; umarım bir gün, bizde de "fikri hür, vicdanı hür.." nesiller baskın gelir.

Selamlar,

SaNTo...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilimi ve ozellikle evrim teorisini Allah`a inanip inanmama bazinda degerlendiren sevgili arkadaslar,bakin tekrar yaziyorum!

BUGUN EVRIM TEORISI BIR KANUN OLARAK KABUL EDILSE DAHI BU ALLAH YOKTUR ANLAMINA GELMEZ!

EVRIME INANMAK DINSIZLIK DEMEK DEGILDIR.

EVRIME INANMAK BULUNAN KANITLAR KARSISINDA RASYONEL BIR GEREKLILIKTIR.

Cunku evrim teorisi zaten Tanriyi bulma yada bulmama amacli bir teori degildir.Bu anlamda Lena boyle bir baslik acarak dini ve bilimi karsi karsiya (istemeden de olsa) getirmen yanlis.

Saygilar...

Not:Zaten Jupiter de hayatin baslayabilmesi de imkansiz gorunuyo,bari Venus veya Mars deseydin ki bir zamanlar buyuk ihtimalle Mars`ta mikroskobik hayat var idi.

Ben bilime kesinlikle karşı değilim! Ben biyoloji okuyorum! Yani evrim teorisini savunanaların arasındayım! Arrasında derken bu teoriyi savunana insanların arasındayım!

Ben hergün yeni bişey öğrendikçe, evrimin tamamen bir safsata olduğunu daha ii görüyorum!

Evrim Allahı ret etmez derken!

Peki amaç ne?

Bilim yapmakmı?

Bilim doğruları saptırmakmıdır?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki sevgili Azizilturco,

Nasıl ki inorganik Kimyanın temelini "periyodik" cetvel oluşturursa, Biyolojinin temelini oluşturan,

sınıflandırmayı, alemden-türe veya cinse kadar olan cetveli sence neye göre sınıflandırıyorlar ?

Evrimi çıkar bakalım o sınıflandırmayı neye göre yapacaksın ?

Canlıların boyutuna ağırlığına göre mi :D göz rengine göre mi..

Allahaşkına sen bari bunu deme hemde Biyoloji okuyormuşsun..

Sevgiler,

SaNTo...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türler arası benzerliğin olması, onların aynı atadan geldiğine kanıt değildirki! o üzlü ara formlar nerde! uydurma ara formlarda değil, gerçek ara formlardan bahsediyom onlar nerde!

hücredeki mitokondirinin aslında önceden bir bakteri olduğu ve hücreye girerek, adaptasyon sağlamış ve hücreye uyum sağladığı söylenir! Peki hücre bundan önce nasıl enerji üretiyodu bu bakteri gelmeden önce?

Ben bilime karşı değilim!

NAsıl herkes dinin çeşitli emeller için kullanılması karşı ise, bende bilimin aynı şekilde kullanılmasına karşıyım! Bilim insanlığın yararına kullanılmalı! Ne demek istediğimi anlamışsınızdır!

Sayğılar!.......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nedir bizim bu durumumuz aynı lisanda yazıyoruz gene olmuyor bir yandan eleştiri bir yandan da konu harici olaylara giriyoruz bende dahil.

Konunun başını gene getireyim soğmuş gezegenler venüs mars gibi bunları bırakalım, soğumaya yakın olan jupiteri ele alalım başlatın bakalım yaratılışı nasıl olucak dedim hodru meydan.

Bu işler sizin dediğiniz gibimi oluyor yaşamın başlıca ihtiyacı olan okjizen ve su melükürlerini uzaydan hangi makinalarla jupitere aktıracaksınız bir görelim hemen kesip atmayın evrim ve allah yapar diye, yapsaydı diyer gezegenlerin doğasal durumuna göre başka türlü varlıklarda yapardı.

Hodru meydan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili lena bi kere hodru değil hodri meydan olacvak..))

Şaka bi tarafa..

Bakıyorumda yaratma işine de el atmışsınız..

Bu ne talihsizliktir ki, Allahın ilmi yanında yok mesabesindeki ilmimizle bu işlere soyunuyoruz..

Yaşamsal bir ortamın oluşması için sadece manyetik alan hesaplaması, sıcaklık ve mevsim hesaplaması yeterlimidir...

Canlılığın başlaması için gereken yaşamsal ortam şartlarını saymaya kalksak, bilmediklerimiz hariç bildiklerimizi bile bitiremeyiz....

Lütfen daha akılcı ve olalım..

Allahın ilmiyle dalga geecek yüzü ve cesareti nereen buluyoruz..

Lütfen kimya, biyoloji ve fizik bilen arkadaşlar..

Yaşam için gerekli olan şartları buraya yazarmısınız..

bu iş iki manyetik kutupla ve yörüngeyle olacak iş değil.

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Lena hala aynı şeylerden bahsediyorsun..

Senin ilmin Allahın ilminde yok kadar küçüktür..

Sen bütün işleri kopyadan ibaretmi sanıyorsun..

Ya anlayamıyorum, müslümanım diyorsun birde Allahın işlerine karışıyorsun yada yaratıcılık oynuyorsun..

Daha mantıklı işler yapsak olmazmı..

Yaratıklardaki harikaları keşfetsek olmazmı..

İnsan oğlu bırak herhangi birşeyi yaratmayı, bilmem kaç milyar yıl daha ömür geçirse bir molekülü dahi yaratamaz....

Lütfen biraz daha sakin ve mantıklı düşünceler atalım ortaya..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hem Allahın ilminin yanında kendi ilminin zerreliğini hatta hiç yokluğunu kabul ediyorsun, hemde mucizevi şeylere inanmakta güçlük çekiyorsun..

Bu kadar harikalar yaratan Allah, o tür şeyler yaratmaya muktedir değilmidir..

Neden gördüğümüz ve bildiğimiz fizikle sınırlandırıyorsunuz herşeyi...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.