Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Dikkat Yazılarınız Okunmuyor

Misafir Marcus

Önerilen İletiler

Arkadaşlar;bazı arkadaşlarımızın çok uzun yazılar gönderdiklerine ( copy-paste ) şahit oluyoruz.

Forumda okunacak yüzlerce ileti varken bu tür uzun iletileri okumaya kimsenin ne zamanı

yetiyor.Nede uzun uzadıya anlatılan detayların fazlaca bir önemi olabiliyor.Bence yazının

ana hatları konusunda fikirlerinizi yazdıktan sonra,konuyla ilgili detayları www.......... linkine

girerek okuyabilirsiniz demek bana daha mantıklı bir davranış gibi geliyor.Zira ben kendi

adıma söyliyeyim.Uzun yazıların ana temasına bakıp çıkıyorum. Burası forum ve buranın

dinamikleri var.Gazete değilki oturup herbir detayı okuyalım.Ben yazarken bir dakika sonra

bir arkadaşımız benim yazıma cevap gönderiyor. Benimki bir öneri tabii...Yani isteyen

istediği şekilde uzun alıntılar yapabilir ama emin olun çoğu okunmuyor.Haberiniz ola :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet bu konu benım de rahatsız olduğum bir durum..başlığı açan arkadaşımıza katılıyorum...

lütfen kopyalayacağınıza o konuyu kendınız okuyup buraya yorum yapsanız daha mantıklı..

yazan zaten yazmış,bence bizim yapacağımız muhakeme yeteneğimizi geliştirmek olmalı..

uzun yazıları bende okumuyorum,ama kendı yorumunu kısa ve öz yapanların yazıları daha çok ilgimi çekıyorr...

başkalarının aklıyla düşünmek bizi gelıştırmez..

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

gerçekten mesela bir tartışma yapıyorsunuz bir konuyla ilgili. kişi cevap olarak bir siteden bir yazıyı olduğu gibi copy edip pastelemiş. adı ne cevap verdim.

alıntı yapılır, copy paste yapılır, ancak bu anlattığın şeyi pekiştirmek yada örneklemek için kullanılır. ve kendi yazdığın şeyden daha uzun olmaz. o zaman mantıklıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.