Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
sahanebaskan

Saç dökülmesinin nedenleri

Önerilen İletiler

Saç dökülmeleri kansızlık, beslenme bozuklukları, vitamin eksiklikleri, ağır hastalıklar, hormonal düzensizlikler ve bazı ilaç kullanımlarından sonra görülebilirse de genelde bir nedene bağlanamaz. Ailesel yatkınlık, stres, mantar enfeksiyonları ve kalitesiz bakım ürünlerinin kullanılması dökülmeyi etkileyerek arttırabilmektedir. 

Saç dökülme alanları erkeklerde başınn ön, üst ve tepe kısmında görülür ve degişik genişlikte olabilir. Çoğu kişide ileri yaşlara kadar başın her iki yanında ve ensede dökülmeyen alanlar kalır. 

Kadınlarda ise yaygın seyrelme tarzında dökülmeye daha sık rastlanır bölgesel dökülme nadir olarak görülür. 

Saç dökülmesi otuzlu yaşlara doğru başlar ve elli yaşın üstünde erkek nüfusunun hemen hemen yarısında görülür. Başlama yaşı nekadar erken olursa dökülme o kadar fazla ve genis alanda olur. 

DÖKÜLMEYİ DURDURAN YADA YENİDEN SAÇ ÇIKARTAN TEDAVİ VAR MIDIR ?

Vücudun diger hücreleri gibi saç hücrelerininde genetik olarak şifrelenmis bir ömrü vardır. Dökülen saçların ömürlerinin kısa olarak planlandıgı düşünülür. Bazı ilaçlarla bu dökülmeye başlayan saçların hücrelerinin ömrü uzatılmaya çalısılmaktadır. Ancak bu ilaçlar kullanıldığı dönemde kısmen etkili olmakta ilacın kesilmesi ile eski dökülme durumuna geri dönülmektedir. Uzun zaman önce saçın dökülmüş olduğu bölgelerde etkili olan bir ilaç ise henüz bulunamamıştır.

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş
Misafir

sac dokulmesinin genetik olmasini iyi ele almak gerekir

 

mesela genetik olmasi illa da sacin dokulmesi gerektigi anlamina gelmez

 

belki sac dokulmesine daha meyilli bir organizmaya sahip olundugu anlamina gelebilir 

 

isi ozunden yakalamak gerek - dokulme kanin kirlenmesi sonucu olusur ..

 

yani kaniniz kirli ve organizmaniz yavas ise - kan vucuttaki 1 tur dongusunu cook daha uzun zamanda tamamlayacak ve kirli bir kan da sac hucrelerini besleyemeyecegi icin saclar vitaminsizlikten dolayi adeta intihar edeceklerdir .. genetik olmasi, saclarin tutunma direnci ile alakalidir .. dokulmeyi saglayan dis etkenler sizin kontrolunuzdedir ama 

 

tikali damarlari acmak icin hacamat denen uygulama cok faydalidir .. kani temizlemek icin detoks ve 36 saatlik aclik tedavisi cok faydalidir - ayriyetten organizmayi heyecanli ve aktif kivamda tutmak ta sac dokulmesini azalticaktir .. hatta emin olun bu uygulamalar direnc sistemini de etkileyecegi icin saclariniz daha gur daha saclikli cikicaktir da .. 

 

 

 

 

 

 

genetige kafayi takmayiniz - anne bana ve birkac kusak secere 160cm ise cocuk 160 minimum sinirini 165 e cikarabilir .. 167 ye de cikarabilir .. genetik isin kaba taslagidir 

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

sleep.png Saç dökülmesinin nedenleri konusunda yapılması gereken bazı testler var bunları hafife almayın... 

 

Birde kadınlarda saç dökülmesi mevzu ayrı oluyor dedim ya... yani çoğunlukla kadın tipi dökülme oluyor onların ki... o yüzden öyle isim vermişler... erkek tipi dökülme de kadınlarda görülebiliyor...

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.