Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

müziğin türkü yabancısı var mıdır sizce?

heyt be

Önerilen İletiler

şimcik anladığım kadarıyla yabancı müzikte türkü olayını sormuşsun,

vardır,

örneğin

the wall,

manchester yöresinin sevilen bir türküsüdür,

roger waters tarafından derlenmiştir,

bbc tv nin elimizden obamızdan adlı programına telefonla katılıp

istek yapabilirsin,

bana da armağan etmeyi unutma... :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Müzik Evrenseldir arkadaşlar... Mesela ben Aikawa Nanase'yi severim, Japondur kendisi... Ya da Guns'n Roses dinlerim... Ama bi de dinlediğini anlamak var ki bu açıdan müziğin "Türklüğü" ve "Yabanclığı" önem kazanıyor... Anlamak istemiyosan ve sadece müziği seni tatmin ediyosa Yabancı iyidir. Türk olarak ta çok iyi müzik yapanlar var... Ama mesela Şebnem Ferah'ı kimseye değişmem... Ben böyle güzel söz yazan insan görmedim... Bu kadar anlamlı yazan yok... Doyuruyo adamı... Bide Pentagram var... Ve benim hayatımın dönüm noktasıdır yani Pentagram, değişimimdir... "Bir" albümünü şiddetle tavsiye ederim... Bende Türkçe Rock, Yabancı Rocktan önce gelir...

Tabi bide eski üstadları kimseye değişmem... Erkin Koray, Barış Manço, Cem Karaca... Bu adamlardır birazda Rock'ı Türkiye'ye sevdiren... Şimdi belki biraz geçmişte kalıyolar ama iyidir be abi, dinlettiriyorlar her zaman kendilerini...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.