Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

sevilmeden sevebilir misiniz?

notyet

Önerilen İletiler

size bir hikaye anlatmak istiyorum.Lütfen okuyun.

küçük bir çocuk sokaktan geçen baloncuya gözlerini dikmiş öylece ona bakıyormuş.İçinden ne olsa şu balonların biri benim olsa diyormuş(hepsi değil sadece birini istiyormuş) .Ama baloncı,uya verecek parası da yokmuş.Bu arada baloncunun elinden balonlar bir anda kurtuluvermiş ve havalanan balonlar ağacın dallarına takılıp kalmış.

Baloncu ne yapacağına düşünürken çocuk demiş ki:, baloncu amaca balonlarını ağaçtan kurtarırsam birini bana verir misin .

Baloncu; tamam anlaştık demiş.Kurtar biri senin.

çocuk ağaca çıkmış ver balonlara zar zor bayağı bir uğraştıktan sonra ulaşmış.Ulaşmış ulaşmasına ama bir balon diğerlerin ayrılıp ulaşılması daha zor bir yere takılmış .Çocuk onu alamamış ve diğer balonlarla ağaçtan inmiş.Balocu balonlarını almış ve yürümeye başlamış.Çocuk:- amca amaca hani söz vermiştin bana bir balon vertecektin demiş

baloncu:ağacı göstererk senin balonun orda demiş

Çocuk baloncununarkasında bakarken şunları söylemiş:-olsun ağaçta da olsa artık bir balonum var.

bu hikaye beni çok etkeilemişti.umarım sizin de hoşunuza gitmiştir.Bir de inşallah başlıkla hikayenin ne alakası var demiyorsunuzdur.bu hikaye o beni sevmese de artık benim de bir sevdiğim var diyenlere ve sevenlere

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ÇOK GÜZEL BİR HİKAYEYMİŞ TEŞEKKÜRLER....

KONUYA GELİNCE GALİBA HAYIR SEVMEZDİM KARŞILIKSIZ.

"George Sand

Sevilmeden sevmek, diyor, insanın sigarasını sönük bir sigaradan yakmaya çalışmasına benzer...

Ah keşke öyle olsaydı. Alt tarafı bir kibrit alır, yakardın sigaranı. Sevilmeden sevmek, sönmüş bir sigaradan sigara yakmaya değil, olsa olsa gazı bitmiş çakmakla ısınmak için uğraşmaya benzer. Arada bir çakan bir kıvılcımla, titreye titreye sümüğünü çeker durursun.”

Çetin ALTAN

KESİNLİKLE KATILIYORUM..

SEVGİLER.... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

sevilmeden sevme olayını lise dönemimde yaşamıştım,acı çektim ama beni şair yapmıştı,yaratıcı tüm yönlerim ortaya çıkmıştı...sonra atlattık tabi...

bazıları böle platonik bi şeyler yaşar,sonra bi gün gelir arkasından aman değmezmiş der...bunu çok yanlış buluyorum...

bugünse artık sevilmeden sevmek olayına çok uzağım...tüm kalkanlarım üzerimde acıya karşı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

pek tabiyki her insan sevilmeden sevebilir. mutlaka herkesin bu tarz tecrübeleri olmuştur ve bence olmasıda gerekir. bu tarz şeyler insanların olaya farklı bakmasını ve olgunlaşmasını sağlar. acı verdiği doğrudur ama zararın neresinden dönersen kardır deyimi bu konuya tam oturuyor. ilerki dönemlerde yapılacak olan sağlam bir evliliğe bu tarz tecrübelerin çok büyük faydası olduğunu düşünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

bende sevemeyenlerdenim...

sözlendim, beni dünyalar kadar seviliyor ama ben sevemiyorummmm

ona bunu acikladim SOK oldu...

herseyi zamana biraktik... dedigi suydu: SEVILMEDEN SEVMEK VARYA O DAHA BETER dedi :(

elimde degil... gönül bu ne deceksin.... karsima onun kadar seven cikar mi onuda bilmiyorum

bu konuda ayni durumda olanlar paylassin lütfen....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bende sevemeyenlerdenim...

sözlendim, beni dünyalar kadar seviliyor ama ben sevemiyorummmm

ona bunu acikladim SOK oldu...

herseyi zamana biraktik... dedigi suydu: SEVILMEDEN SEVMEK VARYA O DAHA BETER dedi :(

elimde degil... gönül bu ne deceksin.... karsima onun kadar seven cikar mi onuda bilmiyorum

bu konuda ayni durumda olanlar paylassin lütfen....

Siz siz olun öle bir evliliğe girmeyin bence.

Kimsenin de tesirinde kalmayın.(aile büyükleri derler,aman canım sevmekte neymiş,biz sevdikte mi evlendik vs.)

Karşınızda ki sizi ne kadar severse sevsin,sizin kalbinizde sevgi yoksa o birliktelik mutluluk olmaz.

Siz ona kendinizi sevmeye sevmeye vererek onu mutlu edeceğinizi mi sanıyorsunuz tam aksine

hayat boyu size görünürde sahip olupta aslında gerçekte hiç sahip olmamanın acısını yaşayacak.

Bayanmısınız bilmiyorum ama,

YA SİZE NOLACAK;en basiti mutfağa girip yemek yapacaksınız...

çorba bile, aşkla pişirirseniz lezzetli olur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

küçük bir çocuk sokaktan geçen baloncuya gözlerini dikmiş öylece ona bakıyormuş.İçinden ne olsa şu balonların biri benim olsa diyormuş(hepsi değil sadece birini istiyormuş) .Ama baloncı,uya verecek parası da yokmuş.Bu arada baloncunun elinden balonlar bir anda kurtuluvermiş ve havalanan balonlar ağacın dallarına takılıp kalmış.

Baloncu ne yapacağına düşünürken çocuk demiş ki:, baloncu amaca balonlarını ağaçtan kurtarırsam birini bana verir misin .

çocuk ağaca çıkmış ver balonlara zar zor bayağı bir uğraştıktan sonra ulaşmış.Ulaşmış ulaşmasına ama bir balon diğerlerin ayrılıp ulaşılması daha zor bir yere takılmış .Çocuk onu alamamış ve diğer balonlarla ağaçtan inmiş.Balocu balonlarını almış ve yürümeye başlamış.Çocuk:- amca amaca hani söz vermiştin bana bir balon vertecektin demiş

Çocuk baloncununarkasında bakarken şunları söylemiş:-olsun ağaçta da olsa artık bir balonum var.

bu hikaye beni çok etkeilemişti.umarım sizin de hoşunuza gitmiştir.Bir de inşallah başlıkla hikayenin ne alakası var demiyorsunuzdur.bu hikaye o beni sevmese de artık benim de bir sevdiğim var diyenlere ve sevenlere

O çocuğun yerinde olsam baloncuyu napardım bilmiyorum :devil:

Ama bildiğim bişey varsa o da;ayağımı kırma pahasına o ağaca bi şekilde tırmanırdım :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilmiyorummmmm...

o diyor seni herseye ragmen kabulum diyor..

aile fertleri haberdar degil... herkesin onayladigi bir durum

yani benimkisi ciddi ciddi.. hafife alinacak durum degi,

geceleri cokagladigim oldu

evet hic bir hayalim yok, kalmadi..

evet bayanim. yarali bi bayan.

onu acikladim ki, belki vazgecer...

o benimle ilgilendikce ben ilgilenmek istemiyorum

RADYO ssizde paylasabilirsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:w00t::laughing: yanlış okumadım dimi radyo mu demiş :laughing:

:stuart:

Yazık dertli napsın frozen. üzüntüden ne yazdığının farkında değil eminim :sweatingbullets:

Aslında bana uydu ha! her telden çalıyorum bütün gün bende :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aman sizde anlayin isteeee ha RADYA ha RADYO

zaten sinir damarlarim sisti...

ALLAH benim yasadigim duyguyu kimseye vermesin!!!

düsmanima bile...

cikmazlardayimmmm :(

sizler ne düsünüyorsunuz?

ama radya cok sagol. demistin ya: sanki o mutlumu edeceginizi saniyorsunuz.

herseyinle kabulum dedi bende: sanki sen mutlumusun, ben mutsuz sen mutsuz....

offfffffff

( bu arada durmadan link yolluyorsunuz acikmiyor)!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

düsmanima bile...

offfffffff

Ha RADYA ha RADYO hıı :huh::blink::ayakvur:

Bak arada aslında çok fark var RADYA RADYONUN açma-kapama düğmesi olmayan versiyonu :stuart:

Valla ben çok üzüldüm sizin namınıza hadi senin seçme şansın var yok dersin biter gider.

Ama o da garibim napsın sevmiş bi kere seni,tek taraflı aşk çok zor bişey(Allah düşmanıma bile vermesin :pinch: )

Ne linki yollamışız :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Balon hikayesi cok guzelmis gercekten, ama ben o cocugun yerinde olsam sevinemezdim acikcasi, hikaye bize cogu kisinin yapamaycagi birseyi anlatiyor. Aska gelince evet bi insan sevilmeden de sevebilir belki de yasanmis en buyuk sevdalar bu sebeptendir. Hatta adi da kara sevdadir :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

düsmanima bile...

offfffffff

Durumunuzu anliyorum ve bence sizin durumunuz sozlunuzun durumu kadar da zor cunku sizinki bir sucluluk hissi iceriyor (ve hatta azicik acima duygusu bile icerebilir). Bayanlarda duyulmamis bir durum da degil, cunku genelde erkegin istegiyle olay basliyor zaten (tamam her zaman degil, ama genelde baslangic boyledir).

Evli bir bayan olarak, esimi cok seven ama "hakiki ask"a da coook zor inanan ve kabullenen bir bayan olarak, bence siz kafanizi fazla kurcalamayin. Asil olay ne bence biliyormusun? "Ask"i cok fazla idealize etmek, "ask"a beklenti yuklemek. Benim zamanca anladigim sey, ask o kadar guzelmis ki, hem eskiden varsaydigim bir cok kaliba uymuyor, hem de beklenmedik sekilde her kalibi asiyor. Iki insanin birbirini tamamen bilebilmeleri, anlamayabilmeleri, ve tum anlamiyla birlikte olabilmeleri ne kadar guzel bir sey anlatamam. Zamanla da derinlesen birsey.

Bu cocuk seni soylediklerine ragmen seviyor ve istiyor ise, ve istemekte direnecek ise, bence sen birazcik zamana birak olayi. Dusunme ki baska mucizevi biri cikacak da, onu kacirmis olacaksin da, bilmem ne bilmem ne. O kisi ciksa bile, onu anlayip kabul edecegin nasil belli? Belki onun da "hakiki ask"in olduguna inanmazsin? Belki de hakikaten bu sozlundur o kisi, ama sadece sen kendini bazi kaliplari asmaya hazirlaman lazim?

Sunu da bil ki, seni bu kadar seven biri olduguna cok sanslisin. Ne kadar guzel, iyi, akilli olursan ol, birisi seni sevdigi icin sanslisin. Onun seni sevmesine izin verirsen, belki de kafandaki luzumsuz dusunceler birazcik bosalir, mutlu olursun, onu da zamanla cok mutlu edersin...

Sadece sunu bir an dusun: Birisi senin icinde sonsuz, degismeyen bir guzellik gormus. Buna inan. Inanmakta zorluk cekiyorsan da, bunu sozlunle konus. Zaten konusmussun duygularini, ama onu incitmeye calisarak degil de sadece es olmadan once su arkadastan-arkadasa zamani degerlendirerek duygularini paylasmaya devam et, kotu de iyi de olsa da. Ona simdilik bir arkadas olarak bak, ve en iyi arkadasina nasil anlatirsan ruhsal durumunu, ona da o sekilde anlatmaya devam et. Herhalde iyi bir cocuktur ki o konuda herhangi bir sorun belirtmedin. Bu zaman surecinde ruhsal durumunuzu birbirinizle paylastiginiz halde, nisan, nikah zamani geldiginde kararli sekilde devam edersiniz. Ya olur da cocuk kaldiramaz durumu, senin de simdi dusunduklerin gerceklesir. Ya da, gorursun cocuk seni daha da iyi tanimasina ragmen seviyor ve istiyor, sen de onu daha iyi anlamis olursun, inanmis olursun, belki de belki sevmis bile olabilirsin, kim bilir?

Herhangi bir ihtimalde sana bol sanslar ablacigim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Sevilmeden sevmek insani cok yorar...

Ve en sonunda sevilmeyen kisi pes eder, onu seven baska birine gider. Onun icinde en iyisi budur....

Hayatini onu sevmeyen birine adiyacak degil di'mi???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.