Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Iraklı Çocuğun Çizdikleri

marti_name

Önerilen İletiler

Evrensel Gazetesinde gördüğüm bi haberdi bu...sanırım büyütmeyi beceremedim taradıkdan sonra o yüzden resimde yazan yazıyı size aynen aktarıyorum:

Irak'ta 417 okul saldırıya uğradı ve bu binlerce öğrencinin eğitiminin engelledi.Eğitim Bakanlığının raporuna göre Anbar,Diyala ve Babil en çok hedef olan bölgeler.Tehlikenin fazla olduğu yerde anne babalar çocuklarını evden çıkarmamayı tercih ediyor!Iraklı çocuklar modern savaş araçlarının hergün eğitim almak için gittikleri okullarını yıkışını izliyor!Bu çocuğun resim dersinde çizdikleri:

fgdfg6kp.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Madde 26-1-1. Herkes, eğitim hakkına sahiptir. Eğitim, en azından ilk ve temel eğitim aşamasında parasızdır. İlköğretim zorunludur. Teknik ve mesleksel eğitim herkese açıktır. Yüksek öğretim yeteneğe göre herkese eşit olarak sağlanır.
  • Madde 26-1-2. Eğitim insan kişiliğini tam geliştirmeye ve insan haklarına temel özgürlüklere saygıyı güçlendirmeye yönelik olmalıdır. Eğitim, tüm uluslar, ırklar ve dinsel gruplar arasında anlayış, hoşgörü ve dostluğu özendirmeli ve Birleşmiş Milletlerin barışı koruma yolundaki etkinliklerini daha da geliştirmelidir.

insan hakları evrensel bidirgesinden 2 madde

insan hakları ile ilgili ilk önemli belge olan 'Bağımsızlık Bildirgesi'ni yayımlayan Amerika'nın yaptıkları...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Amerika'ya kucak açıp özgürlük getireceğini sanan bir milletin hazin sonunu çok iyi yansıtmış bi resim.

sevgili real_soldier anlatamadım sanırım herşeyi bir yana bırak çocuğun çizdiklerine bak...ıraklı halkı yada amerikan askerleri diil konu.bi çocuk ceset çizer mi yaaa :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrensel Gazetesinde gördüğüm bi haberdi bu...sanırım büyütmeyi beceremedim taradıkdan sonra o yüzden resimde yazan yazıyı size aynen aktarıyorum:

Irak'ta 417 okul saldırıya uğradı ve bu binlerce öğrencinin eğitiminin engelledi.Eğitim Bakanlığının raporuna göre Anbar,Diyala ve Babil en çok hedef olan bölgeler.Tehlikenin fazla olduğu yerde anne babalar çocuklarını evden çıkarmamayı tercih ediyor!Iraklı çocuklar modern savaş araçlarının hergün eğitim almak için gittikleri okullarını yıkışını izliyor!Bu çocuğun resim dersinde çizdikleri:

fgdfg6kp.jpg

O minicik ellerden çıkan resmin bu olması...

Bilmiyorum ne söylense az...

Acaba herşeyden önce birer insan olarak bu olayları görünce kaçımızın iştahı kaçıyor , yemek yemiyor ... gülemiyor ... günlerce uykularmız kaçıyor??Kaçımız O masum kardeşlerimiz için el açıp dua ediyoruz nemli seccadelerimizde...Ve kaçımız onlara olabildigimizce destek veriyoruz canı gönülden acaba???

bunlar da filistin'de kimliği bilinmeyen bir ressamın, duvarlara çizdiği umutlar

116if5hq.png

127ce6ty.png

1118eg8mi.png

1227ug5gr.png

11115he7ry.png

yorum yapmak çok zor...

dualarımızdan gayrı söz söylemek de...

Umutlar artık hayatları değil kandan , savaştan , ruhsuzluktan geçilmeyen bir ülkenin duvarlarını süsler olmuş...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Amerika mı hadi ordan ya!!!!

Problem Amerikan uşaklığı yapan İslam ülkeleri...

Problem Amerikanın kucağında oturan ve ekmeğini yiyen onların her türlü yasadışı davranışlarına paravan olan İslami kuruluşlar ve onların yandaşları...

Filistin, Irak, Afganistan bunların bugün bu durumda olmasının ana nedeni İslam ülkelerinin kendisidir...

Hala öldürülen bu çocukların neden öldüğünü kafanızı biraz kaldırınca anlayacağınıza eminim...

Bir sayfada okumuştum...

Dilerim öldürdükleri çocukların kanında onlarda boğularlar demişti birisi ama hatırlamıyorum...

Amerika benim en büyük düşmanımdır ama Suudiler ve Amerikanın kucağında oturan Fetullah ta onun kadar tehlikelidir..... CİA=FETULLAH - FETULLAH=CİA

Bakın gene kimler öldü bunlar yüzünden dün:

Şimdi ne olacak genemi ağlayacak Amerikayı suçlayacaksınız genemi üç maymunu oynayacaksınız....

Hala Amerikan uşaklarınımı savunacaksınız... Hala Fetullah Fetullah mı diyeceksiniz...

Öldürün efendiler destekleyin efendiler dilerim bir gün o kanda sizde boğulursunuz...

gözlerimizi kapasak da artık kanın kokusu burnumuzu kesmeye başladı. Fetullah Gülen'i (kendisini iyi tanımıyorum) destekleyenler de en az onu kötüleyenler kadar üzülüyorlar bu olanlara. olayı yine şuculuk, buculuğa çevirmek doğru değil. kardeşlerimiz ölüyor, katlediliyor. bize birlik gerek, hiç değilse dualarda...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okurken çok duygulandığım bir şiir...Sizlerle paylaşmak istedim...

Savaşın çocukları

sevilesi yanakların

ne soğuktan..ne de sıcaktan

al al olmuş senin

vahşetten…

bilirim utançtan..

felluce nin çocukları ağlıyor

kan..gözyaşı..ölüm korkularından,

bubi tuzaklarından..

sevilesi küçük bedenin,

sevilesi isteklerin,

oyuncak bebeklerin…bir evin nerede..

tut elimi nerede ailen senin..

çocuk tut elimi seninleyim

kaybetmedin anneni

kaybetmedin şimdi

ben geldim..sesine koştum

sindiremez sevgimi sana

ne bir silah

ne de bir bomba

keskin nişancılar da..

bir ıraklı çocuk ta benim

tek dişi kalmış canavar düşmanın

tutmam elini..

bombalar yağarken sevinemem

şeker.. çikolata yiyemem ben

yemişsem eğer çocukluğuma verin.

diri diri vuruldum ben

yakıldım..yıkıldım..çırılçıplak edildim

Afganistan..filistin…ırak çoçukları

çocuk yüzlerine bakın

çocuk olmak suç onların

haçı yok boyunlarının

gülsündü yüzü haçı olanların

eritre de..somali de..çeçenistan da

Filistin de..afganistan da olanlar ne ise

Irak ta çocuklara yaşatılan aynı..

ve

işgalin bitmez karası iğfaller

babasını göremeyen çocuklar..

çocuklarına doyamayan anneler..

bir felluce fotoğrafı..

ıraklı bir çocuk resimde

sevilesi yanakları..ne soğuktan

ne de sıcaktan al al

bilirim utancından…kimsenin yaşamadığı korkulardan…

*Alıntı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Erdoğan bir noktada hem fikirim seninle evet bu olaylardan tüm islam ülkeleri gibi bizde bizim ülkemizde sorumlu çünkü birlik yok,çünkü bütün ülkeler sadece islam ülkeleri değil tüm dünya ülke yöneticileri kendi siyasi çıkarlarını düşündüklerinden bu olaylara sessiz kalıyorlar artık amaçlar öyle safhalara ulaşmış ki kendi halkını öldüren insanları dost ilan ediyorlar özellikle Irak'ta yaşanan tecavüzlere Barzaninin bir yorumunu okumuştum o dönem bir gazeteden "bu tip olaylar her savaşta olur büyütülmemesi lazım" diyordu,üstelik adı geçen halkı benim halkım diye sahiplenmiş bir kişi bunları söylerse gerisini siz düşünün artık....

Kendi şahsi çıkarları gözlerini öyle kör etmiş ki bu insanların yapılan herşeyi normal görüyorlar.

Fakat tüm bu olayları gelip gelip Fethullah Gülen'e dayandırmanıza açıkcası bir anlam veremiyorum sanki dünyada ki tüm terör olaylarının Fethullah Gülen'in suçuymuş gibi göstermeye çalışmanız bana göre mantık dışı çünkü Türkiye Cumhurriyeti Devletinin mahkemeleri sizinde bildiğiniz gibi kendisine isnad edilen tüm suçlardan Fethullah Gülen'i suçsuz bulup beraatine karar verdi,bu konu üzerinde bence son mahkeme tarafından söylendi.Ha varsa yaptığı şeyler onlarda zamanla meydana çıkar içiniz rahat olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

!Iraklı çocuklar modern savaş araçlarının hergün eğitim almak için gittikleri okullarını yıkışını izliyor!Bu çocuğun resim dersinde çizdikleri

bu çocuklar büyüyecekler

işgal ve acılarını onların bilincinden katiller asla silemeyecekler

ve onlarda işgale karşı minik yüreklerindeki vatan sevgisini

onları vatansızlaştırma çalışanlara inat her gün büyütecekler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu siyaset adına;bunun yararına...

Suçlu odur;katil zanlısı şudur...

Bu resmi doğuran belki de sadece böyle aşırı konuşmalara ve suçlamalara gidip çözüm üretmeye geldi mi tıkananlardır...

Bu resmi görüp üstüne en tehlikeli dil gücünü kullanıp kendi ideolojisine yarar sağlamak isteyendir belki de diğer resimleri de ortaya çıkaran...

Allah huzur versin hepimize...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fgdfg6kp.jpg

İnsan düşünüyorda büyüyünce böyle bir psikolojide nasıl kurtulacaklar....o kadar silah, tank,okulunun yıkılması..vs gözü önünde olması nasıl insanı saglam bırakır ya insanın içini yanıyor ama insanın elinde birşey gelmiyor üzülmekten başka.....

Rabbim inş..en yakın zamanda huzurlu,mutlu ,çocukların rahatca okularına gitesini,rahatca oynamasını... nasip eder elbete bir gün sona erecek bular dilerim ki bu son erken gelir....

Ve dünyada bunlar dönerken herkes ne yapıyor hayattından herseye rağman şikayatci oluyor....

Ki burda bir çok kişi bunları normal görüp ''nasıl olsa ucu bana dokunmuyor ''deyip kenara çekiliyor.orda suan sizde olabilirdiniz...veya çocuğunuzda o acıları, o psikolojide olabilirdi....

Rabbim yar ve yardımcıları olsun.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında güzel bir tarafı göz önüne çıkarmışsın ali0_1,

Çözüm bu çocukların niye öldüğünü anlamaktır....

Çözüm bu çocukların ölmesine göz yumanları bulmaktır...

Çözüm bu çocukların üzerinden burada hiç bir şey olmamış gibi timsah gözyaşları dökenleri uyarndırmaktır...

Filistinli, afganlı, ıraklı çocuklar ölürken amerikada en büyük katilin yurdunda yaşamak ve nimetlerinden yararlanmaktır...

Doğruları duymak acı olsada duymak gerekiyor......

Ortada böyle bir durumvarsa herkesin suçta payı vardır...

Şu yaptı bu yaptılarla olmaz...

Tarihin derinliklerinden bu yana şiddet var;acı var...

Önemli olan bunları kontrol altına el veriğince alabilmek...

Suçlu Amerika ve işbirlikçileridir diyerek geçiştirmiş oluruz...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler Şevval...

Katılıyorum bu söylediklerine...

Ayrıca bir kaç şey daha eklemek istiyorum...

Benim sorunum hedef saptıranlarla...

Geliyorlar burada bu çocuklar üzerine oyun oynuyorlar...

Bir tanesi demiştiki.... Çocuklar üzerine siyaset yapmayın...

Ah ah o çocukların o kapitalist siyaset adına öldürildüğünü anlamayan arkadaşım burada timsah gözyaşları döküyor sonrada siyeset yapmayın diyor...

Tarafı olduğu düşünce bu kana ortak olmuş gidiyor hala burada çocukların ölümü üzerine siyaset yapmayın diyor...

İşte bizi bu çifte standartlar öldürecek şevval...

Tabi bunlar senin için değildi şevval katıldığım yazına biraz daha bir şeyler ekleyeyim dedim...

Dertleştim seninle yani...

bu dertlerin çözümü

emperyalizme ve savaşlarına ve işgaline karşı anti_emperyalist güçlere destek vermekten geçer

işgal altında geçen üç yıl ve bunca zaman vahşice yağmalanan insan onuru,sefalet,işkence tüm

acımasızlığıyla sürüyor

yüzbinlerce insan işgale karşı direndikleri için barbarca öldürüldü

kadın,çocuk,yaşlı demeden kimyasal silahlarla kan kusturmaya devam ediyorlar

özgürleştirme yalanlarına karşı tüm dünya ülkelerinde dalga dalga yayılan

savaş ve işgal karşıtlığını bizde sahiplenmeliyiz

Türkiye'ninde içinde bulunduğu askeri anlaşmalar neye ve kime hizmet edecek

yeni felluceler istemiyoruz !

savaş istemiyoruz !

bu insanlık suçunun son bulmasını istiyoruz !

Emperyalizm ve işbirlikçileri Irak'ta direnişle yenilecekler...

KATIL ABD ORTADOĞU’DAN DEFOL.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.