Jump to content

Recommended Posts


Korse çeşitleri ve kullanımı

   Korse; kusursuz bir görünüm için evet oyu kullanmayı seçmektir korse tercihi. Tarih boyunca kadınlar sırf daha ince görünebilmek için korse kullanmışlardır. Asırlar önce bile bir çiçek kadar narin ve göz alıcı görünmek kadınların olmazsa olmazlarındandı. O nedenle bu özel giysinin centilmenliğinden hiç biri mahrum kalmak istememiştir. Esas kıyafetin altına giyildiği için, iç giyim hükmünde olmasına rağmen, diğer iç giyim türlerinin aksine süs ve aksesuardan uzak sade dikimli, esnek bir giysidir. Kapanmayan fermuar ve birbirine yetişmeyen ilik – düğme ikilisi ne kadar can sıkıcıdır.


   Genç kadınların kilo vermeyi kesin bir şekilde akıllarına koyduğu için, 1-2 beden küçük aldıkları kıyafete sığmaya çalıştıkları özel bir günlerinde, acil servis bölümüne alınan korse, aranan taze kan konumuna girip meseleyi halleder. Forma girmek güzeldir ama zaman alıcıdır. Bütün gözleri üzerinde hissetmek ise vazgeçilmezdir.

 
   Her ne kadar son yıllarda "mutluluğun bedeni yok" sloganıyla kadınlara görünümleriyle barışık olmaları, kıyafetlerini özgür ve takıntısız giymeleri telkininde bulunulsa da aynaya baktığında, kendini iki beden daha ince görüp harika hissetmenin cezp ediciliğine hiç bir kadın karşı koyamamıştır. Çünkü günümüzde fiziksel görünüm, herkes için ama özellikle kadınlar için çok daha önemlidir. Fizik durumunuzu iyi tutmak, güzel, dinç görünmek, ince olmak artık her insanın ortak paydası oldu.


   Bedeniniz ne kadar küçük, ne kadar ince ve alımlıysanız o kadar iyi bir izlenim bıraktığınızı düşünüyorsunuz ve o denli özgüvenli oluyorsunuz. Korsenin yalnızca ince göstermek değil incelmeyi ve sıkı bir vücuda sahip olmayı garantileyen pek çok modeli piyasada mevcuttur.
 
Parafinli korse

   Özellikle hedef aldığı kitle masa başı çalışanlar ve bölgesel yağlanmadan şikayetçi olanlar olan parafinli korse, içeriğindeki parafin sayesinde yağ kütlelerine doğrudan temas edip, yaptığı masaj sayesinde olumlu sonuçlar vermektedir. Kadınlarda kalça, karın ve basendeki selülitleri, erkeklerde ise mide ve bel hizasındaki yağlanmaları gidermede etkilidir.

Yüksek belli zayıflatıcı ve selülit giderici korse


   Göğüs altından başlayıp dizden bir karış yukarda biten bu korse, kan dolaşımını hızlandırıp yağ hücrelerini eriterek, doğrudan selülitleri yok etme amaçlıdır.

İnceltici ve sıkılaştırıcı korse


   Kadınlar için uzun tayt erkekler için ise kısa tayt formunda hazırlanan bu korse çeşitleri, sıkılaştırma ve içeriğindeki özel mikrokapsüller sayesinde, bir aydan daha kısa bir zamanda incelmeyi garantilemektedir. sıkılaştırıcı korse modellerid giyildiği anda fazlalıkları toparlar ve şekilli bir görünüm sağlar.

Çıtçıtlı bel sıkılaştırıcı korse


   Normal çıtçıtlı bady görünümünde, kolayca giyilip çıkartılan ve elbise altından belli olmayan dikişsiz bir sıkılaştırıcı korse modelleridir. Her yaştan bayanın, her çeşit kıyafetle rahatça kullanabileceği bir modeldir.

Mideli slip bayan korse


   Mide bölgesinde şişkinliği olanlar ve hamile bayanlar yönelik tasarlanmış bir korsedir. Toparlanmaya yardımcıdır ve basınç yaparak zayıflatır. Slip şeklinde olması sebebiyle en kullanışlı korsedir.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.
Примечание: Ваше сообщение будет проверено модератором перед отправкой.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.