Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kemalizm "eskimismidir","Türkiye`nin kalkinmasi öünde engelmidir "?

KEMAL´iN ASKERi

Önerilen İletiler

Arkadaslar,

Bu iddia Cumhuriyetmizin kurucusu,önderimiz hakkinda müstakbel(!) dayaticilarimiz(!) AB nin Türkiye sorumlulari(!)-tarafindan ortaya atilmakta ve daha da ileri giderek duvarlardan önderimizin resimlerinin dahi indirilerek zahiren,göz baglantisiyla dahi onun gündemde kalmasina tahammül edemeyen yeni sevr dayaticilari ve yerli isbirlikcileri tarafindan ortaya atilmaktadir:

Simdi bizbize yiz,bu iddia sizce ne kadar dogrudur ?

Esenlikler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunu ortaya atanlar Kemalizm'i hiç bir zaman yeni görmedikiler ki simdi eskimiş desinler...

Ki bunu söylemeye hakları yok böyle düşünenler böyle inananlar zaten kemalizme inanmasınlar güvenmesinler çünkü o örümcek beyinleriyle böyle birseye layık değildir...

Kemalizmin eskidi konusuna gelince kemalizm hiç bir zaman eskimez değişmez...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kemalizmin temeli "inkılapçılık" iken eskimesi nasıl bir mantığa sığdırılır ki...

türkiyenin kalkınmasındaki engel Atattürk iLKE VE iNKILAPlarını kendi çıkarları doğrultusunda kalbura çeviren mevcut yönetimdir.

diğer taraftan sosyal domokrat zihniyetin yaptığı gibi Kemalizm sloganları atmak yada kemalizmi bir gruba mal etmek de gaflettir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar,

Bu iddia Cumhuriyetmizin kurucusu,önderimiz hakkinda müstakbel(!) dayaticilarimiz(!) AB nin Türkiye sorumlulari(!)-tarafindan ortaya atilmakta ve daha da ileri giderek duvarlardan önderimizin resimlerinin dahi indirilerek zahiren,göz baglantisiyla dahi onun gündemde kalmasina tahammül edemeyen yeni sevr dayaticilari ve yerli isbirlikcileri tarafindan ortaya atilmaktadir:

Esenlikler.

Bu iddianın hiç bir doğruluk payı yoktur.AB'nin istediği şekilde Türk Ulusunu sömürebilmesi için;önünde çok büyük engel olarak duran Atatürk İlke ve İnkılaplarının kötülenmesi ve tu - kaka tabiriyle Türk Halkı üzerinde tahrik unsura yaratarak gizli bir psikolojik çalışma yapmaktadırlar.

AB'nin savunucuları bunu bilmelerine rağmen,dayatmalara göz yummaktadırlar.Niçin? İktidar bu kadar çok, AB'nin Türkiye'yi içine alması için savaş veriyor?

Çünkü AB(şayet bizi alırlarsa,biraz zor)'nin ana yasası iktidara hareket serbestisi getirecek te ondan.

selamlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KEMALİZM eskimez.Yanlız şu var :Ulu Önderimiz bizlere dünya görüşlerini, düşüncelerini miras bırakırken bizlere güveni sonsuzdu..bundan eminim.Çünkü O her zaman ulusuna yürekten inanmıştır ve güvenmiştir.Nitekim bunu Amasya'da halkın içinde dolaşırken söylediği şu sözlerdende anlıyoruz.

"Ben 1919 yılı Mayıs ayı içinde Samsun' a çıktığım gün, elimde maddi hiçbir kuvvet yoktu.Yalnız Büyük Türk Milletinin soyluluğundan gelen ve benim vicdanımı dolduran yüksek manevi bir kuvvet vardı.İşte ben bu ulusal kuvvete, bu Türk Milletine güvenerek işe başladım."

Bizler şimdi üzerimize düşen görevi yerine getiriyor muyuz? Bizler Kemailizmin anlamını tam olarak biliyor muyuz?Eğer onu gereği gibi tanısaydık, Kemalizim gibi kurtarıcı, ilerici, birleştirici ve yüceltici bir ilke dururken, değişik idiolojik kamplara bölünürmüydük?

Kemalizm eskimez arkadaşlar.Eskimiyor sadece unutturulmaya çalışılıyor !

"KEMALİST YOL AKLIN YOLUDUR" :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar,

Esenlikler.

Ben bu senin dediklerini hiç görmedim dostum. Halkın bunlarla ilgili bir sorunu da yok. Mesele Atatürk, yavuz Selim, hitler ya da w. buş falan değil mesele halkın boğazına giren lokma sayısı.

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

belki başlıkla çokta alakalı değil bu ama yinede kemalizmi anlatan bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedim.şunuda söyleyeyimki şu günlerce laikliği ve Kamalizmi eskitmeye çalışan gerici kafalar var ama Bizler Mustafa Kemal'in çocukları olarak Kemalizmi asla eskitmeyeceğiz.bu ülkeyi eskimeye bırakmayacağız.

KEMALİZM İDDİA EDİLDİĞİ VE PASLAŞILDIĞI ÜZERE BİR SOSYALİZM OLMASA DA BİR KAPİTALİZM VEYA BİR LİBERALİZM HİÇ DEĞİLDİR....

KEMALİZM EMPERYALİZME AÇIK VE NET BİR ŞEKİLDE KARŞI DURUR... ONU YIPRATMAYA ÇALIŞANLAR VE DEJENERE ETMEYE ÇALIŞANLAR HEP KAPİTALİSTLER VE LİBERALLER OLMUŞTUR... SANILDIĞI GİBİ VEYA İDDİA EDİLDİĞİ, YAKIŞTIRILDIĞI GİBİ SOSYALİZM KEMALİZMİ YIPRATMADIĞI GİBİ DESTEKLEMİŞ VE KENDİ AMAÇLARINA KARDEŞ EDİNMİŞTİR...

YILLARCA BU GERÇEK SALDIRGAN KAPİTALİST VE LİBERALLER TARAFINDAN MENŞEİ VE SATIN ALDIKLARI İNSANLAR TARAFINDAN KAMUFLE EDİLMİŞ; BU KARDEŞLİK VE BENZERLİKLERİN ÜZERİ ÖRTÜLMÜŞ, ÖRTÜLMEKLE KALMAMIŞ TARİH BİLİMİ KULLANILARAK BİRBİRLERİNE DÜŞMAN EDİLMİŞLERDİR...

BİZİM TARİHTEKİ ÇARLIK RUSYASI İLE ANLAŞMAZLIKLARIMIZLA DEVRİM SONRASI RUSYASI ARASINDAKİ ANLAŞMAZLIKLARIMIZ ARASINDA BENZERLİKLERİ ANCAK VE ANCAK KAPİTALİZM VE LİBERALİZM BULABİLİRDİ VE BULDULAR DA....

HEM DE EN ALÇAK, BELDEN AŞAĞI VURUŞLARLA YAPTILAR BU İŞİ...

NEYMİŞ BUNLAR DİNSİZ, BUNLAR SİZİN KARDEŞLERİNİZİ EZİYORLAR, BUNLAR SİZDEN TOPRAK İSTİYORLAR, BUNLAR VAR YA BUNLAR...

AMA DÜNYANIN DENGESİ BOZULUP DÜNYADA TEK KALINCA ASIL VAMPİRİ İNSANIMIZ GÖRMEYE BAŞLADI...

ŞİMDİ SİZE SORARIM...

BU VAMPİRLE GEÇMİŞTE NASIL MÜCADELE ETMELİYDİ SOSYALİZM?

SENİN ARKA BAHÇENDEKİ ÇOCUK KEMALİZMDEN UZAKLAŞMIŞ VE VAMPİRCİK HAYALLERİ İLE AVUTULURKEN SOSYALİZM NE YAPMALIYDI?

KEMALİZMİ KEMAL'İN ÇOCUKLARINA HATIRLATMAK İÇİN VAMPİRLERİN COLA FABRİKALARININ YANINA SÜMERBANK'I, EREĞLİ'Yİ, İSKENDERUN'U YAPMANA RAĞMEN UYANMIYORSA KARDEŞİN NE YAPARSIN?

BİR ELÇİN BİR DANIŞMANIN YILLARDIR (YİRMİ YILI GEÇTİ HERHALDE) "SİZİ AB'YE ALMAZLAR GELİN GÜCÜMÜZÜ BİRLEŞTİRELİM BİZ BURADA KENDİMİZE BİR PAZAR YARATALIM BU BİZE YETER DE ARTAR BİLE" DERKEN ALINMAYACAĞINI BİLE BİLE GİDİP AB KAPILARINDA ONURSUZCA SABAHLAYAN KARDEŞİN VARSA NE YAPARSIN?

BANA DİN DÜŞMANI DİYORLAR, KEMALİSTLERDEN FARKIM NE BENİM? DİN İŞLERİNİ DEVLET İŞİNE HİÇ KARIŞTIRMAMIŞIM... ÜSTELİK IRAK'TA, AFGANİSTAN'DA, ENDONEZYA'DA, FİLİPİNLERDE, CEZAYİR'DE BEN Mİ ÖDÜRDÜM O KADAR MÜSLÜMANI? BEN Mİ İLAN ETTİM HAÇLI SEFERİ?

BİZE VAMPİRLER VE İÇİMİZDEKİ İŞBİRLİKÇİ SATILMIŞLARI TARAFINDAN DÜŞMAN OLARAK TANITILAN KARDEŞİNİZİ BARİ ONLAR BİZİ HALA ANLAMAYA ÇALIŞIRKEN ANLAMAYA ÇALIŞIN....

ONLAR DELİ PEDRO'NUN, ÇAR NİKOLA'NIN DEĞİL AÇLIĞIN SEFALETİN VE ONURUN ÇOCUKLARI....

BİZLER DE DEVŞİRİLMİŞ OSMANOĞULLARININ DEĞİL MUSTAFA KEMAL'İN ÇOCUKLARIYIZ....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kemalizm'e, arkadaşın da dediği gibi Avrupa tarafından şüpheyle bakıldı zaman zaman. Bunu açıkça söyleme cüretini de gösterdiler. net bi şekilde hatırlıyorum. kemalizm, Türkiye cumhuriyeti'nin varlığı ve modernliği için en ideal ideolojidir. esnek yapıdadır. tamamen tek bi sisteme sadık kalmadığı gibi, gerektiği zaman devletçi, gerektiği zaman da kapitalis sistemi uygun görmektedir. komünizm'e, emperyalizme, faşiszme, totaliter ve otoriter rejimlere ise hepten karşıdır. çağa ayak uydurmak esastır. devrimler, sınırlı değildir, çağına göre millete hizmet edicek her devrim yapılabilir.

Yüce Önder Atatürk, yarattığı bu ideolojiyle, tarım toplumu olan Türk milletini bugünlere gelebilicek ve gelecek nesillere taşıyacak sağlam temelleri kurmuştur. cumhuriyetin ilk yıllarında bile bu politika sayesinde savaştan çıkmış o tarım toplumu, avrupa milletlerinin karşısında dimdik durmaktaydı. BU YÜZDEN ATATÜRK'ÜN YAPTIĞI BU BÜYÜK DEVRİMİN KIYMETİNİ VE ÖNEMİNİ, AKLIMIZDAN Bİ AN OLSUN HİÇ ÇIKARMAYALIM. "O kendi halindeki odada bütün gençliğin bir millet yaşasın diye ölmeyi göze alan kararını temsil ediyordu. Ne saray, ne şöhret, ne herhangi bir kudret onun bu odadaki büyüklüğüne yaklaşabilir."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

saygılar

İki yanlış bir doğru etmiyor malesef sevgili Tan vakti. sen ansıl bir çiftliği bir kişinin adına bağlıyorsan ötekşi de kendi adına bağlıyor.... Ben de şöyle diyorum Tan vakti çekin hepiniz o ***** ****** burası halkın çiftliğidir, çünkü ve malesef bu bürokrasi bu halkı köylülükten çıkaramamıştır, çıkarmamıştır. verin o çiftliği halka bak nasıl öküz, inek tavuk yetiştiriyor, terete çalışanlarının tümüne yeter mi bu çiftlik bilmem ama benim köylü halkım onları bir güzel besieye çeker orada.....

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sözlerime Atatürk'ün bir nutkundan alıntıyla başlamak istiyorum:

-Türk milleti çalışkandır,Türk milleti zekidir....

Bu söz üzerinde düşününce kendi kendime diyorum ki ya Atatürk bizlerin böyle olmasını istemiş,yok eğer biz zaten böyleysek o zaman yurdumuz içerisinde azınlıktayız.

Yaptığımız kurtuluş savaşını ve devrimleri bir düşünün.O yıların şartları anlatılırken heryer işgal altında,demiryolları bilmem kimin işletmesinde,telgraf bilmem kimin işletmesinde diye başlar ve devam eder.Yapılan kongrelerde de kurtuluşu birtakım kişiler manda çözümünde arar.

Ve nihayet cumhuriyet ilan edilir,yurt işgalden kurtulur,bu işletmeler ULUSALLAŞIR,yapılan devrimlerden biri de 'TEKKE VE ZAVİYELERİN KAPATILMASI'dır...

Buyrun,bugünkü duruma bir bakın:Kurduğumuz ne kadar ulusal şirket varsa hepsini tek tek satıyoruz,heryanımız tarikatlerle dolu,ülkenin içinde yabancı üsler...

Ya şimdi sırf Atatürk değil,kendini Türk hisseden ve ona inanan hepimizin dedeleri bu savaşın,yeni bir ülkenin kuruluşunun ve devrimlerinin yanındaydı.Şimdi bunlar sağ olsaydı da duruma bir baksaydı 'yuh olsun bunun için mi uğraştık,canımızı verdik?Mandayı kabul etsek bugünden farklı değil daha bile ileri olurduk' demezler mi?

Bazı arkadaşları görüyorum,bu durumdan hep şikayet ederken şu laiklik lafını da dillerinden düşürmüyorlar.Muhtemelen kendileri sol görüşlü benim anladığım.Unutmasınlar ki o kapatılan tekkeleri Atatürk'ün ölümünden sonra tekrar açan da kendi partileridir!Önce Atatürk'e yaptıkları bu saygısızlığı bir düzeltsinler,şikayet etmeyi bırakıp.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sözlerime Atatürk'ün bir nutkundan alıntıyla başlamak istiyorum:

-Türk milleti çalışkandır,Türk milleti zekidir....

Bu söz üzerinde düşününce kendi kendime diyorum ki ya Atatürk bizlerin böyle olmasını istemiş,yok eğer biz zaten böyleysek o zaman yurdumuz içerisinde azınlıktayız.

Yaptığımız kurtuluş savaşını ve devrimleri bir düşünün.O yıların şartları anlatılırken heryer işgal altında,demiryolları bilmem kimin işletmesinde,telgraf bilmem kimin işletmesinde diye başlar ve devam eder.Yapılan kongrelerde de kurtuluşu birtakım kişiler manda çözümünde arar.

Ve nihayet cumhuriyet ilan edilir,yurt işgalden kurtulur,bu işletmeler ULUSALLAŞIR,yapılan devrimlerden biri de 'TEKKE VE ZAVİYELERİN KAPATILMASI'dır...

Buyrun,bugünkü duruma bir bakın:Kurduğumuz ne kadar ulusal şirket varsa hepsini tek tek satıyoruz,heryanımız tarikatlerle dolu,ülkenin içinde yabancı üsler...

Ya şimdi sırf Atatürk değil,kendini Türk hisseden ve ona inanan hepimizin dedeleri bu savaşın,yeni bir ülkenin kuruluşunun ve devrimlerinin yanındaydı.Şimdi bunlar sağ olsaydı da duruma bir baksaydı 'yuh olsun bunun için mi uğraştık,canımızı verdik?Mandayı kabul etsek bugünden farklı değil daha bile ileri olurduk' demezler mi?

Bazı arkadaşları görüyorum,bu durumdan hep şikayet ederken şu laiklik lafını da dillerinden düşürmüyorlar.Muhtemelen kendileri sol görüşlü benim anladığım.Unutmasınlar ki o kapatılan tekkeleri Atatürk'ün ölümünden sonra tekrar açan da kendi partileridir!Önce Atatürk'e yaptıkları bu saygısızlığı bir düzeltsinler,şikayet etmeyi bırakıp.

Bu takdirde ben de atadan bir sözle bitiriyorum '' Musiki lazım mıdır ? hayır değildir. Zira hayat bir musikidir ''

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.