Jump to content
Sign in to follow this  
tersaci

Ters Açı - Biraz Ben Biraz Sen

Recommended Posts

Türk Rock müziğinin yepyeni yüzü Ters Açı , Biraz Ben Biraz Sen isimli Maxi Single'ı ile tüm D&R'larda müzikseverlerle buluşuyor.

 

 

Ters Açı 2009 Ocak ayında kuruldu . Kurulduğu günden bu yana rock ve metal müzik dallarında klasikleşmiş eserleri icra etmeye çalışarak gruptaki sound uyumunu sağladı.

 

Grup üyeleri;

 

Ozan Eroğlu (Solist)

...

Korat Eriş (Ritm Gitarist-Vokaller)

 

Yiğit Danışan (Bas Gitarist)

 

Kıvanç Sekü (Lead Gitarist) ve

 

Emre Mırnak (Davul) dur.

 

 

Bu beş isim birbirilerine alıştıktan hemen sonra kendi besteleri üzerine yoğunlaştılar. Bu bağlamda ilk bestelerini Heavy Metal türünde ve yabancı dilde (İngilizce) yapan Ters Açı, 14. Roxy Müzik Yarışması'nda "Sona Erdi" , "A Hope For Us All" ve "Güzel" isimli besteleriyle son 16'ya kalmış, bu esnada birçok şehirde konserler vermiştir. Grup daha sonra Heavy Metal türünden vazgeçerek Türkçe Rock tarzına yöneldi.

 

2010 Mayıs ayında Tarkan Gözübüyük'ün prodüksiyonunu üstlendiği Single projesine adım atan Ters Açı, “Biraz Ben Biraz Sen” ve “Eskiler” isimli bestelerinin kayıtlarını İstanbul Flat Production’da tamamladı. “Biraz Ben Biraz Sen” adını taşıyan Maxi Single çalışması 16 Şubat 2011 tarihinde Arda Müzik – Favela Records etiketiyle müzikseverlerle buluşmuştu bile!

 

6 Nisan 2011’ de “Eskiler” adlı ilk video klibini yayına veren Ters Açı, 2011 Haziranında önemli bir başarıya imza atarak, Türkiye’nin en köklü ve geleneksel beste yarışması olan “Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması”nda yaklaşık 250 beste arasından ilk 10’a kalmayı başardı.

 

Beste yapmak konusunda oldukça yaratıcı olan ve kısa sanat yaşamlarına rağmen aceleci davranan Ters Açı’nın elinde kaydedilmeyi bekleyen onlarca eser mevcut.

 

Yakın hedefi, “Ters Açı” adını taşıyacak olan, 10 adet iddialı ve özgün rock şarkı içeren albümlerini piyasaya çıkartmak olan grup, yürüdüğü yolda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor…

 

-http://www.tersaci.net-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.