Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

hazine

gulll

Önerilen İletiler

:chris: İki kişi ıssız bir adada korsanların gömdüğü bir defineyi buluyor. Definenin içinde altın,yakut,elmas,inci vb. gibi değişik değerli eşyalar var. Defineyi bu iki kişi arasında bölmek için öyle bir kural bulun ki ikisi de bunu en haksever bölme olarak kabul etsin? :shuriken:
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:chris: İki kişi ıssız bir adada korsanların gömdüğü bir defineyi buluyor. Definenin içinde altın,yakut,elmas,inci vb. gibi değişik değerli eşyalar var. Defineyi bu iki kişi arasında bölmek için öyle bir kural bulun ki ikisi de bunu en haksever bölme olarak kabul etsin? :shuriken:

Bu iki kişiye,birer birer olmak üzere karşısındakine değerli hazineden bir parça vermesini ister.Sonrasında da bölünen hazine için kura çekilirse problem kalmaz herhalde..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aslında bana soruyu soran arkadaşın cevabı buydu; ama kura olayı

daha adil gibi gibi :(;)

yalnız gözden birşey kaçırıyorsun gulll. diyelim ki bir sen bir ben tek tek paylaşalım. son iki taş kalsın. ve sıra bana geldiğinde ben daha iyi olanını seçerim ve dolaylı olarak sana daha değersizi kalır. çünkü soruda farklı değerlerde mücevherlerden bahsediyorsun. bu durumda iki gruptan biri daha değerli olacaktır. kurada sende bende şanzınmızın iyi olmasını ve değerli bölümün kendimize çıkmasını dileriz. bu demek ki kişilerden biri payına düşüenden memnun olmayacak. kura olayı pek mantıklı gelmedi..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yalnız gözden birşey kaçırıyorsun gulll. diyelim ki bir sen bir ben tek tek paylaşalım. son iki taş kalsın. ve sıra bana geldiğinde ben daha iyi olanını seçerim ve dolaylı olarak sana daha değersizi kalır. çünkü soruda farklı değerlerde mücevherlerden bahsediyorsun. bu durumda iki gruptan biri daha değerli olacaktır. kurada sende bende şanzınmızın iyi olmasını ve değerli bölümün kendimize çıkmasını dileriz. bu demek ki kişilerden biri payına düşüenden memnun olmayacak. kura olayı pek mantıklı gelmedi..

hımmmmmm ;) ama biri ayırır diğeride paylaşılandan birini seçer olayıda haksızlığa girmez mi??

yanii; sonuçta seçen yinee ii olan payı seçmeyi isteyecek

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hımmmmmm ;) ama biri ayırır diğeride paylaşılandan birini seçer olayıda haksızlığa girmez mi??

yanii; sonuçta seçen yinee ii olan payı seçmeyi isteyecek

bu kez olay farklı dikkat et. diyelim ki ben kafamca adil olarak ayıracam. yani kendim ayırdığımdan dolayı hangisini alsam benim için farketmez. çünkü ayıran benim. bu durum da sen istediğin payı alabilirsin yani değerini fazla olarak düşündüğün varsa seçmende bir problem yok.

tamam mı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu kez olay farklı dikkat et. diyelim ki ben kafamca adil olarak ayıracam. yani kendim ayırdığımdan dolayı hangisini alsam benim için farketmez. çünkü ayıran benim. bu durum da sen istediğin payı alabilirsin yani değerini fazla olarak düşündüğün varsa seçmende bir problem yok.

tamam mı.

tamam kardeşim kızma :unsure: ; anladım :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Trek Tork tank trink :) tüh bu soru başka bir soruymuş yaw :) ben hala trenk tranklayıp duruyorum. görüyormusun sedelina beni ne hallere düşürdün. yaktın beni sende yanasın :) ver artık şu sorunun cevabını :) değilse kafayı yememin tek suçlusu sen olacaksın :) trik truk gark gurk ..........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Trek Tork tank trink :) tüh bu soru başka bir soruymuş yaw :) ben hala trenk tranklayıp duruyorum. görüyormusun sedelina beni ne hallere düşürdün. yaktın beni sende yanasın :) ver artık şu sorunun cevabını :) değilse kafayı yememin tek suçlusu sen olacaksın :) trik truk gark gurk ..........

ya hayatta düşünecek daha önemli şeyler var arkadaşım :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hazineyi bir kişi kafasına göre ikiye böler ,diğer kişiye ikisinden birini seçmesini ister , hangisini seçeceğini bilmediği için bölerken de en adil şekilde dağıtım yapacaktır. ;) dimi ama

dostum cevabı zaten modernjames vermiş bak bak sonrada cevap ver olur mu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 yıl sonra...

Bu soruya alternatif bir cevap.Gözlerini sararlar ve bakmadan sırayla sandıktan birer parça alıp kendi taraflarına koyarlar.Bitince de kendi elleriyle seçmiş oldukları için paylarına razı olurlar.Ha,,gözlerini bağlayacak bez de bulamazlarsa bunu yapmak için havanın kararmasını beklerler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.