Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ingilter de intiharsaldirisi

Misafir alaTurka

Önerilen İletiler

Hadi buyrun kabak yine Avrupa da kendi halinde yasayan Müslüman kesimin basinda patladi.

Bir kac kendini bilmez kara cahil adamin yüzünden, Almanya da anindan Dini kuruluslari SIKI denetime almayi düsünüyorlar...

Herhangi bir dini kurulusa mensup ol olma, bas örtülü veya sakalliysan potansiyel terörist gözüyle bakilacak.

Avrupa da Islamiyet adina ilk inithar saldirsini düzelniyen Pakistanli teröristler sag olsun.

O kadar masum insani öldürmenin hic bir mantikli aciklamasi olmadigi gibi, Avrupa uyum icinde yasayan binlerce kisinin de huzurunu kaciriyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aynen katiliyorum Marcus, dinler savasi 21. yüzyilda diil hemen hemen her yüzyilda sahne almis.

Benim anlamadigim nokta ise su...

Dinlerin amaci ne dir?

Insanlarin daha dogru düzgün, rahat ve huzurlu bir yasam sürdüre bilmeleri, zaaflarina ve bos heveslerine karsi koyabilmeleri degil mi dir?

Simdiye kadar onca savas sürdürülmüs din adina ve ne elde edimis?

Hala savaslar sürüyor ve nereye kadar da sürecek belli degil?

Sonu ne dir bunun?

Dünya kendine ceki düzen verene kadar demissin, peki nasil olcak sence bu is?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Orayi burayi bombalayanlarda sizler gibi muslumanlar ve Kuranin dediklerini yerine geitiryorlar, ne var bunda. Begenmiyorsan Muslumanliktan cikarsiniz.

tevbe suresi------------

30. Yahudiler, Uzeyr Allah'ın oğludur, dediler. Hıristiyanlar da, Mesîh (İsa) Allah'ın oğludur dediler. Bu onların ağızlarıyla geveledikleri sözlerdir. (Sözlerini) daha önce kâfir olmuş kimselerin sözlerine benzetiyorlar. Allah onları kahretsin! Nasıl da (haktan bâtıla) döndürülüyorlar

111. "tanrı yolunda, kâfirlere karşı İslam'ı üstün ve yenilmez duruma getirmek için canla malla birlikte savaşmak", "Tanrı yolunda savaşa, öldürmeye girişen inanırların canlarını ve mallarını, karşılığında CENNET'i vererek Tanrı SATI ALMIŞTIR."

Buna benzer bursuru ayet, sure varken siz nasil olurda bunlar yanlis yapiyor dersiniz yahu. Muslumanlik budur iste , uyanin artik. Eger bir kisi gayri muslim ise o kafirdir ve oldurulmesi caizdir ve hediyesi allah katinda cennettir.

HADI IYI CINAYETLER

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tüm arkadaslarin güzel görüslerini destekliyorum.

Ateist arkadas, konuya direk girdiginden tepki alabilir; ama haklidir kanisindayim.

Dinin buyruklari yerine gelmektedir.

Ancak, müslümanlarda, ezildikce dine sarilma egilimi artmistir.

Giderek artan yoksullugun yaninda, yok olma kaygisi bu günleri getirdi.

Kitapli dinler ortaya cikmadan önceki insanlik tarihini inceleyen tarihci ve sosyologlar; dinlerden önce 15 bin yillik bilinen insanlik tarihinde, insanlarin ciddi savasalar yasamadigini saptamislardir.

Zaten, binlerce yillik Budizm, Zerdüst, Samanizm, Maya dinlerde savasmak ve bir insanin bir diger insani öldürmesi yasaktir.

Yani, insanlik o caglarda; kitapli dinlerden önce, baska birini nasil öldürür, bilinmemektedir.

Yapilan kazilarda, savaslarla yasamini yitirmis insan iskelet ve fosilleri yok denecek kadar azdir.

Genelikle agaclardan, daglardan düsme ya da bir hayvan tarafindan parcalanmis insan iskeletlerinden baska ölüm nedeni bulunamamistir.

SONUCTA TÜM GÖKSEL DINLERIN, TOPLUMLARIN DEVLETLESME ASAMASINDA ORTAYA CIKTIGI GERCEGINE GÖRE, KENDILERINE YASAM ORTAMI ARAMAK ADINA KARSI TOPLUMA SALDIRMAK VE ONLARA AIT YERLERE SAHIP OLMAK ICIN, ÖLDÜRÜCÜ, SAVAS BORAZANLARI CALAN DINLER GEREKLIYDI.

SIMDI SON SAHNELERE GELINMEKTE OLDUGU DA ACIKTIR.

Olayin güncel politikadaki yeri de ayri konu olarak islenebilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ateist ve Canugur, dinin buyruklari derken lütfen 3 büyük dinin buyruklarini ögrenin ondan sonra konusun bence...

Sureleri kontextinden alip ortaya atmak marifet diil.

Islamiyeti ve Kurani incelerken tarihi olaylari göz ardi ederseniz, böyle yerli yersis yorumlar peydahlanir.

Ayrica olaylara gercekci bakmadigimi da kabul etmiorum, hepinizden gercekci baktigima inaniorum.

Bütün bu olanlar, din savaslari, toprak savaslari, insanlarin illaki basaklari üzerinde egemenlik üstünlük kurma cabasindan.

Darwin in evrim teorisine göre güclü olan ayakta kalir misali, su veya bu nedende güclü olup baskin cikmaya calisinlar oldugu müddetce savaslar sürer gider.

Burda bile üc bes insan kendi dogrusundan baska dogruyu kabul etmez, ve uzlasma yerine polemik pesindeyken, kos koca dünyada niye farkli olsun.

Peki ben gercekci olmiim, barisci oldugum icin hayalperest olim, siz nesiniz peki?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ateist ve Canugur, dinin buyruklari derken lütfen 3 büyük dinin buyruklarini ögrenin ondan sonra konusun bence...

Sureleri kontextinden alip ortaya atmak marifet diil.

Islamiyeti ve Kurani incelerken tarihi olaylari göz ardi ederseniz, böyle yerli yersis yorumlar peydahlanir.

Ayrica olaylara gercekci bakmadigimi da kabul etmiorum, hepinizden gercekci baktigima inaniorum.

Bütün bu olanlar, din savaslari, toprak savaslari, insanlarin illaki basaklari üzerinde egemenlik üstünlük kurma cabasindan.

Darwin in evrim teorisine göre güclü olan ayakta kalir misali, su veya bu nedende güclü olup baskin cikmaya calisinlar oldugu müddetce savaslar sürer gider.

Burda bile üc bes insan kendi dogrusundan baska dogruyu kabul etmez, ve uzlasma yerine polemik pesindeyken, kos koca dünyada niye farkli olsun.

Peki ben gercekci olmiim, barisci oldugum icin hayalperest olim, siz nesiniz peki?

6974[/snapback]

Herseyi tekrar yazmayacagim sevgili Alaturka. Yazilarin hepsi satir satir, tarih ve dinsel belgelerden alinmistir. Kafadan dogumlar fazla yasamaz bilirsiniz :D

Inanmak istememek ise, baska bir sorundur. Ona diycegim yok.

Darwin in teorisine göre güclü olan, ayakta kalir demissiniz. Tabi ki dogru. iste insan denen akilli yaratik, bu teoriye uyarak, yaptigi her gaddarligi suyuna uydurmak icin tarih boyunca yüzlerce kilif uydurmustur.

BU KILIFLARIN EN ETKILISI DIN VE DE IRKCILIKTIR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslam terörü hiçbir zaman desteklemez. AMA şimdi sen IRAĞI bombalayıp binlerce masum kişiyi öldürürsen İNGİLTEREDE buraya asker gönderdi... Bu terör değilde sadece tapu tüfeği olmadığı için orda burda bomba patlamasımı terör... Tamam devletin başındaki kişiler suçlu cezasını masum kişler çekiyor.......

Pekiiii Irakta ölenlerin Afanistanda ölen binlerce masum insanın diyetini kim ödüyecek

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

istesenizde istemesenizde ayni seyin etrafinda dönüp dolasiyoruz...

Kuran da böyle yazio, hadi öldürün demek le elinize hic bisi gecmiyecek, ama bunu anlamamakta israr ediosunuz...

Mesele su veya bu din diil, mesele insanlarin kafalari!

Kuran bir alettir, bir kulavuz, bunu insanlar nasil degerlendirir , nasil kullanir, iste bu noktada tartsimaya hazirim...

Ateistin provokasyonlari ne ise yario sizce? (bu sorumun cevabini ala bilirsem cok sevinirim)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

istesenizde istemesenizde ayni seyin etrafinda dönüp dolasiyoruz...

Kuran da böyle yazio, hadi öldürün demek le elinize hic bisi gecmiyecek, ama bunu anlamamakta israr ediosunuz...

Mesele su veya bu din diil, mesele insanlarin kafalari!

Kuran bir  alettir, bir kulavuz, bunu insanlar nasil degerlendirir , nasil kullanir, iste bu noktada tartsimaya hazirim...

Ateistin provokasyonlari ne ise yario sizce? (bu sorumun cevabini ala bilirsem cok sevinirim)

7004[/snapback]

evet haklısın birileri çıkıp benim kutsallarıma hakeret etmeye başladımı hemen proveke olurum bu hemen hemen herkes için geçerlidir..

işleri güçleri yokmuş gibi birde herşeye dini alet etmiyorlarmı

VATAN-BAYRAK-EZAN-NAMUS

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

7004[/snapback]

Hic. Benim görüsümde. Cünkü hic aydinlatici ve tartismaya birsey kazandirici tarafini göremiyorum. Adi üstünde provokasyon.

Canugur, bildigimden sormuyorum, merak ettigim icin soruyorum. Bana ögretilenlere göre Türklerin Orta Asya dan batiya dogru yola cikmalarinin sebebi Cinliler (?) veya Mogollular (?) tarafindan atak edildikleri, yani bir nevi savas icinde olduklari icindir. Yanlis mi? (ciddi bir soru)

Bunun disinda Antik Yunanlilarin, Romalilarin yaptigi savaslar savas degil miydi? Bilim kitaplari okumadim bu konu ile ilgili ama kitapli dinlerden evvel savaslarin pek olmadigina inanmakta baya zorlaniyorum.

Dinin kilif olarak kullanildigi ve hatta dedigin gibi cok etkileyici bir kilif oldugu iddasinda hemfikiriz. Ama cikardigimiz sonuclar cok farkli. Sence bundan dolayi dinlerin yok olmasi gerekiyor. Ben ise dinlerin dogru sekilde kullanilmasi gerektigini düsünüyorum. Hangi yol daha zor, karar veremedim. Hangi yol daha verimli olur, ona da karar veremedim. Ama dinlerin kökten - bir genelleme yaparak - kötülenilmesine katilamiyorum. Allah a ve bir dine inanmayan biri olarak anlayamazsin belki, ama dinler insana sadece kötülük degil, cok iyi seyler de verebiliyor gercekten. Basta hosgörü, sevgi, huzur olmak üzere yardim ve güc verebiliyor. Bunu anlamani beklemiyorum eger kendin yasamadiysan. Ama gözardi etmesen diyorum. Herkes baska seylerden kuvvet alir. Dinden de kuvvet alan bir sürü insan var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili MjsFlower,

sanirim sende yurtdisinda yasiorsun veya uzun yillar yurtdisinda egitim almissin...

Yazdiklerindan cikardigim kadariyla farkli kültürleri, farkli inanclari, farkli görüslerli oldugu gibi kabul ede biliorsun...

Hangi ülkede yasiorsun bilmiorum, ama liberal ve demokratik bir yer oldugu kesin!

Buraya katildigimdan beri, bir cok tartismayi takip ettim ve cikardigim tek sey ne biliormusun, insanlarin kafalari ayirim, bölücülük, bencillik gibi aglarla kaplanmis.

Sizler, bizler, onlar, bunlar die sende ayirim yapmaya baslamassin yakinda umarim ;)

laiklik = dinsizlik

demokrasi = ben bilirimlik

liberal = zaten böyle bi kavram gelismemis

hosgörü, anlayis, saygi = sizler/bizler/onlar/bunlar = ayirimcilik

pasifist = hayalperest

inanc = gerikafalilik, cahillik

benim cikardigim sonuclar bunlar, bakalim sen nasil algilayacaksin tartismalari.

Not: Dinler henüz yok kende sürekli savaslar sürdürülmekteydi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

7004[/snapback]

Hic. Benim görüsümde. Cünkü hic aydinlatici ve tartismaya birsey kazandirici tarafini göremiyorum. Adi üstünde provokasyon.

Canugur, bildigimden sormuyorum, merak ettigim icin soruyorum. Bana ögretilenlere göre Türklerin Orta Asya dan batiya dogru yola cikmalarinin sebebi Cinliler (?) veya Mogollular (?) tarafindan atak edildikleri, yani bir nevi savas icinde olduklari icindir. Yanlis mi? (ciddi bir soru)

Bunun disinda Antik Yunanlilarin, Romalilarin yaptigi savaslar savas degil miydi? Bilim kitaplari okumadim bu konu ile ilgili ama kitapli dinlerden evvel savaslarin pek olmadigina inanmakta baya zorlaniyorum.

Dinin kilif olarak kullanildigi ve hatta dedigin gibi cok etkileyici bir kilif oldugu iddasinda hemfikiriz. Ama cikardigimiz sonuclar cok farkli. Sence bundan dolayi dinlerin yok olmasi gerekiyor. Ben ise dinlerin dogru sekilde kullanilmasi gerektigini düsünüyorum. Hangi yol daha zor, karar veremedim. Hangi yol daha verimli olur, ona da karar veremedim. Ama dinlerin kökten - bir genelleme yaparak - kötülenilmesine katilamiyorum. Allah a ve bir dine inanmayan biri olarak anlayamazsin belki, ama dinler insana sadece kötülük degil, cok iyi seyler de verebiliyor gercekten. Basta hosgörü, sevgi, huzur olmak üzere yardim ve güc verebiliyor. Bunu anlamani beklemiyorum eger kendin yasamadiysan. Ama gözardi etmesen diyorum. Herkes baska seylerden kuvvet alir. Dinden de kuvvet alan bir sürü insan var.

7012[/snapback]

selam,

Türkler, orta asyadan batiya dogru yola cikmis degiller.

Bu is, yüz yillari iceren obalarin, yer yer göcleriyle uzun bir tarihe dagilmistir. M.Kemal´in de bu yolda tesbitleri vardir.

Atatürk´un, ayni zamanda büyük bir arastirmaci oldugunu da biliyoruz. Dinlerin ve dillerin kökenlerini arastirmak icin, milli egitim bakanini, güney Amerikaya dahi yollamistir; Maya dillerini incelemesi icin.

Tarih, dünyada milyonlarca insanin, kitapli dinlerle yok edildigini göstermistir.

din etksi ile bu güne kadar gelmis ülkelerden hic biri adam olamamislardir.

Yani din devleti ayaklari yapan hic bir devlet ihya olamamistir.

Erdogan Aydin´in, Nasil Müslüman Olduk kitabini eger inceleyebirlirseniz, orda cok detayli ve belgelere dayanan kanli ve trajik bir tarih ile karsilasacaksiniz.

Son olarak, hic bir din dogru ya da egri kullanilmaz.

Oldugu gibi kullanilmasi dahi facia icin yeterlidir.

Dinlerin statik bir karakteri vardir. Ses cikarmazsaniz, sizi geri biraktirir, karinizi kizinizi capitlar icinde bogar, sakaliniz yoksa zaten yandiniz, sizi alir tarihin karanliklarina sürükler.

Eger ses cikarirsaniz, adami bogazlarlar. Hepsi budur arkadasim.

Laiklik te dinsislik olarak algilansa da , bunun altinda koca bir bilgisizlik ve kasitin yattigini düsünüyorum.

Büyük Ata´nin yolundan ciktigimiz an, basimiza gelecekler, tanrinin bize gazabi olarak nitelenecek ve hepimiz haklanacagiz.

Laik demokrat Atatürkcü devrimciler, tüm ülkeyi Sivas´a cevirmeye calisanlarin karsisindadir.

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son olarak, hic bir din dogru ya da egri kullanilmaz.

Dinlerin statik bir karakteri vardir. Ses cikarmazsaniz, sizi geri biraktirir, karinizi kizinizi capitlar icinde bogar, sakaliniz yoksa zaten yandiniz, sizi alir tarihin karanliklarina sürükler.

Eger ses cikarirsaniz, adami bogazlarlar. Hepsi budur arkadasim.

bunlari nerden cikariosunuz bilmiorum, Islamiyet hakkinda ne tür kitaplar okudunuz bunu da bilmiorum,ama cok ilginc yorumlariniz var ....

hem ayrica mayalarin dillerini ögrendikte noldu?

tapinma bicimi mayalardan alinmis mis?! Ya Allah askina,hadi ben safim, cahilim de siz her okudugunuza inanirmisiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hem ayrica insalarin yani cogu insanin, sizin olmaya bilir, inanmaya, ve dinlere gereksinimi vardir, bu da bilim tarafindan kantilanmistir!

Niye üzüyosunuz tatli caninizi? Sanki insanligi dinden kurtarmak gibi bir misyonerlik üstelenmissiniz valla...:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Marcus, ister inancli ol ister inancsisz benim icin hic fark etmez, benim tek savundugum sey saygi.

ve yazdiklarim sana yönelik degildi, eger öyle algilandiysa, özür dilerim!

benim tepkim su satrilarayadi : "Son olarak, hic bir din dogru ya da egri kullanilmaz.

Eger ses cikarirsaniz, adami bogazlarlar. Hepsi budur arkadasim."

Canugur

Islamiyeti daha dogrusu seriati uygulayan ülkeler senerlerdir yerinde sayiyorlar ve fanatik yobaz kafalar yetistiryorlar, ama bu Isalmiyetin diil, daha evvel söyledigim gibi insanlarin kafalari ve egitimsizlikleri nedeniyle böye.

Hic bir din < bunun üstüne basarak söylüyorum >, dünya da kavga, savas olsun die var olmamis.

benim okudugum kitaplar türk din adamlarinin yazdiklari diil, aksine alman ve müslüman olmayan yazarlarin kitaplari, bana göre olaylara mesafeli ve objektif bakabilen yazarlar olmasi önemli...

yani ben kimseye hikaye anlatmaya calismiorum, isteyen istedigine inansin, ama lütfen bir tane kitabi kaynak olarak gösterip, bi bakis acisina odaklanmasin. Ve baskalari icin kutsal ve tabu olan degerleri ayak altina alinmasin, bunu rica ediorum... söylemek istedigim inaninki baska bisi diil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.