Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

devlet-din liliskisi

canugur

Devleti dinden ayirmak ister misiniz?  

9 üye oy verdi

1. 1. Devleti dinden ayirmak ister misiniz?

• 1.Din, devletin olmazsa olmazidir.
      3
    • 2.Devlet, dine hizmet etmek zorundadir.
      1
    • 3.Din, devletin semsiyesi, varlik nedenidir.
      0
    • 4.Hic birine asla katilmiyorum
      5

Önerilen İletiler

Öncelikle iyi bir anket oluşturmuşun burda Laiklik ve Dinin kapsamını daha iyi tartışabiliriz..................

Din devlete karışamadıdığı gibi Devlette dine karışmaması gerekir Devlet inançları ne olu6rsa olsun herkesimden insanı korumak gibi yükümlülüğü vardır yalnız devlet özgürlük yapıcam diye kimsenin inançlarını kısıtlayamaz......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Devletin bir laik anlayisi olduguna göre, bu laik anlayis din mensuplari ya da baska gücler degistirmeye kalktiklarinda yapilan müdahele dine karismak degildir.

Daha dün Istanbul camilerinden "SERIAT ISTERIZ" cigliklari ile deliler gibi sokaklara dökülen BASLARI YESIL BANTLI ALIKLARIN beyinlerini sulandiran imamlari ben de tas ocagina gönderirim. Hic olmazsa depreme dayanikli evler icin tas kirirlar orada.

Cok iyi niyetlsiniz arkadasim, ama durum sizin sandiginiz kadar masum degil. Tüm devletler, halklarinin ve farkli inancta yasayan herkesi yasatmak ve korumak zorundadir.

asagidaki yemini iyi okuyunuz.

Bu yeminin yapilmasina neden basbakanin yasadisi kuranlara verdigi izinden sonra, kacak kuran kurslarinda kücücük cocuklaria dayatilmaktadir.

ISLAMIYET YEMINI

"Ben Hz. Muhammed Müslüman ümmetindenim. Türkiye dinsiz, laik bir memleket haline gelmiştir.

Hayatımı Mustafa Kemal dinsizliği ile savaşa adayacağıma,

Türkiye’yi bir din şeriat devleti haline getirmek için mücadele edeceğime,

Kemal Paşa zamanında çıkarılan dinsiz kanunların tatbikini önleyeceğime,

Kısa zamanda ümmet esasına dayanan şeriat devletinin kurulması için çalışacağıma,

Allah’ım, dinim ve bütün mukaddesatım üzerine yeni ve kasem ederim.”

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Su edilen islamiyet yeminin kaynaginida gosterde bizde okuyalim hele..

kafana gore yeminler uydurma bari...

hicbir muslumanin boyle yemini olamaz....olsa olsa ALLAHin emirlerine uyacagina dair yeminler ederler..boyle bir yemin ne duydum ne gordum...ki benden cok okuduguna inanmiyorumda dini veya guncel yerel genel kultur macera tipi vs kitaplari okuduguna dair..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz, ülkenin CÜBBELI AHMET´lerle dolu oldugunu bilmiyorsunuz her halde.

Bu yemin yapilmasa, kim cikarir ortaya.

Bu yemin, Gölcük depreminde ölen cocuklar icin, büyüyünce kafir olacaklardi zaten, bu yüzden allah tarafindan cezalandirildilar diyen imamin sözleri kadar vahimdir ne yazik ki.

:excl: Siz önce elham suresini ezberleyemedigi icin, sicak sobadan masayla aldigi kor kömürü 7 yasindaki cocugun avucuna koyan imamin inancini sorgulayin.

:excl: yine sure ezberleyemedigi icin ayni yastaki baska bir cocugun kulagini cekerken kopartan imami hapse atin.

:excl: Kasabanin emekli posta müdürü, bir haftalik hacinin, arabasinin bagajindaki rakilar kötü köy yolunda kirilinca, ramazanda bana sus hocam diye yalvaran soysuzlarla ugrasin. Ben yine de ele vermedim o haydutu.

:excl: Ayni beldede sagir dilsiz kizina tecavüze yeltenen haci babasini kürekle öldüren cocugun, hakim tarafindan deli raporuyla kurtarildigi baska bir trajedi.

:excl: EGER DAHA ÖRNEK VERECEK OLURSAM FORUMA AYIP OLUR.

Gün gecmiyor ki bu konularda rezillikler basina yansimasin..

dogru dürüst inanan insan ile kimsenin sorunu yoktur.

Korumaya calistiginiz güruhu temizlemezseniz bu isi yapmaya aday coktur arkadasim.????

Ben inanci bu igrencliklerin hepsinden soyutluyorum.

bize iyi ve güzel örneklerle gelin dostum. camur olsun islam-türk olsun paranoyasiyla degil.

Üstelik Türklük hakkinda da hic bir sey bilmediginiz ne yazik ki ortada.

Eger size biraz türklük bilgisi verecek olsam, gecmisinizi inkar etmeye kalkarsiniz.

BU ÜLKEDE TÜM KÖTÜLÜKLERIN BASI KOPARILACAKTIR, MASUM INSANLARIN ARADA KALMASINI KIMSE ISTEMEZ.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tamam bizler bunlari sorgulayalim....sende kendi pisliklerini sorgula..bunlar bizim pisligimizya hani..

LAIK Duzenin getirdigi pislikleri sorgula..sayayim...

--------yetim hakki yiyen bankacilara yolsuzluk yapanlara senin duzenin birkac ay hapisle gecistiriyor...bunu sorgulayin..

-------senin duzeninde hergun tecavuz oluyor..sorgula?

-------senin duzeninde hergun hirsizlik oluyor.sorgula?

-------senin duzeninde hergun kapkac oluyor.sorgula?

-------senin duzeninde iman edenlerin ozgurlugu kisitlaniyor.sorgula? (bunu sorgulamak isine gelmez ama amaciniz o zaten) siz ozgurluk istersiniz ama kendinize baskasina istemezsiniz..sizin ozgurluk kavraminiz bu cunku...

-------hergun bu ulkede senin duzenin sayesinde milyonlarca insan aclik sinirinda yasiyor...sorgula?

-------hergun bu ulkede senin duzenin sayesinde binlerce insan copten ekmek topluyor...sorgula?

-------senin duzenin sayesinde insanlar iyiligi unuttular...yaninda ac varken karnini doyuran insanlar olustu...sorgula?

-------senin duzenin sayesinde gencler eroin icki kumar disco bar bataklarina dustu...hadi kurtarsin geriye bu gencligi...sorgula?

-------senin duzenin sayesinde zina cogaldi...enseste iliskiler cogaldi...baba kizina ogul anneye goz diker oldu...sorgula?

-------senin duzenin sayesinde ZENGINler farkli insanlar oldu..FAKIRLER insan yerine konulmaz oldu....sorgula?

------senin duzenin sayesinde komsu komsunun yuzune bakmaz hale geldi...sorgula?

------senin duzenin sayesinde daha neler oldu bu ulkede saymakla bitmez..kalanlarida sen dusun ve SORGULA?

SIMDI HERKESE SORUYORUM:

bu ulkede DIN egitimi duzgun verilmis olsa...Harama bakilmayacagi milletin namusuna goz dikmenin gunah oldugunu, garibin hakkinin yenilmesi gunahtir denilse idi...yeni nesile ISLAM asilanmi solsa idi simdi bu ulkede bunlar yasanirmiydi...yasanmazdi...emin olun yasanmazdi...

SIMDI SEN CEVAP VER...SENIN DUZENIN BU ULKEYE 1 GETIRDI ISE 1000 GOTURMEDIMI?

Sana gore goturmemistir ama cogunluga gore goturdu...sana gore goturmemistir cunku sen ve senin gibi dusunenleri bu senin duzenin IHYA ederken kjalanlari perisan etti...iste ekonomiyide goruyoruz ulkenin halinide insanlarin perisanliginida..sen Hala bu duzen iyidir diyorsun demekki bu duzenden memnunsun..bu duzen senin cikarina calisiyor demektir...OYSA Bizim istedigimiz duzen ulkedeki herkesin cikarina calismasi icindir...ama sen anlayamazsin bunu...sana gore ben iyi olayimda baskasi BANANE diyorsun...hep oyle kal..kaldigin gibi hep kalacaksin...ama yasadigin gibi yasayamayacaksin zamani gelince..byes

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ortak noktalarda birlesmek ne güzel.

Eger el ele verseydi bu ülke insani, ortaya attigimiz tüm sorunlarin üzerine gidilirdi.

Ama öyle olmadi, herkes bir yerinden tuttu, cekistirdi.

Yani söyleyecegim su ki; yalniz ülkemiz degil, dünya benzer felaketlerin esiginde.

Kurtulusu, yalnizca iyi bir din egitiminde aramak asla yetmez.

Saf ve temiz insanlari kandirmak daha kolay olacagi icin, bu gün, mafya-gladio ne yaptiysa hepsini inancli kesimin kravatli soysuzlari, tilkileri aynen yapmaktalar.

Üstelik, temiz inancli insanlarin oylariyla.....

dünyada yüz yillardir emek-sermaye catismasi vardir.

Hic bir din, en iyi uygulamalarla bile bu celiskiyi cözememistir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.