Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Artık neresindeyiz bölünmenin?

Tengeriin boşig

Önerilen İletiler

Osman Baydemir'in Ahmet Türk'e yapılan saldırı ile ilgili açıklamaları var; malum...

Önce alıntılamak istiyorum:

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı BDP’li Osman Baydemir, Ahmet Türk’ün saldırıya uğramasına sert tepki gösterdi. Baydemir, “Affınıza sığınarak bir şey söyleyeceğim. Hiçbir **** ve ****** benim halkımın sağduyusuyla oynayamaz. Kararlı duruşumuzu ve sağduyumuzu koruyacağız. ********* bakmıyoruz, köklerine bakıyoruz. Gerekirse yaramıza tuz basarız, aklı ve mateneti elden bırakmayacağız” dedi.

‘Deli ve meczupların ardına saklanmayalım’

Saldırı Diyarbakır’da BDP önünde basın açıklamasıyla protesto edildi. BDP Genel Başkan Yardımcısı Gülten Kışanak, milletvekilleri Emine Ayna, Akın Birdal, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, ilçe belediye başkanları ve 2 bin kişinin katıldığı basın açıklamasında sık sık, ‘Biji serok Apo’, ‘Ahmet Türk’e uzanan eller kırılsın’, ‘Amed, Samsun’a mezar olacak’, ‘İntikam’ sloganları atıldı. Baydemir, konuşmasında şöyle dedi:

“Ahmat Türk’e yapılan saldırı 7’den 70’e Kürt halkına yönelik bir saldırıdır. Kürt halkının onuru, gururu, haysiyeti hedeflendi. Bütün siyasi otoritelere çağrım var. Türkiye’deki deli ve meczup ortalaması dünya ortalamasının üstündedir. Bu deliler sadece Samsun’da yok. Diyarbakır, Hakkari ve Van’da da var. Hem de oran Türkiye ortalamasının üstündedir. Bir deli kuyuya bir taş atar, 40 akıllı çıkaramaz. Kürt sorununun çözümünü deli ve meczuplara bırakmayalım. Siyasetçiler olarak biz çözelim. Deli ve meczupların arkasına saklanmayalım.”

Baydemir partililere seslenirken, “Affınıza sığınarak bir şey söyleyeceğim. Hiçbir ***** ve ****** benim halkımın sağduyusu ile oynayamaz. Kararlı duruşumunuzu ve sağ duyumuzu koruyacağız. ******* bakmıyoruz, köklerine bakıyoruz. Gerekirse yaramıza tuz basarız, aklı ve metaneti elden bırakmayacağız” dedi. (dha)

O kadar diyoruz mesela, en azından ben her fırsatta söylüyorum:

"PKK, Kürtlerin tümüne mal edilemez; edilmemeli..."

Kürtlerin yaşam anlayışlarında söz ederken de yeri geldikçe vurguluyorum:

"Hepsi elbette ki öyle değiller; çağdaşlaşabilenleri de elbette ki var..."

Hele hele insan olarak birey birey zaten yargılayamayız...

Fakat ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz derler ama kişini işi ile lafı bir olunca hem işi hem lafı ayinesi oluyor kişinin.

Osman Baydemir de böyle birisi fakar bir Kürt olduğu için ne kadar ırkçı da olsa, zorunlu olarak onu "Demokrat" ve "Hümanist" olarak değerlendirmek zorundayız.

Çünkü o bir Kürt...

Hadi yukarıdaki lafları bir Kürt Olmayan kimse söyleseydi, tamam, Irkçı ya da Faşist diyebilirdiniz

Ama ne var ki o doğuştan kutsanmış;

O bir Kürt...

Haydin diyoruz ki "Samsun'da yapılan bir hatadır!"

Eyvallah, doğrudur...

Bu ülkede, Kürtlerin bu ülkeye demokrasi getirecekleri söylendi değil mi?

Nasıl olacak bu?

"Amed Samsun'a mezar olacak!" sloganları ile mi?

Türkiye'de Kürt Olmayan herkesi ****** olarak adlandırarak mı?

Hadi Ahmet Türk'ün "Halkımız" derken bütün Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları'nı kastettiğini yedik!

Ki hala o bilince ulaşabildikleri konusunda gerçekten şüpheliyim ama hadi diyelim ki erişebildi!

Osman Baydemir'i neresine koyacağız bunun?

"Halkım" derken sadece kendi ırkından gelenleri kasteden ve sadece onların kaygısında olan

Irkçı bir kafa yapısı için hangi kılıfı biçeceğiz?

Hani ne kadar ılıtacağız?

Ahmet Türk saldırıya uğradıktan sonra, bugün gazete şöyle bir habere rastladım:

"Türk'ün Aşireti, Ahmet Türk'ü korumak için toplandı!"

Zihniyete bakar mısınız?

"Kürtlerde Aşiretçilik bitti bitiyor!" diyenler nerede a babam?

Hani nerede Aşiretçiliğin bitmişliği?

Türkiye'deki Devrim, belki de dünyadaki tüm devrimler arasında en çok karın ağrısına sahip devrimlerden birisidir.

Onlarca yükümüz var fazlalık...

Şeriatçısından tutun Aşiretçisine kadar...

Sırf geçmişteki kişisel yaşantılarından dolayı, ne olursa olsun devlete kin kusmayı ödev edinmiş ve bunu artık psikolojik bir sorun haline getirmişinden tutun;

Bilinçli ve sistematik olarak kendini hainliğe kaptıranına kadar...

Hiçbir Devrim, bu kadar çok düşman edinmemiştir...

Gazeteleri açın ve Kürtçüler ile ilgili her mitingde atılan sloganlara, yapılan eylemlere, söylenen söylemlere dikkat edin...

Hala Ortaçağın o karanlık zihniyetinin;

O Feodal İlkel Kültürünün capcanlı yaşadığını göreceksiniz...

Ne yazık ki sırtımızdaki en büyük kambur da budur...

Osman Baydemir'in ve destekleyenlerin sloganlarını okuyun...

Buram buram ırkçılık kokuyor...

Ama pardon; o Kürt idi...

Onun bu söylemleri dile getirmesine rağmen Demokrat olmaktan başka seçeneği yok!

Yazık ya...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazınızı dikkatle okudum.Saptamalarınız ve kuşkularınız yeterince açık ve net.Fikrinize sağlık güzel bir irdeleme olmuş.

"Bir yanım seni ister,bir yanım neden ağlasın"

Aynı konumlandırmayı ABD'de yapılan İran'ın nükleersizleştirilmesi toplantısında da konuya destek veren ülkelerin İran'ın samimiyetsizliğinde de görüyoruz.

Neden inanamıyoruz?

Kürtlerin bu konudaki zaaflarının tek bir tarafın samimiyetine yüklenmesi,demokratik değildir.

Osman Baydemir'in söylemlerindeki örtülü tehdit,özünde demokratik hak ve özgürlüklerin açılımına olan kararlılıklarının ve birlikte yaşama jargonunun vitrin malzemesi olduğunu ama paketin içindekinin farklı olduğunu ifade etmiyor mu?

En azından ben böyle algılıyorum.

Tıpkı AKP hükümetinin yarattığı inanç boşlukları gibi.

Samimiyet ile samimiyetsizliğin arasındaki ayrıntının aslında kocaman birşey olduğuna ilişkin kuşkular gibi

Yarın geç olabiliyor ise dogru olarak atılacak adımın yanlış olmadığını bilemiyeceğimiz gibi.

Hadi Ahmet Türk'ün "Halkımız" derken bütün Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları'nı kastettiğini yedik!

Ki hala o bilince ulaşabildikleri konusunda gerçekten şüpheliyim ama hadi diyelim ki erişebildi!

Yazınızdaki en güzel cümleyi alıntıladım.Harika bir tespit ve içi dopdolu :)

En sancılısı bizde olsa dahi geleceğin ırk-din ve türevlerinin etkilerinden arındırılmış bir anayasa ile demokrasiyi en tutarlı ve özgün yaşayabilme temennisi içimizi her zaman ısıtacaktır.

sevgilerimle,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.