Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Centilmenlik çelişkileri..

arman

Önerilen İletiler

:D arman tamam sen yer vermek istemiosan verme -_-:P

aslnda yaşına bağlı bunun cevabı..daha yeni gençlkten yaşlılığa adım atan bi bayan için hakaret sayılabilir..ama ben hiç öyle algılamam..hiç düşünmeden otururum.. :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arabam var demenin zekice bir yolu.. Tebrik ederim.. :)

Ya tabi ki yaşlı bayanlara yer vermek ve ya gebe bayanlara yer vermekten bahsetmiyorum burada ..

Misal 26 yaşında sağlıklı bir erkek 26 yaşında ki sağlıklı bir bayana neden yer verir ki ?

a) Centilmenlik olsun diye ( biri bana centilmenlik nedir anlatsın )

B) Yavşamak için

c) Yazık kızlar erkeklerden daha güçsüzdürler ayakta kalmasın diye acıdığı için

d) Oturmaktan poposu acımıştır zaten kalkacaktır kıza denk gelir

e) Niye yer verdiğini kendi de bilmez...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

walla bütün şıklar olabilir..bütün hepsini aynı katagoriye sokamayız..

bu bakışlarından ve o muzip sırıtışından anlaşılır..

çevresindekilere " bakın ben ne kadar kibar bir erkeğim" havasını sezdirmek için de olabilir..

kendince egosunu tatmin ediyodur belki..

sen arman neden yer verirsin?daha dogrusu verirmisin..?hiç sanmıyorum ama ;):P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya bence duruma göre deyisir.

nasil derseniz?eyer otobüste cok fazla insan varsa ve ayakta dururken bile itilip kakilma durumlari oluyorsa bu durumda bana yer veren bir erkek centilmenlik yapmis sayarim,yok birkaç kisi ayakta ve raha durabiliyorsam bunu duruma göre yorumlarim yani hakaretmi yoksa civiklik mi diye..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer uyuyakalmamışsam yorgun değilsem o an için içimden iyi bişiler yapmak ihtiyacını duyarsam kimin ne düşündüğünü umursamadan yer veririm.. ( gerçi bu çok nadir olur bende :D )

Aslında otobüs örneği çok dar bir örnek oldu bunu biraz genişletelim..

Centilmen erkekle yılışık erkek arasında ki farkı siz bayanlar nasıl anlıyorsunuz ?

Nezaket gösteren ya da sıcakkanlı bir erkek size samimi davranırsa onu centilmen olarak mı algılarsınız yoksa acaba bana asılıyor mu düşüncesi kafanızda belirir ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence herseyin ölçüsü vardir.anlatmakda zor ama yüz ifadesi belli eder birazda ,mesela otobüste bana yer vern bir erkekle ne kadar muhabbet olurki(karsi taraf ne kadar s1cakkanli olursa olsun)ve eyer muhabbeti uzatmaya çalisiyorsa ben pek hoslanmam açikçasi çünkü bir defa görüsmekle samimi sohbet etmeye çalismak biraz itici gelir bana bilemiyorum ama nezaket göstermesi belli bir seviyede ilgi göstermesi o anki duruma göre yeni tanismis iki insan gibi muhabbet etmesi o erkegin öyle her tanidigi kizla tabiri caizse(laubali)olmadigini centilmen ve s1cak bir insan oldugunu gösterir .ikinci karsilasmalarinda eyer iki tarafta birbirini hatirliyorsa durum biraz farklidir muhabbet ilerlesede pek kötü düsünülmez bence .

arman hayirdir otobüse mi bindin yoksa?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arabam var demenin zekice bir yolu.. Tebrik ederim..

Ya tabi ki yaşlı bayanlara yer vermek ve ya gebe bayanlara yer vermekten bahsetmiyorum burada ..

Misal 26 yaşında sağlıklı bir erkek 26 yaşında ki sağlıklı bir bayana neden yer verir ki ?

a) Centilmenlik olsun diye ( biri bana centilmenlik nedir anlatsın )

b- Yavşamak için

c) Yazık kızlar erkeklerden daha güçsüzdürler ayakta kalmasın diye acıdığı için

d) Oturmaktan poposu acımıştır zaten kalkacaktır kıza denk gelir

e) Niye yer verdiğini kendi de bilmez...

Şimdi TDK yetkililerimizden aldığımız en son bilgiye göre Centilmen: İyi arkadaşlık eden, saygılı, görgülü, kibar kişi demek....

25 yaşın da çok sağlıklı ve yakışıklı bir erkek 25 yaşında ki güzel bir kıza yer verdi diye bunun altın da derin bir mana aramak çok ayıptır ... Yakışıklı delikanlı kıza ayakta kalmasın diye yer vermiş işde ne güzel ne kadar guru verici bir olay..Ya otobüs fren yapsa da kız ayaktayken dengesini kaybetse de birinin kucağına düşse :angry: düşünsenize bir ...Otur kızım otur sen bakma bunlara :D

a)centilmenliği az önce anlattım bir daha anlatamam yorma beni -_-

B) Yavşamak ne demek ya ....

Bkz: Bit yavrusu, sirke / Mecazi Geveze, yılışık demek....

Şimdi bu durum da otobüs de yer veren o az önce ki Yakışıklı delikanlı bunlardan birimi oldu :angry:

c)Kızlar çok naziktirler,güçsüz değildirler...Seni K.K.V.G. Derneğine şikayet ederim sürünürsün -_-

d)Kıza falan denk gelmez öyle şey olmaz hurafelerle uğrşmayın... Yakışıklı delikanlı bizzat centilmenliğini ortaya saçarak ve dökerek oturması için yer vermiştir -_-

e)Bilir efendim bilir... -_-

Aynı durakta inince işin gerçek yüzü anlaşılmıştır da ondan :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Otobüste ayaktaki bayana yer vermek aslında o bayana bir hakaret ya da ukalalık değilmidir ?

valla ben bütün iyi niyetimle yerimi veririm kim ne düşünürse düşünsün beni bağlamaz öylede olması gerekiyor yok eğer bağlıyorsa ozaman dediğin doğru ukalalık ve hakaret ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.