Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Seni GÜLÜMSETE bildiysem NE mutlu..

modernjames

Önerilen İletiler

Basitce tasarlanmış bir kartın üzerinde "SENİ GÜLÜMSETE BİLDİYSEM NE MUTLU. SEN DE BİR KIYAK YAP, BIRAKTIĞIN TEK İZ BU KART OLSUN.." Yazınız ve bu kartı yağtığınız iyilik hareketlerinle ilişkilendiriniz. bunun için muhakkat bu kartlardan önceden hazırlamanız şart çünkü ne zaman kıyak yapacağınız belli olmaz.

O yüzden bunları kesip cüzdanda taşıyoruz :)

Şimdi ilk etapta birkaç fikir:

•Köprü veya otoban gişesinde arkadaki arabanın parasını vermek ve hızla uzaklaşmak. Gişe görevlisinden kartı arkadaki arabanın şöförüne vermesini rica ediyoruz.

•Yaz sıcağında kalabalık bir belediye otobüsünün içinde buz gibi bir kasa kolayı unutmak (kartlar kolalara iliştirilmiş.)

•Uzun yıllar bakımsız kalan bir mezarı temizlemek ve çiçek dikmek. Kartı mezara bırakıyoruz. Oradan geçen birilerinin belki dikkatini çeker.

•Karta ataçlanmış 10 TL’lik bir banknotu yolda düşürmek.

•Birinin posta kutusuna gelen elektrik veya su faturasını alıp, ödemek. Sonrasında faturayı makbuz ve kartla beraber posta kutusuna geri koymak.

•Haftalardır pis kalmış bir arabayı gece yıkamak ve sonrasında kartı sileceğe iliştirmek.

•Vapur iskelesinde veya metroda turnikelerden birinin üstüne karta ataçlanmış bir jeton bırakmak.

•Sipariş verdiğimiz (bir alana ikincisi bedava) pizzayı komşumuzun zilini çalarak kapısına bırakıp kaçmak (kart pizza kutusunun içinde.)

•Apartmanda kapı önlerine konan çöp torbalarını kapıcıdan önce toplamak ve kartı kapıcının oturduğu evin kapısının altından içeri atmak.

•Görme engelli bir kişiye, yolda ona etrafındakileri anlatarak yardımcı olmak. [bunu Amelie filminde gördüm!] Kartı o kişinin cebine atıyoruz. Belki bir yakını bulup okur sonradan ona.

•Desteğe muhtaç (lösemili çocuklar gibi) bir derneğin kapısına sabaha karşı içi oyuncak dolu bir sandık bırakmak (kart sandığın içinde.)

•Otomat, ankösörlü telefon veya atari salonlarındaki oyunlara karta ataçlanmış bir jeton bırakmak.

•Bakımsız bir bahçeyi tertemiz yapıp ortasına iki çiçek dikmek ve kartı sonradan çiçeğe bağlamak.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün tabii ki. Siz de aklınıza gelenleri burada paylaşırsanız mutlu olurum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

düşünme payı olarak önce bir kahve yaptım

kimsesiz çocuklar yurdunun kapısına geceden bir kamyon yiyecek (çukulata,kraker gibi),giyecek,oyuncak bırakıp kartı da kapıya iliştirirmek

yağmurlu bir günde ıslanan birine kart iliştirilmiş şemsiye verip uzaklaşmak.

aklıma geldikçe yazarım şimdilik bu kadar :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

düşünme payı olarak önce bir kahve yaptım

kimsesiz çocuklar yurdunun kapısına geceden bir kamyon yiyecek (çukulata,kraker gibi),giyecek,oyuncak bırakıp kartı da kapıya iliştirirmek

yağmurlu bir günde ıslanan birine kart iliştirilmiş şemsiye verip uzaklaşmak.

aklıma geldikçe yazarım şimdilik bu kadar :)

afiyet olsun öncelikle..

yağmur ve şemsiye yapılması kolay bir kıyak denene bilir üstelik mevsim kışken..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

daha önce araştırdığın ayakkabıları eskimiş birisinin kapısına yeni ayakkabı bırakmak,kartı içine koymak

şemsiye ve ayakkabı yapılabilir wink.gif

şu an yazmak için yazmıyorum ama mutlaka benzeri bir girişimde bulunacağım..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fakir bir aileye kışlık yakacak göndermeli ..teslim edene kart verip teslimde kartı vermesi söylenmeli

bazen yolda görürüz ağlayan bir çocuk ve annesi..çocuk bir oyuncak beğenip aldırmak için ağlıyor anne de inatla oyuncağı almıyor..oyuncakçıya girip oyuncağın fiyatını ödeyip kartı oyuncakçıya uzatmak oyuncakla birlikte çocuğa vermesini istemek..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fakir bir aileye kışlık yakacak göndermeli ..teslim edene kart verip teslimde kartı vermesi söylenmeli

bazen yolda görürüz ağlayan bir çocuk ve annesi..çocuk bir oyuncak beğenip aldırmak için ağlıyor anne de inatla oyuncağı almıyor..oyuncakçıya girip oyuncağın fiyatını ödeyip kartı oyuncakçıya uzatmak oyuncakla birlikte çocuğa vermesini istemek..

sanırım seni formun iyilik meleği olarak seçmeli.. :innocent:

yani kahve işe yaramış fikir üzerine fikir türetiyorsun..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet daha önce de belirttiğim gibi bu günkü sözümü yerine getirme mutluluğunu yaşıyorum. :)

ilk olarak bir kırtasiyecide durup ihtiyacı olabilecek birini gözlemledim ve onun ödemelerini üstlendim (tabi kasiyer ile daha önceden konuşup ödeme yapacağımı söylemiştim ve hazırladığım kartı o malzemelrin arasına koymasınıda söylemiştim. kasiyere tamamam manasında işaret vererek anlaşma yolunu seçtim)

ikinci kıyağım ise halk otobüsü bekliyen 2 kişiyi duraktan arabamla alıp gideceği yere bırakmam oldu. (onlara kart veremedim ama maksatımız doğrultusunda bir kıyak .. ;) )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet daha önce de belirttiğim gibi bu günkü sözümü yerine getirme mutluluğunu yaşıyorum. smile.gif

ilk olarak bir kırtasiyecide durup ihtiyacı olabilecek birini gözlemledim ve onun ödemelerini üstlendim (tabi kasiyer ile daha önceden konuşup ödeme yapacağımı söylemiştim ve hazırladığım kartı o malzemelrin arasına koymasınıda söylemiştim. kasiyere tamamam manasında işaret vererek anlaşma yolunu seçtim)

ikinci kıyağım ise halk otobüsü bekliyen 2 kişiyi duraktan arabamla alıp gideceği yere bırakmam oldu. (onlara kart veremedim ama maksatımız doğrultusunda bir kıyak .. wink.gif )

Harikasın alkis.gif

bugün yapacaklarımı planladım önümüzdeki günlerde ,çok değil en fazla 2 güne kadar yaptıklarımı ekleyeceğim wink.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dün ilk girişimi gerçekleştirdim..

çiçekçiye uğradım her biri 3 erli 10 kırmızı karanfili ambalaj yaptırdım kartları da jelatine iliştirdim..çiçekçinin yanında çalışan çocuğa bunları dağıtmasını istedim..çiçeği alanları görmenizi isterdim :) şaşkınlığın ardından tatlı tebessümlerle mutlulukları belli oluyordu..

yarına başka bir girişimi ayarladım onu da yapınca yazacağım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dün ilk girişimi gerçekleştirdim..

çiçekçiye uğradım her biri 3 erli 10 kırmızı karanfili ambalaj yaptırdım kartları da jelatine iliştirdim..çiçekçinin yanında çalışan çocuğa bunları dağıtmasını istedim..çiçeği alanları görmenizi isterdim :) şaşkınlığın ardından tatlı tebessümlerle mutlulukları belli oluyordu..

yarına başka bir girişimi ayarladım onu da yapınca yazacağım

görmek isterdim ben de...

farklı bir kıyak ;) acaba neler düşünmüşlerdir kimbilir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

görmek isterdim ben de...

farklı bir kıyak wink.gif acaba neler düşünmüşlerdir kimbilir..

evet görmeni isterdim kardeşim smile.gif

reflex olarak karanfili kokladılar..mutluluk şaşkınlık karışımı..bugün ayrı bir kıyak yapacaktım fakat ortam bulamadım..

bana kıyak yapıldı desem inanır mısın? unsure.gif yok yok buraya yazamam onu wink.gif

bir ara kulağına söylerim ablam ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.