Dubai şeyhinden ödüllü "bilirkişiler" kimlerdir? Açıklıyoruz. - Ödüller (Ödül Alanlar) - Tartışma ve Paylaşımların Merkezi - Türkçe Forum - Turkish Forum / Board / Blog
Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
DEMİRKOL

Dubai şeyhinden ödüllü "bilirkişiler" kimlerdir? Açıklıyoruz.

Önerilen İletiler

Kim bu Mimar akademisyenler!!!

 

 

 

 

Dubai Şeyhi El Maktum’un Dubai Towers’larına karşı Mimarlar Odası’nın açtığı davada, oda ile Büyükşehir Belediyesi ile kriz çıktı. Maktum’un arazisi için ilk bilirkişi heyeti “şehircilik ilkelerine aykırı” raporu verirken ikinci heyet şeyhi mutlu etti .

 

Dubai Şeyhi El Maktum’a ait Sama Dubai şirketinin 21 Mart 2007’de 1 milyar 156 milyon YTL bedelle ihalesini kazandığı ve gerekçe göstererek parasını ödemediği Levent’teki araziye dikmek istediği ikiz gökdelenlere karşı mimarlar odası savaş açtı. İmar planının iptali istemiyle açılan davada, mahkeme Prof. Dr. Zekiye Yenen, Prof. Dr. Betül Şengezer, Doç. Dr. İclal Dinçer’den oluşan bilirkişi heyetine rapor hazırlattı. Üç akademisyen imar planını şehircilik ilkeleri ve kamu yararına aykırı buldu. Bunun üzerine, belediye de raporun taraflı olduğunu belirterek ikinci heyet talebinde bulundu. İtirazı yerinde gören İstanbul 7. İdare Mahkemesi de bu kez Prof. Dr. Akın Eryoldaş, Yrd. Doç. Dr. A. Erdem Erbaş ve Prof. Dr. Şule Karaaslan’dan oluşan heyete rapor hazırlattı. Bu kez de üç akademisyen Makdum’u mutlu edecek şekilde “Plan, çağdaş planlama ilkelerine uygundur” denildi. Karara itiraz edilmediği takdirde Makdum’un araziye gökdelenleri dikmenin önünde engel kalmayacak.

 

Yorumlar

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.