Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

MUSTAFA AĞABEY

NICLENO

Önerilen İletiler

Bu eski fıkrayı güncelledim. Umarım seversiniz.

Bir gün köy ahalisi köy kahvesinde bir yandan haberleri izliyorlarmış bir yandan da pişpirik çeviriyorarmış. İçlerinden biri (Mustafa Ağabey) televizyonda Tayyip Erdoğan'ı görmüş ve demiş ki :

"Başbakan oldu yüzümüze bakmıyor. Eskiden böylemiydi be! Etrafimda dolanırdı! Hey be, zaman ne çabuk geçiyor..."

Tabii kahvedekiler merakla sormuşlar:

"Mustafa Ağabey? Sen nereden tanıyosun başbakanı yahu?"

Mustafa Ağabey istifini bozmadan cevap vermiş:

"Üniversite yıllarında ağabeylik ettim ona! Az ekmeğimi yemedi! Gel gör ki şimdi bizi unutmuş baksana!"

Kahvedeki ahali inanmamışlar tabii ki.

Mustafa Ağabey'de inandırmak için demiş ki:

"Gelin ulan! Meclisin önüne gidiyoruz. Çıkışta yakalayacağız başbakanı. O zaman anlarsınız yalan mı, değil mi?"

Hepbirlikte T.B.M.M.'nin önüne giderler ve çıkışta Erdoğan'ı yakalarlar. Erdoğan hemen Mustafa Ağabey'in elini öpmeye kalkışır ve der ki:

"Ağabeyim, Mustafa Ağabeyim; kusura bakma başbakanlık bir dakika boş bırakılmıyor ki! Kusuruma bakma ağabey."

Mustafa ağabey kahve ahalisine şöyle bir bakar ve ahalinin acayip şekilde etkilendiğini görür. Başka bir gün gene kahvede ahali ile TV seyreden Mustafa Ağabey TV' de Abdullah Gül'ü görür ve der ki:

"Bu da öyle. Cumhurbaşkanı olunca kendini birşey zannetti. Hayırsız çıktı bu da!

Ahali: "Hadi canım. Erdoğan'ı belki şans eseri tanıyosun ama buna inanmıyoruz!" der.

Mustafa Ağabey hemen ahaliyi toplar ve Çankaya'ya giderler. Mustafa Ağabey'i gören Gül hemen Erdoğan gibi Mustafa Ağabey'in ellerine sarılır ve öpmeye kalkışır. Mustafa Ağabey buna izin vermez tabi.

Gül ekler: -Ağabey, vallahi billahi kusura bakma. Uzun yıllardır göremiyordum seni. Tam da seni ziyarete gelecektim der.

Mustafa Ağabey tekrar ahaliye dönerek bir bakış atar ki artık ahalinin gözünde peygamber kadar yükselmiştir. Tekrar bir gün kahvede tv izlerken bu sefer tv ye Obama çıkar.

Mustafa Ağabey söze başlar ve der ki :

"Ulan ne çabuk unuttun o sefalet dolu günleri? Tabi zengin oldun , Amerika'nın da başına geçince unuttun bizi... Hayırsız herif! Ahali bu kadarının da fazla olduğunu söyler ve diğerlerinin belki bir şans eseri olabileceğine ama Obama'yı tanımasının imkansız olduğuna imece usülü karar verirler.

Mustafa Ağabey'in tabii ki kafası atar ve bazı köylüleri alarak Beyaz Saray'a giderler. Kapıdaki görevliye Obama ile görüsmek istediklerini söylerler. Görevli de sadece bir kişinin girebileceğini söyler. Köylüler düşünürler ve sadece Mustafa Ağabey'in Obama'yı tanıdığını söyleyerek Mustafa Ağabey'in gitmesini isterler. Güvenlik Mustafa Ağabey'i iyice arayarak içeri sokar. Saatler geçer ama kapıdan kimse çıkmaz. Köylüler sıkılır. Pencere çok yukarda olduğundan bakma olanakları olamadığı için ordan geçen uzun boylu birine sorma kararı alırlar. Şans eseri orada o anda Michael JORDAN geçmektedir.

ingilizce bilen bir köylü Michael Jordan'a döner ve der ki:

"Ya Jordan Ağabey! Senin boyun uzun. Camdan içeri bakıp neler oluyor, kaç kişi var bir söylesene..

Jordan camdan bakar ve cevap verir:

"Vallahi ne olduğunu bilmiyorum. Içerde 6 kişi var. Biri Mustafa Ağabey, diğerlerini tanımıyorum."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.