Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

VAS

serife_yilmaz

Önerilen İletiler

VAS adlı grup hakkında bilgi arıyorum

nedir ler ne yaparlar

nasıl yaparlar

ne zamandır yaparlar

istiklal de bir akşam yürürken bir müzik duydum

olduğum yerde kalakaldım

etrafıma bakınmaya başladım sesin nerden geldiğini anlamak için

küçük bir kitapçı dükkanından geliyordu müzik

gittim sordum kim bu ?

adam vas dedi

daha önce duymamıştım

dilini bile çözemedim

etnik gibi

internette de fazla bilgi yok

hadi beni aydınlatın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Azam Ali'yi daha once yaptigi muziklerden taniyordum ancak VAS adinda bir muzik grubunda Greg Ellis ile birlikte calistiklarini cok sonradan ogrenmistim. Bu belki de Azam'in ozellikle yazdigi siirlerle cokca onplana cikmasindan kaynaklandi. Bir de maalesef albumlerini edinme imkani bulamamistim, sadece radyolardan ve webden dinleyebilmistim.

Azam Ali, Iran dogumlu ama dort yasindan itibaren Hindistan'da buyumus, 1985'te ise Los Angeles'a tasinmis. Ozellikle sarki sozu yazarligi ve sesini bir enstruman gibi basarili bir sekilde kullanmasiyla unludur.

Greg Ellis ise California dogumlu oldugu ve Amerika'da yasadigi halde etnik muzikle oldukca ilgilenmis ve ise dunyanin cesitli yerlerinde kullanilan enstrumanlarin calinisini ogrenmekle baslamis. Daha sonra ayni enstrumanlarin farkli kulturlerde olusturduklari melodileri de ogrenerek farkli kulturlere ait muziklerden sentezler yapmaya baslamis. Azam Ali ile 1995'te tanismis.

VAS'a ait resmi web sitesi: www.vasmusic.com

Narada Music Collection araciligiyla albumlerini cikaran grubun album bilgilerine buradan ulasabilirsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

valla arkadas cok guzel oz anlatmis. ben de ayni senin gibi tamamen rastlantisal bir sekilde karsilastim bu grupla Sunyata diye bir albumleri vardı aldiktan sonra resme azam alinin sesine asik oldum diger albumlerini arastirmaya basladim ama maalesef cok nadir yerlerde vardi ve alamadim

neyse daha sonra in the garden of souls diye baska bir albumune rastladim ve hic kacirmadim

yalniz ne hikmettir ki bu grubu ulkemizde taniyan pek yok gibi

offerings ve feast of silence albumlerinin bazi sarkilarina daha sonra ulasabildim tek soyleyecegim internette arayanlardansan bile cok zor buluyorsun

daha sonra azam ali single calisti bir albumde portals of grace ti albumun adi

ayrica grubun timbirticisi (perkusyoncusu) greg ellis de bir solo album yapti hatta bir iki parcada azam ali eslik etti ona o da kala rupa isimli bir albumdu

en son gecenlerde yine internette gezinirken niyaz diye bir grup gordum kimdir nedir ne rastlanti ve hikmettir anlamadim indirip bir iki parçayi yine asik oldum demek boyle gruplar bayagi varmiş dedim ama bir ogrendim ki yine azam ali bu grupla soyluyormusss :lol: yani anlayacaginiz dinleyince hasta olacaginiz ve esi benzeri olmayan bir hatun bu azam ali daha fazla bilgi icin bulamadim denilen bilgiye ben her yerden ulasiyorum ama tabi ki ve maalesef ingilizce

sevgiler iyi dinlemeler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Azam Ali - Portals Of Grace

B000069JJN.01._SCLZZZZZZZ_.jpg

A Chantar M'er

Aj ondasBen pode santa maria - Online DinleBreton medleyEl Rey De

Francia - Online DinleInna I MalakLa SerenaLasse Pour Quoio

felixO quanta qualiasackpipslat

Buckethead - Enter The Chicken (2005)

01. Intro 0:15

02. We Are Alone (Feat. Serj Tankian) 4:01

03. Botnus (Feat. Efrem Schulz) 3:24

04. Three Fingers (Feat. Saul Williams) 2:58

05. Running From The Light (Feat. Gigi And Maura Davis) 4:42

06. Coma (Feat. Azam Ali & Serj Tankian) 5:38 -->Mutlaka indirin süper parçadır...

07. Waiting Hare (Feat. Shana Halligan & Serj Tankian) 5:43

08. Interlude (By Donald Conviser) 0:18

09. Funbus (Feat. Dirk Rogers & Keith Aazami) 3:25

10. The Hand (Feat. Maximum Bob & Ani Maldjian) 4:24

11. Nottingham Lace 6:33

Sadece 6. parça Azam Ali'ye aittir..6.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

selamlar,

foruma yeni üye oldum.ve incelerken hemen VAS başlığı dikkatimi çekti..Zira çok sevdiğim albümdü.aynı seydenmi bahsediyorlar dedim..ve naktim ki benim VAS(yani Azam Ali).Tam iki yıl önce keşfettim..ve gerçekten albümü yoktu Türkiye de.baya araştırdım.Ve kendi şehrimde olmadığı gibi İstanbul da çok yere sormuştum..kimse bilmiyordu vede onlara edindiğim bilgiler doğrultusunda tanıtmaya çalışıyordum..ama artık benimsenmiş ki son albümünü kendi şehrimde bile kolayca buldum.

Müzik tarzı ve Azam Ali nin sesi müthiş bence..öyle yada böyle 4 albümünü edindim..doğru nettede şarkıları bulmak zordu..

isterseniz elimdeki albümü sizde olmayanı yükleyebilirim.

sevgi saygı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.