Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Dünya sizce de küçük mü?

Önerilen İletiler

Ya neyin lafını ediyoruz kardeşim...

Dünya çok küçük ki!

Bir adımımız diğerine o kadar yakın ki,

Bunun farkında değiliz çoğu zaman...

Mesela ne kadar küçük dünya, bir bakayım...

Üniversitede hoşlandığım bir kız vardı mesela.

Aradan yıllar geçti, askere gittim.

Askerde birisi vardı ve çok yakın arkadaş olmuştuk.

Onun sevgilisi çıktı, kaç sene sonra.

Ya hu kızla tanıştırdı sonra, kız hatırlayacak diye altıma etmiştim.

Tatbikatta falan dinlemez vururdu, ne me lazım.

Sonra...

Şu kadar küçük ki:

Bir kız daha vardı, Hemşirelik okuyordu...

Bugün (30-01-2008 itibarıyla) Kıbrıs Şehitlerinde yürürken birde dikkat ettim ki önümde yürüyen kişi o...

Ya hu oysa İzmirli değildi ki, İstanbul'luydu...

Ne alaka?

Aradan 4-5 sene geçmiş...

Geçen aylarda İstanbul'a gitmiştim.

İstiklal'de yürürken,

İzmir'de beş km kadar uzağımızda olmasına rağmen hiç görüşmediğimiz Dayı Kızlarımı gördüm...

İzmir'de bile o kadar oturup konuşmamışızdır.

Geçenlerde yine Ege Üni.ye gittim, kuzenimin Diş sorunu için...

Sayın Yersoy zatı alilerine rastgeldim...

Ondan önce başka bir forumdaşım da bana rastgelmiş, ben görmemişim...

Sakarya'da okurken, bir daha Sakarya'lı görürsem döveceğime yemin ettimdi:

Askere gittim, önce Badim Sakarya'lıydı...

Sonra görev aldığım Kıbrıs'ta oda arkadaşım olan Atğm. Sakarya'lıydı...

O teskere aldı ve gitti derken diğer komşu takımda samimi olduğum arkadaşım da Sakarya'lı çıktı...

Eşref diye bir arkadaşım vardı Üni.de...

Pek sevmezdik birbirimizi ama öyle kavgalılığımız yoktu.

Van'lıydı kendisi ve oraya yerleşecekti...

Konak-Sevgi Yolunda yürürken, yüksek binalara şaşkınlıkla bakan bir çocuk gördüm,

Ki Eşref'in ta kendisiydi...

Ne alaka?

Haa, birde Kıbrıs'ta askerlik yaparken yine

Bir fotoğrafçının önünden geçiyordum...

Adam çektiği güzel resimleri panoya asmış tabi...

Lise'den sıra arkadaşım da vardı o kafile arasında...

Veee en son...

Yıllar önce ben lise sondayken, lise 1e giden bir kız vardı.

Hocamız o kızın çizdiği resmi benim götürmemi istemişti,

Ya da aslında özellikle ben götürmek istemiştim...

Ales sınavına girdiğim gün, o kızla aynı yerde girdik...

Sonra...

Falan falan işte... :blushing:

En güzel tesadüf buydu işte...

Ya bir sürü böyle ispatım var işte dünyanın ne kadar küçük olduğuna dair...

Sizin vaaar mıııı?

Ama belki aslında vardır da, siz yanınızdan geçtiği halde tanımıyorsunuzdur...

Valla ben tanıyorum, hiç unutmuyorum ki zaten hiç bir şeyi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

bencede küçük...bende nereye gitsem kesinlikle tanıdığım biriyle karşılaşıyorum...en son Trabzona gittiğimde komşumuzun bacanağı ile karşılaştım...ilk gördüğümde şaşırdım tabii..hayırdır ne işin var dedim buralarda meğer yeni bi işe girmiş taa İstanbuldan Trabzona mal satmaya gelmiş...tesadüf bu ya onunda canı sıkılmış ve bizim oturduğumuz çay bahçesinde bi soluklanayım demiş... :) daha bunun gibi çok karşılaşma geldi başıma artık yabancı bir yere gittiğimde "kesin burda bir tanıdıkla karşılaşacağım" diyorum :) bu olay hem dünyanın küçüklüğünden kaynaklanıyo hemde çevremizin geniş olmasından bence...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

evet ya.. inanılmaz bir şey.. geçenlerde yeni oldu bu olay..

dershanedeyim.. tam lavaboya gidicem.. kapıda bir kızla karşılaştım.. o bana bakıyor.. ben ona.. tanıdık bir yerlerden.. ama nerden işte... sonra uzun bir bakışmadan sonra.. ilkokul 4.sınıf arkadaşım Dilara olduğunu anladım.. :wub: bir sarıldım ama.. :D seviyordum çünkü onu.. çok güzeldi.. dershane çıkışı da yürüdük azıcık.. gerçekten çok şaşırdım ama küçük dünya işte..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

bence dünya küçük değil sen türkiye sınırları içinde gezdiğinden oluyor git bakalım bi kanadaya, rusyaya, irlandaya, belçıkaya, yunanistana vb. görebilecekmisin bir tanıdığını bence göremazsin çünkü dünya okadar büyükki bir gördüğün kişiyi birdaha görmek imkansız olabilir arkadaşında söylediği gibi sadece tesadüf. :mellow:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence dünya küçük değil sen türkiye sınırları içinde gezdiğinden oluyor git bakalım bi kanadaya, rusyaya, irlandaya, belçıkaya, yunanistana vb. görebilecekmisin bir tanıdığını bence göremazsin çünkü dünya okadar büyükki bir gördüğün kişiyi birdaha görmek imkansız olabilir arkadaşında söylediği gibi sadece tesadüf. :mellow:

Uffff...

Direkt olarak ****** yani...

Bence de senin ******* biraz küçük, kusura bakma...

Dünyanın çevresini vs. biliyorum tabii ki, merak etme...

O sadece bi yazıydı, anlayan da anlamıştır...

O tesadüfleri kutsadığım falan yok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

vala benim her yerde bi akrabam oldugu icin benim her yerde gorecek birilerim de vardir mutlaka :D bu yuzden dunya bana oldukca kucuk senin demek istedigin tabirle.

mesela Almanya'da Ingiltere'de, Fransa'da, Kanada'da, Amerika'da, Hollanda'da, Bulgaristan'da, Turkiye'nin bir cok sehrinde... Belki daha da var ama aklima gelmiyordur. Ee bu kadar da yeter daha ne olsun, dunyayi feth etmisiz bea :D

Bana dunya kucuk mu derseniz ilk once aklima edebiyat yapacak asktan meskten bahsedecek bir sey gelmiyor ama bence cok kucuk derim.

Cunku bu soruyu sorunca aklima koskoca evren gelir...

Nerden bilebiliriz ki evren sonsuz, belki ucu bucagi bulunamadigi icin sonsuz deyip kestirip atmislar.

Sonucta evren oyle ya da boyle sonsuz ya da cok buyuk.

Bu koskoca evren icinde dunyadan yildizlari nasil kucucuk nokta gibi gorebiliyorsan, dunya da ordan oyle gozukuyor ve insanin i'sini okuyamazsin degil mi?

Biz koskoca evrende, kumsaldaki bi kum zerresinden de kucuguz.

Belki de evrendeki Dunya, Dunya'daki bir nokta kadardir.

Konu biraz sapti senin icin Tengeriinciim canim kardesim ama haklisin ask sevgi guzellik uzerine dusunursek bu soruyu evet dunya oldukca kucuk benim icin de oyle...

Gecen 1 Nisan'da anneme saka yapmistik diye anlatmistim sana hatirliyorsundur, iste o sakada hani bana otobus carpmisti guya hastanedeydim ben :D zavalli anneciimin yuregine inmisti, dusundukce uzuluyorum simdi vicdan azabi cekiyorum :(

iste ben bu sakayi anneme yasattiktan sonraki gun ilkokuldaki sinif arkadaslarimi buldum. Ve ben hepsinin neler yaptigini sordum, aralarinda olmayanlari da sordum, ve kotu bir haber aldim o gun. Bir arkadasimiz 2006 senesinde, karsidan karsiya arkadasiyla gecerken, otobus carpmis ve olmus, arkadasim kollarimda oldu dedi bana, cok uzuldum o gun. Dusundum kim bilir o cocugun ailesi ne haldeydi...

Ve ben o cocugu...

Sevmistim hem de cok sevmistim. Benim ilk cocukluk askimdi. Ve onun oldugunu ogrenmek yillar sonra...

Cok aci verici...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.