Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Neden mecliste kadın milletvekili sayısı az?

Misafir sn6

Önerilen İletiler

Türkiye'de kadın nufusun %25 i çalışıyor. Türkiye'deki kadınların %10 u politikayla ilgileniyor %5'i (belkide daha az) aktif olarak bir siyasi parti üyesi. Meclisteki kadın milletvekillerinin çoğunun milletvekilliği oylamalara katılıp oy vermekten ibaret.

Kadınlar ne kadar çalışma hayatının ve siyasal hayatın içinde olurlarsa bir ülkede o kadar güçlü olurlar o ülkenin parlamentosunda.

Kadınlarının belkide %90'ının hayata bakışı ve gelecek planının evleneyim, çalışmayayım, çocuk yapayım hayatıma böyle devam edeyimden ibaret olan bir ülkede başka ne beklenebilir ki ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benimde Cyranonun söylediklerine eklemek istediğim şu ; milletvekillerini ekonomik açıdan değerlendirdiğimiz zaman ki bunu çok uzun yıllara yayabiliriz ya ağalar ya belli bir zümrenin başı yada çok büyük bir patron olarak çıkıyorlar karşımıza. Bizim ülkemizde hala çoğu kişinin değerlendirmesi yapılırken ekonomik özellikleri dikkate alındığı için şaşırmamak lazım milletvekillerinin çoğunluğunun erkek olmasına.Kadınlar daha yeni yeni büyük patron olmaya başladılar :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bundan bir kac ay önce sanirim ya youtube de yada gazete de gördügümü aslin da buraya aktarmak isterdim.. malesef

bulamadim.

Bu yüzden benzerini aradim.. fakat lütfen Partiler' e bakmayin.. öylesine tesadüfen sectim cünkü..

esas konusma esnasin da..benim suan icin...önem verdigim...etrafda ki toplumun tepkilerine.. harektelerine.. dikat

etmeniz

misal ile anlatmak istedigim cünkü orasi...

1. Örnek

2:48 den sonrasina dikat edin lütfen..ki oldukca elestiri var tartisma da

ve

bura da ise kim kime ne anlatmak istiyor, ne kadar duyura biliyor..tepkiler' in bicimi nasil..

bir arkadasimiz demis ki "Kadınlar daha yeni yeni büyük patron olmaya başladılar"

eski patronlari da görebiliyoruz :)

simdi sormak istedigim: Erkekler sesini duyuramazken, duyurma cabasin da olurken ise oncasini ezerken, gerek sözleri

ile gerekse hareketleri ile...bizler den kim ister orada olmak?

ki elbet vardir isteyenler ama sanmiyorum ki bu sekil de olsun, ilk önce bazi seylerin degismesi gerekmezmi

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ilk önce bazi seylerin degismesi gerekmezmi

Saygilar

Bir ülkenin meclisi demek, o ülkenin geleceği hakkında kararlar alınan ve ülkedeki aksaklıklara çözüm getiren yer demektir, meclisin görevi zaten ülkeyi olumluya yönelik değiştirmek; eğer herşey güllük gülistanlık olursa, neden kadınlar meclise girmek istesinler ki?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir ülkenin meclisi demek, o ülkenin geleceği hakkında kararlar alınan ve ülkedeki aksaklıklara çözüm getiren yer demektir, meclisin görevi zaten ülkeyi olumluya yönelik değiştirmek; eğer herşey güllük gülistanlık olursa, neden kadınlar meclise girmek istesinler ki?

birinci örnegimde de hersey günlük gülistanlik degildi sayin sn6, fakat dikat etti iseniz kadinlar mevcutu

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.