Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Cevaplayamadigim bir soru

Önerilen İletiler

Selamun aleyküm abilerim amcalarim...

Abilerim amcalarim adim Mustafa 18 yasindayim...manisa/demirci dogumluyum.türk vatandasiyim ve almanya da yasiyorum.

Bildiginiz gibi belirli bir ücret ödeyip askerligimi burdur da yamak sorunda kalacagim cünkü almanya da yasadigim icin 6 ay dan fazla baska ülkeye gidemiyorum.mecburen 6 ay sonra geri dönmek zorundayim, almanya ya haklarim, yani pasaportum ölmesin diye.

ama ben allah izin verirse askerligimi 15 ay yapmak istiyorum.varsin almanya ya geri dönemeyim. 3 hafta burdur da askerlik yapmakla bence ben vatani görevimi yaptim diyemem..(bu kendi görüsüm yanlis anlamayin)..benim abilerim kardeslerim 15 ay yapacak ben 3 hafta yapacagim.bana gelmez...

ama duydugum kadariyla yabancilar polisinden özel izin alabilirsem 15 ay da yapip almanya ya geri dönebiliyormusum ama cok nadirmis böyle izinler.

benim bildigim kadariyla bilgisayar araciyla belirleniyormus benim hangi birligie gidecegim.

benim gönlümden tabiki doguda askerlik yapmak geciyor.

sizce

boy 1.88

kilo 80

yüksek kondisyon

gelismis bir vicut (fitnes ve yogun kondisyon istiyen sporlarala urasiyorum)

hicbir hastaligim yok...

bir sakatligim, biryerimde yara izim yok..

önceden böyle bilgilerle belirleniyormus nerde askerligini yapacagin...

sizce simdiki imkanlarla benim bu bilgilerden nerede askerlimi yapacagim belirlenirmi? yoksa rasgele mi yapiliyor bu islem bilgisayar araciyla?

türkcem ne yazikki zayifdir...o nedenler yaptigim hatalardan dolayi sizlerin affina siginirim.

umarim yardimci olabilirsiniz..

allaha emanet olun

saygilar Mustafa

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili kardeşim, nerenin nüfusuna kayıtlısın.

1.88 boyundaki bir adamı alıp komando yapma olasılıkları zayıf. ama askerlik şubelerinde ben gönüllü olarak doğuya gitmek istiyorum diyene yardımcı oluyorlar. bu şubelerle bağlantı kurmalısın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle mesajima cevap verdigin icin sana cok tsk ederim abim....

ben manisa/demirciliyim... demirciye kayitliyim.

insallah dedigin gibi olurda gönüllü olarak gitmemi istedigimi bildirip gidebilirim.

ama daha ne yazikki iki senem var.

beni bu konuda bilgilendirebilirmisin abi?

nereye gidecem ve kiminle görüsmem lazim gönüllü olarak dogu ya gitmek istedigimi kime bildirmem gerekiyor?

ondan önce yapilmasi gereken islemler varmi?

bu konuda bilgisizim de sorularimi masur görün.

allaha emanet olun..

saygilarimla

Mustafa

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
sevgili kardeşim, nerenin nüfusuna kayıtlısın.

1.88 boyundaki bir adamı alıp komando yapma olasılıkları zayıf. ama askerlik şubelerinde ben gönüllü olarak doğuya gitmek istiyorum diyene yardımcı oluyorlar. bu şubelerle bağlantı kurmalısın.

1.88 Boyundaysa bence tam TERSİ KOMANDO OLUR VE KOMANDO YAPMA OLASILKLARIDA ÇOK YÜKSEKTİR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
1.88 Boyundaysa bence tam TERSİ KOMANDO OLUR VE KOMANDO YAPMA OLASILKLARIDA ÇOK YÜKSEKTİR

ben askerde olduğum için bu konuları ii biliyorum arkadaşım eskiden dağıtımlar bağlı olduğun şubenden yapılırdı. şimdi ise ankaradan bilgisayar ortamında belli oluyor yani sınıfının ne olacağı ne olarak askerliğini yapacağın (jandarma piyade ulaştırma vs.. ) hiçmi hiç belli olmaz 1.55 boyundaki adamı da komando yaptıklarını gördüm 2.15 boyundaki adamı da yani binlerce kişinin ismi bilgisayarlara işleniyor tek tuşa basılıyor sadece doğum yerin hariç her yere düşebilirsin o yüzden kafayı fazla takma neyin ne olacağı belli olmaz

eskisi gibi değil artık mesela bir şubenin gönderdiği standart yerler vardı eskiden şimdi ise şubeler değil dağıtımları ankara yapıyor. işte benim ailemden kimse doğuya düşmedi bende düşmem veya bizden herkes doğuda yaptı bende orada yaparım die bişey yok veya bizden herkes piyadeydi bende piyade olurum diye de bişey yok herşey ihtiyaca göre

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.