Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ormanda maliyeci paniği..

sarper_x35

Önerilen İletiler

ormandan hızla kaçmaya çalışan ayıya, kaplumbağa: -hayrola komşu, bu telaş niye diye sorar. -ormana maliyeci gelmiş ondan kaçıyorum. _iyi de maliyeciden sana ne? -Bana ne olurmu. Bende kürk, karıda kürk, çoluk çocukta kürk... Başlamış kaplumbağa da kaçmaya. Leylek sormuş? -komşu bu telaş niye... Maliyeci gelmiş ondan kaçıyorum. Sana ne maliyeciden? -Bana ne olur mu... Bende ev, karıda ev,çoluk çocukta ev....Leylek de başlamış kaçmaya. maymuna rastlamış. -Maymun sormuş -Komşu bu telaş niye? -Ormana maliyeci gelmiş ondan kaçıyorum.. Sna ne maliyeciden? -Bana ne olur mu.. Bende yazlık, karıda yazlık, çoluk çocukta yazlık....Maymun durur mu, o da başlamış kaçmaya... Bir süre sonra soluk soluğa durmuş... yahu demiş Ben niye kaçıyorum...Bende ................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşım anlatamamışsın ya...

Tilki ormanda nefes nefese koşuyormuş. Karşısına çıkan kaplumbağa:

-"Tilki kardeş ne bu telaş?"

-"Ormana maliyeciler gelmiş" demiş tilki. "Şimdi bir bakarlar bende kürk, hanımda kürk, çocuklarda kürk, dünyanın vergisini yazarlar..." Bunu duyan kaplumbağa telaşla yürümeye başlamış. Onu telaşlı gören leylek:

-"Hayrola kaplumbağa kardeş ne bu telaş?" diye sormuş.

-"Maliyeciler ormanda" demiş kaplumbağa. "Bende ev, hanımda ev, çocuklarda ev, yakalanırsak dünya vergi alırlar." Leylek de hemen uçuşa geçmiş. Ağaçların üzerinden maymun seslenmiş:

-"Leylek kardeş, ne iş? Bu ne acele?"

-"Vergi memurları herkese ceza yazıyormuş. Bende yazlık, hanımda yazlık, çocuklarda yazlık, vergi borcundan batarız..." Maymun bunu duyar duymaz bağırarak ağaçtan ağaca atlamaya başlamış. Biraz ilerledikten sonra durmuş. Kendi kendine:

-"İyi de ben niye kaçıyorum ki?" demiş. Benim kıçım açık, hanımın kıçı açık, çocukların kıçı açık..."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir maliyeci fıkrası daha: Adama maliyeden defterini alıp gelmesi için çağrı yapılmış. Adamda defter mefter yok. Hemen telefona sarılıp muhasebecisini aramış. Durumu anlatmış. Muhasebeciden tavsiye istemiş. Muhasebeci:

-"Üzerine paspal bir şeyler giyin, acır, fazla ceza yazmazlar" demiş. Adam çıkmadan önce bir de avukatını aramayı düşünmüş. Ondan da tavsiye istemiş. Avukat muhasebecinin tavsiyesini duyunca:

-"Sakın ha, çok düzgün giyin, seni itibarlı görünce fazla ceza yazmazlar" demiş. Adamın hangi tavsiyeye uyacağı konusunda kafası karışmış. O sırada aklına akıllı bir dostu gelmiş. Onun iyi bir tavsiyede bulunacağını düşünerek onu aramış. Arkadaşı durumu dinledikten sonra:

-"Bir kız gelin olmuş" diye anlatmaya başlamış. "Gerdek gecesi nasıl bir gecelik giyeceği konusunda arkadaşlarına danışmış. Bazıları kapalı bir gecelik, bazıları açık bir gecelik tercih etmesini tavsiye etmişler." Adam arkadaşını dinledikten sonra anlamsız bir sesle:

-"Bunun benimle ne ilgisi var?" diye sormuş.

-"Tabii ki ilgisi var" demiş arkadaşı. "Ne giyerseniz giyin, ikinize de olacak olan şey aynı..."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir maliyeci fıkrası daha: Adama maliyeden defterini alıp gelmesi için çağrı yapılmış. Adamda defter mefter yok. Hemen telefona sarılıp muhasebecisini aramış. Durumu anlatmış. Muhasebeciden tavsiye istemiş. Muhasebeci:

-"Üzerine paspal bir şeyler giyin, acır, fazla ceza yazmazlar" demiş. Adam çıkmadan önce bir de avukatını aramayı düşünmüş. Ondan da tavsiye istemiş. Avukat muhasebecinin tavsiyesini duyunca:

-"Sakın ha, çok düzgün giyin, seni itibarlı görünce fazla ceza yazmazlar" demiş. Adamın hangi tavsiyeye uyacağı konusunda kafası karışmış. O sırada aklına akıllı bir dostu gelmiş. Onun iyi bir tavsiyede bulunacağını düşünerek onu aramış. Arkadaşı durumu dinledikten sonra:

-"Bir kız gelin olmuş" diye anlatmaya başlamış. "Gerdek gecesi nasıl bir gecelik giyeceği konusunda arkadaşlarına danışmış. Bazıları kapalı bir gecelik, bazıları açık bir gecelik tercih etmesini tavsiye etmişler." Adam arkadaşını dinledikten sonra anlamsız bir sesle:

-"Bunun benimle ne ilgisi var?" diye sormuş.

-"Tabii ki ilgisi var" demiş arkadaşı. "Ne giyerseniz giyin, ikinize de olacak olan şey aynı..."

ben anlattım da son bölümünü sağolsun admin kesmiş.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.